Kas nubaus teisėjo sūnų?

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2012-08-06
Peržiūrėta
1356
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas nubaus teisėjo sūnų?

Teisėjo sūnaus Karolio Špelverio prekybos žuvimis kioske daugybę pažeidimų aptikusiems Palangos policijos pareigūnams teks ieškoti teismo, kuris galėtų nagrinėti 24 metų vaikino administracinę bylą.

Už nustatytus pažeidimus pradėtos administracinės bylos nebus galima perduoti nei į Palangos, nei į Klaipėdos apylinkės teismą.

Mat kurorte rūkytomis žuvimis prekiaujantis K. Špelveris Palangos apylinkės teisme dirba ūkvedžiu, o jo tėvas Jonas Špelveris yra Klaipėdos apylinkės teismo teisėjas.

Iš pradžių K. Špelveris mėgino policininkus įtikinti, kad niekur nedirba. Bet kai pareigūnai patikrino „Sodros” duomenų bazę, vaikinas prisipažino, jog yra buvęs Palangos apylinkės teismo ūkvedys.

Vėliau paaiškėjo, kad teisme jis ūkvedžiu dirba ir dabar, tačiau vasarai yra išleistas nemokamų atostogų, per kurias prekiauja žuvimis.

Teismo ūkvedys žuvis pardavinėjo neturėdamas verslo liudijimo – ankstesnis buvo pasibaigęs liepos 30 dieną.

Kioską patikrinę policininkai rado rūkytų žuvų, kurių įsigijimo dokumentų jaunasis verslininkas negalėjo pateikti. Be to, rūkytos žuvys šaldytuve buvo laikomos aukštesnėje temperatūroje, nei leidžiama.

Pareigūnai kioske aptiko į apskaitą neįtrauktų pinigų, todėl kilo įtarimų, kad slepiama tiksli apyvarta.

Didžiausia bauda pažeidėjui gresia už nelegalų darbuotoją. Prie kasos aparato aptiktas 21 metų kaunietis Andrius Rimavičius aiškino tik trumpam kažkur išleidęs tikrąjį pardavėją.

Bet į kioską iškviestas Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistas patvirtino, kad tas pats vaikinas kioske darbavosi ir prieš keletą dienų.

Dabar teisėjo sūnui gresia net kelios baudos: už kasoje esančius į apskaitą neįtrauktus pinigus – nuo 50 iki 100 litų, už prekybą be verslo liudijimo – nuo 500 iki 1000 litų, o už nelegalų darbuotoją – nuo 3 iki 10 tūkstančių litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, kovo 24 d., Klaipėdos apygardos teismas tęsė sunkios baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Jos smagratyje yra buvęs palangiškis Marius Civinskas, kuris yra kaltinamas prieš 16 metų žiauriai nužudęs kitą palangiškį, 28 metų Raimondą Šimkų. Ši didelio rezonanso pajūryje sulaukusi byla pradėta nagrinėti sausio 20 d., bet kovo pradžioje turėjęs vykti...


Plungės apylinkės teismas prašo visų paraginti savo pažįstamus, draugus, buvusius kolegas, kaimynus bei visus kitus darbščius žmones dalyvauti konkursuose Palangos rūmų teisėjo padėjėjo pareigoms užimti. 1 konkursas: http://portalas.vtd.lt/lt/teisejo-padejejas-karjeros-valstybes-tarnautojas-322;43926.html 2 konkursas:...


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Palangos policija džiagiasi sulaukusi iš užsienio grįžusių žmonių padėkos Palangos oro uoste dirbusiems policijos pareigūnams, kuriems vadovavo Palangos m. PK Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus.


Buvusiam Palangos miesto turgaus buhalteriui ir faktiškam direktoriui Eimučiui Židanavičiui vėl neramios dienos – Klaipėdos apygardos teismas praėjusią savaitę panaikino pirmos teisminės instancijos, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų (buvęs pavadinimas – Palangos miesto apylinkės teismas) jam palankų spendimą dėl Šventosios turgaus rekonstrukcijos ir pavedė...


Šiandien, tarp 11 ir 12 valandos, į kavinę "Armėniški šašlykai" (J. Basanavičiaus g. 27, Palanga) atvykus FNTT pareigūnams, kavinės savininkas Darius Miklovas, kuris yra ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas, pareigūnams pasipriešino. Sutramdyti D. Miklovą pavyko jį paguldžius ant promenados grindinio ir...


Ilgai į kampą speistas buvęs Palangos kredito unijos (PKU) vienas steigėjų Evaldas Petrauskas, nuolat po suėmimo 2012-ųjų pradžioje tvirtinęs, kad unijos užgrobimas buvo surežisuotas Lietuvos centrinės kredito unijos ne be Lietuvos banko žinios, švenčia nedideles, bet svarbias teisines pergales. Generalinė prokuratūra įpareigojo Klaipėdos apygardos prokuratūrą atlikti tyrimą pagal E....


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.


Antradienį, Angelų sargų dieną, Palangos policijos komisariato salėje susirinkusiems kurorto pareigūnams skambėjo nuoširdžios padėkos už jų sunkų ir pasiaukojamą darbą. Profesinės šventės proga policininkus sveikino ir miesto pasaulietinės, ir dvasinės valdžios atstovai bei kolegos.


Kas nubaus teisėjo sūnų?

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2012 08 06 | Rubrika: Miestas

Teisėjo sūnaus Karolio Špelverio prekybos žuvimis kioske daugybę pažeidimų aptikusiems Palangos policijos pareigūnams teks ieškoti teismo, kuris galėtų nagrinėti 24 metų vaikino administracinę bylą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius