Kalėdų šviesos miestas prikels kurhauzą... gyvenimui

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-12-23
Peržiūrėta
1736
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kalėdų šviesos miestas prikels kurhauzą... gyvenimui

Palanga, šiemet tapusi Kalėdų šviesos miestu, kviečia miestelėnus, Lietuvos gyventojus, kultūros žmones, svečius dalyvauti nuo Kalėdų iki Naujųjų metų vyksiančiuose šventiniuose renginiuose – ne tik kaip žiūrovus, bet ir pristatinėti savo kūrybą, kartu prasmingai praleisti paskutines šių metų dienas. Kad renginiai vyktų sklandžiai, vakar meras Š. Vaitkus į pasitarimą sukvietė miesto ugniagesių gelbėtojų, komunalinio ūkio, policijos, kultūros ir administracijos vadovus.

 

Nušvis spalvomis kurhauzas

Palangos meras Šarūnas Vaitkus džiaugiasi, kad miesto viešbučiai jau yra beveik pilni.

„Viešbučiai – beveik pilni, Palangos kalėdinius ir naujametinius renginius nemokamai anonsuoja TV3“, – džiaugėsi meras.

Greta šventinių renginių gausos galima pasidžiaugti ir tuo, kad daug metų gaisro suniokotas buvęs Palangos simbolis kurhauzas pagaliau vėl bus prikeltas gyvenimui – gruodžio 28 d. 17 val. ant kurhauzo sienų bus surengtas šviesos spektaklis.

Nuo 5 iki 8 valandos kas pusvalandį galingi projektoriai apšvies kurhauzo fasadą ryškiomis spalvų gamomis, žadins palangiškių ir miesto svečių viltis, kad kurhauzas jau kitąmet bus restauruojamas.

Kultūros centro pavaduotojas Nerijus Stasiulis siūlė, kad miestelėnai ir svečiai galėtų stebėti šviesų žaismą, juos įleisti į kurhauzo teritoriją, bet tokiam siūlymui nepritarė miesto meras ir komisaras Alvydas Katkauskas.

„Nebus saugu. Kas bus, jei kam nukris plyta ant galvos. Nesuvaldysi minios – panorės ir eis į griuvėsius“, – nuogąstavo Š. Vaitkus.

Palangoje vyks daug įvairių renginių, kurie skirti patiems įvairiausiems skoniams. Numatoma rengti labdaros koncertus, įvairiose kavinėse ir baruose darbo metu įsikurs šventinės įvairių šalių „ambasados“, kuriose bus pristatoma tų šalių kultūra, šventiniai patiekalai, tradicijos. Tiesa, jų šiais metais mažiau, bet esančios reprezentuoja šalis, su kurių miestais Palanga turi pasirašiusi draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.

 

Tarnybos – pasiruošusios

Š. Vaitkus klausė komisaro A. Katkausko, ar užteks turimų policijos pajėgų tvarkai užtikrinti.

„Jei prireiks, pasitelksime Klaipėdos policijos mobilios kuopos pagalbą, visi Palangos pareigūnai yra gyvi ir sveiki, turėtų pakakti“, – sakė Palangos policijos vadas.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento direktorius Remigijus A. Kirstukas sakė, kad praėjusieji metai buvo palyginti ramūs ligoninei. Tokių pat tikimasi ir šiais metais.

„Pirotechnika tapo saugesnė“, – pastebėjo komunalininkų vadas Konstantinas Skierus.

Palanga šiemet mažiesiems siūlo ir naujovių.

Mažųjų Palangoje lauks Elfų mokyklėlė, kurioje vaikai bus supažindinami su elfų darbais ir linksmybėmis, ją antrąją Kalėdų dieną 12 val. atidarys „Vila Gražina“.  Čia vaikai ne tik linksminsis, kurs kaukes karnavalui, bet ir galės prisidėti prie akcijos „Žaislų bankas“, kurios metu surinkti žaislai bus padovanoti tiems, kuriems tų žaislų trūksta. Kalėdų laukimo metu viena iš Palangos sienos virs „Linkiu“ siena, ant kurios miesto svečiai ir miestelėnai nuolat galės užrašyti savo norus ir palinkėjimus, nes garsiai ištarti ar užrašyti norai išsipildo.

Palangos bažnyčioje gruodžio 26 d. 13 val. skambės kalėdinė muzika, o 30 d. 17.30 val. bus paminėta Šventosios Šeimos šventė, kurios metu bažnyčioje bus meldžiamasi už šeimas. Pirmą kartą Palangos bažnyčioje bus galimybė krikščioniškoje santuokoje gyvenančioms šeimoms atnaujinti savo prieš keletą ar keliasdešimt metų duotus pažadus vienas kitam.

„Poros kartos jau anksčiau sakytus priesaikos žodžius, po to joms bus suteiktas palaiminimas. Kviečiu šioje šventėje dalyvauti visas poras, kurioms šeima yra vertybė“, – sako Palangos klebonas Marius Venskus.

Šėlstančio jaunimo gruodžio 30-31 d. 17 val. Jūratės ir Kastyčio skvere lauks populiariausi atlikėjai.

 

Iš šiukšlių – skulptūra?

Visus festivalio renginius gruodžio 31-ąją vainikuos šventinis karnavalas. Jūratės ir Kastyčio skvere miesto svečių laukia koncertas, kuriame pasirodys populiarūs atlikėjai. Nuo miesto eglės link Palangos tilto judės spalvinga šventinė eisena, kurioje kviečiami dalyvauti visi, pasipuošę savo gamintomis kaukėmis. Kaukių paradą vainikuos fejerverkų ir lazerių šou.

Pageidaujančius aktyviai įsilieti į festivalio renginius, miesto Kultūros centras kviečia kreiptis į Palangos savivaldybės Kultūros skyrių tel. 8 460 48557 arba [email protected].

Po švenčių, sausio 1-ąją, visi yra kviečiami į ekologinę akciją pajūryje – rinkti šiukšles.

Planuojama iš surinktų šiukšlių padaryti skulptūrą, bet dėl tokios idėjos abejojama.

„Jeigu tai daryti, reikia dėlioti šiukšles į paruoštą formą, o ne bet kaip“, – siūlė vicemeras S. Simė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 27 d. sanatorijoje „Gradiali“ (Vanagupės g. 15, Palanga) Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia tėvus kartu su vaikučiais (4-10 metų) dalyvauti mokymuose ir paskutinį gegužės šeštadienį praleisti prasmingai!


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    Kasmet prieš didžiąsias metų šventes Palanga nušviečiama įvairiausiomis spalvomis. Pasirinkus tam tikrą temą, ji atitinkamai ir išpuošiama. Džiaugiasi palangiškiai, gero žodžio negaili ir atvykę svečiai. Nors, kaip minėjo jau kelintus metus Palangą puošiančios įmonės „Adam Decolight“ direktorius Nerijus Chmieliauskas, visokių...


Buvusiam UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Vidui Misikoniui, dabar šioje savivaldybės įmonėje dirbančiam vadybininku, neramios dienos. Pasirodo, kad jis, iki pareigų „Palangos komunaliniame ūkyje“, rankas iki rankovių buvo sukišęs į vienos ankstesnės darbovietės, kurioje dirbo direktoriumi, kasą – pasisavino 509 690 litų (147 616 eurų)....


Palanga, šeštadienį įžiebusi miesto eglę, pradėjo tradicinį festivalį „Kalėdų šviesos miestas“, visą mėnesį šventiniais renginiais džiuginsiantį tiek palangiškius, tiek ir kurorto svečius. Vienas iš artimiausių numatomų renginių – šeštadienį, 17 val. J. Basanavičiaus g. vyksiantis Kalėdų eglių alėjos atidarymas.


Kalėdų šviesos miestas Palanga skleidžia šventinę nuotaiką

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 28 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinės metus baigianti Palanga švenčių laukimo periodą pradės jau šį penktadienį: lapkričio 29 d., 18 val. centrinėje kurorto aikštėje bus įžiebta miesto eglė. Šiemet ji kurorto gyventojus ir svečius stebins ne tik savo forma – Kalėdų šviesos miestą padabins muzikuojanti žaliaskarė.


Kalėdų šviesos miestas Palanga nušvis ryškiau nei bet kada anksčiau  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 22 | Rubrika: Miestas

Festivaliui „Kalėdų šviesos miestas“ besirengianti Palanga jau dabinasi šventinėmis dekoracijomis. Jos kurortą nušvies kitą savaitę, kartu su penktadienį, lapkričio 30 d., įžiebiama miesto egle.


Muziejų metais paskelbti 2012-ieji atrodo turėtų pritraukti daugiau lankytojų, o ir pačios kultūros įstaigos džiaugtis didesniu tiek žmonių, tiek valdžios dėmesiu. Tačiau Palangos muziejai negali pasigirti itin dideliais pokyčiais, ar gausesniu finansavimu organizuoti kultūrinei veiklai. Ar „popsinės“ kultūros kupina J.Basanavičiaus gatvė neužgožia rimtojo meno?...


Palanga, šiemet tapusi Kalėdų šviesos miestu, kviečia miestelėnus, Lietuvos gyventojus, kultūros žmones, svečius dalyvauti nuo Kalėdų iki Naujųjų metų vyksiančiuose šventiniuose renginiuose – ne tik kaip žiūrovus, bet ir pristatinėti savo kūrybą, kartu prasmingai praleisti paskutines šių metų dienas. Kad renginiai vyktų sklandžiai, vakar meras Š....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius