Kapinėms prireikė... paskolos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-13
Peržiūrėta
452
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma nusprendė, kad palangiškiai dar gali palaukti naujų kapinių atidarymo. Mat norint sumokėti darbininkams apie 38 tūkst. litų, kad kapinės būvų visiškai sutvarkytos, reikia pinigėlių net iš banko skolintis...

 

Pasiūlė išeitį

Opozicijai atstovaujančios Tėvynės sąjungos  frakcijos Taryboje narių teigimu, jiems žinoma, kad darbams užbaigti tereikia vos 38 tūst. litų. Todėl, nuoširdžiai norėdami padėti merui Vytautui Stalmokui rasti trūkstamas lėšas, kad visai miesto bendruomenei svarbus objektas – kapinės – būtų įrengtos, pasiūlė sumažinti priedus Savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui ir jo pavaduotojui Broniui Martinkui. Šių valdininkų priedams iš mokesčių mokėtojų kišenių per metus atseikėjama 60 tūkst. litų. Opozicija įsitikinusi, kad visos Palangos bendruomenės interesas turėti galimybę laidoti savo artimuosius Palangoje yra žymiai svarbesnis nei dviejų valstybės tarnautojų 50 proc. atlyginimo priedai, ir dar sunkmečiu.

 

Tyčiojasi iš žmonių

Tarybos narys Dainius Želvys akcentavo, kad nuo liepos 15 dienos problemos dėl kapinių užbaigimo sprendimas taip ir nepajudėjo iš vietos. „Gyventojams yra du svarbūs klausimai – kada bus grąžinta žemė ir kada bus atidarytos praplėstos kapinės“, - sakė politikas.

Jam antrinęs bendrapartietis Šarūnas Vaitkus teigė, kad taip tiesiog tyčiojamasi iš žmonių, nes nerasti tų nelemtų 38 tūkst. litų ir sumokėti rangovams už darbus – nusikalstamas neveiklumas.

Miesto meras Vytautas Stalmokas suskubo aiškinti, esą šiomis dienomis pavyks sutvarkyti banko paskolą ir kitą savaitę pinigai bus pervesti rangovams.

 

Senolės nuoskauda

Kad palangiškiams kapinės yra itin opi problema, teko girdėti ne iš vieno lūpų. Civilinės metrikacijos skyriuje močiutė, atėjusi pasiimti vyro mirties liudijimą, verkdama dejavo, kad turės velionį vežti laidoti į Šventosios kapines, nes vietos senosiose kurorto kapinėse jau nebėra. Senolė skundėsi, kad jai, pasiligojusiai, jau atimta galimybė nuvažiuoti aplankyti sutuoktinio kapą. „Visą amžių su vyru nugyvenau Palangoje ir jis norėjo amžino poilsio atgulti  gimtajame mieste“, - savo nuoskaudą išsakė miestelėnė.

 

Valdžia spjauna į palangiškius

Norisi valdantiesiems priminti, kad mirtis nesirenka laiko, nelaukia ji ir paskolų. Nejau taip sudėtinga buvo surasti tuos kelis tūkstantėlius, ne kelis šimtų tūkstančių, kapinių praplėtimo darbams užbaigti? Toks aplaidumas ir abejingumas – akivaizdus pavyzdys, kad valdantiesiems nusispjauti į palangiškius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Aš, Danas Paluckas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, noriu visuomenei pateikti glaustą savo darbo Taryboje ir jos Kontrolės komitete ataskaitą ir atkreipti dėmesį į pagrindinius mano, kaip Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko, veiklos momentus.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Kapinėms prireikė... paskolos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma nusprendė, kad palangiškiai dar gali palaukti naujų kapinių atidarymo. Mat norint sumokėti darbininkams apie 38 tūkst. litų, kad kapinės būvų visiškai sutvarkytos, reikia pinigėlių net iš banko skolintis...


Jei nepradės lyti akmenimis, jei neišdžiūs Baltijos jūra, o svarbiausia, jei Palangos miesto savivaldybės sugebės savo kišenėse surasti apie 38 tūkst. litų, tai iki rugsėjo vidurio turėtų atsidaryti naujųjų miesto kapinių vartai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius