Kavos reidas

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009-07-08
Peržiūrėta
119
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventinį liepos 6-osios vakarą, vėsus ir drėgnas oras stumte stūmė užsukti į jaukę vietelę ir sušilti, gurkšnojant karštą kavą. Pasižvalgėme po centrinių miesto gatvių kavines ir barus. Aplankytos šešios, atsitiktine tvarka pasirinktos, vietos – ir džiugino, ir liūdino.

 

Kava ir internetas

Trumpam užsukame į Vytauto gatvėje įsikūrusią interneto kavinukę „Cafe Online“. Minkšti krėslai, muzika ir kavos aromatas – atmosfera, nė iš tolo neprimenanti daugelio triukšmingų interneto kavinių.

Pavadinimas išduoda, kad jaukiose kavinės patalpose lankytojai gali ne tik išgerti kavos ar užkąsti, bet ir pasinaudoti čia teikiamomis interneto paslaugomis. Malonumas - ne iš pigiųjų. Už dvidešimties minučių pasisėdėjimą prie kavinės kompiuterio sumokėsite 3 Lt. Pakloję septynis – dvi valandas naudositės bevieliu ryšiu kavinės patalpose.

 

„Rąžėje“ tuščia

Dėmesį patraukia tuščia medžių paūksmė – „Rąžė“. Vilioja kainos – cepelinų čia pavalgysite už 8 Lt.

Upės slėnyje įsikūrusi kavinė paslepia nuo judrios Vytauto gatvės. Natūrali kavinės puošmena – senų medžių kamienai – spinduliuoja ramybę, visai šalia teka ir pati Rąžė. Iš kolonėlių sklinda Gyčio Paškevičiaus balsas.

Ramus gamtos prieglobstis, galėtume sakyti, jei ramybės nedrumstų Vasario 16-osios gatve zujantys automobiliai ir triukšmingų praeivių klegesys.

 

„Kelias į žvaigždes“ žvakių šviesoje

Palikę „Rąžę“, kaip ir radome - tuščią, toliau žingsniuojame Vytauto gatve. Stabtelime prie taip pat tuštokos „Birutės“ stalelio.

„Birutėje“ akį traukia eklektiškos interjero detalės – raudonai mėlynos sienos, ryškiai raudoni krėslai, juodai balti paveikslai ir ryškūs piešiniai ant sienų, ant palangių išdėliotos orchidėjos. Padavėjai paslaugiai uždegus žvakę, dvelkteli romantika, kurios papildyti, deja, visai nepadeda muzika – iš kolonėlių srūva ritmingos „Kelio į žvaigždes“ melodijos.

Nenusakoma „Birutės“ atmosfera – daugybė skirtingų, į visumą nesuklijuojamų detalių.

 

Šiek tiek romantikos

Traukiame į Meilės alėją ir, suvilioti romantiško skambesio, pasukame į „Palangos žuvėdrą“. Kiek nuošalesnė vietelė, puikus vaizdas į pušyną, mažiau judėjimo ir šurmulio.

Prisėdusius po aukštaūgėmis pušimis, užliūliuoja gyvos muzikos skambesys. „Strangers in the night“, - sinatriškai suokia muzikantas, kviečiantis poras pašokti. Jaukiai skimbčioja taurės, nosį kutena vyšninio kaljano kvapas.

Nesižavintys J. Basanavičiaus gatvės populiariosiomis melodijomis ir trokštantys ramaus atokvėpio „Palangos žuvėdra“ nusivilti neturėtų.

 

Vaikų rojus – „Vasara“

J. Basanavičiaus gatvės „Vasaroje“ lankytojų gausu. Nepailsdami aplinkui sukasi padavėjai, prie stalelių jaukiai plepa dujinių fakelų šildomi suaugusieji, atrakcionuose krykštauja vaikai. Mažųjų poreikiams čia skirta daug dėmesio – pasirūpinta sūpynėmis ir, ypatingai pamėgtais, batutais.

Šiltą atmosferą kuria puiki lounge stiliaus muzika, kurią, deja, kontrastingai gožia iš kitoje gatvės pusėje įsikūrusios kavinės „Sutema“ sklindantys rusiški ritmai ir Alfonsui Juškiui pritariančių gerbėjų balsai.

 

 

Bliuzas laukiniuose vakaruose

„Jimmy‘s bar“ skamba gyvas bliuzas. Patalpų sienas puošia daugybė L. Armstrongo, M. Monroe, E. Preslio fotografijų, gausu ir kitokių dekoracijų – iškabų su užrašais, automobilių numerių. Gal kiek butaforiška, tačiau iš tiesų jauku: juntama amerikietiška dvasia, išlaikyta tematika.

Apsuptas amerikietiškos simbolikos ir bliuzo muzikos galėtum pasijusti lyg tikras amerikietis, jei negirdėtum iš gretimos kavinės „Safari“ atūžiančio triukšmo – čia vyksta E. Kučinsko pasirodymas, garsiai plyšauja estrados grafo gerbėjų minia.

Tokie nedžiuginantys tie J. Basanavičiaus gatvės kontrastai – iš kitos gatvės pusės E. Kučinskui pritaria atrakcionų parko gaudesys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip pranešė Klaipėdos VPK,  Palangos barus ir kavines atakuoja vagys.


Palangos pastangos į paplūdimio ir lauko kavines sugrąžinti silpnąjį alkoholį davė rezultatą. Šiandien, birželio 30-ąją, Seimas kelių balsų persvara pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu. Nuo rugpjūčio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose.


Rudenį Palanga sužimba visai kitomis spalvomis – mieste vyksta intensyvūs gatvių, aplinkos tvarkymo darbai: šiuo metu tvarkomas Tylos takas, S. Daukanto gatvės šaligatvis, naujomis trinkelėmis bus išgrįsta Gėlių aikštė, Ramybės gatvė. Vyksta ir daugiau miesto gatvių ir šaligatvių tvarkymo darbų.


 Palangoje gimusiam Aronui paskutinę rugpjūčio savaitę sukako 10 mėnesių, bet jau mėnuo, kai prie vaiko su veriančia širdgėla prisiglaudžia kiti – vaikelio mama Monika B. (redakcijai pavardė žinoma – L.J.) tiek pat laiko ilsisi žemės kauburėlyje Palangos kapinėse. Kas nutiko, kad pirmagimį ir gyvenimą mylėjusi jauna palangiškė tą lemtingą liepos 31-osios vakarą...


Palangoje pradedami kasmetinai asfaltbetonio gatvių remonto darbai – šią savaitę pradėtos frezuoti atokesnių miesto gatvių duobės, vėliau palaipsniui darbai kelsis link daugiabučių namų gyvenamųjų rajonų, tuomet – į centrines kurorto gatves bei Šventąją. Savivaldybė atsiprašo gyventojų už keletą savaičių truksiančius nepatogumus. 


Kartą garsi amerikiečių rašytoja ir prodiuserė Pam Brady pasakė: „Visos tiesos yra meilėje, šilumoje ir kavoje“. Meilės Palangoje netrūksta, šilumos liepą gal ir mažiau, bet lietuviškai vasarai užtenka, o ... kavos? Sutikime, dažnas mūsų be rytmetinio kavos puodelio niekaip neįsivaizduoja savo dienos. Su kavos puodeliu ją pradėti Palangoje tikrai yra...


Penktadienio vakarą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vos tilpo visi, norėjusieji susitikti su poete, žurnaliste, Seimo Liberalų Sąjūdžio frakcijos nare Dalia Teišerskyte. Tie, kurie atėjo, patyrė išties didžiulį malonumą klausydami pačios autorės bei „Grubiojo“ teatro aktoriaus Ramūno Dzimido skaitomų eilių. Ne mažiau malonumo...


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Paplūdimiuose – įsivaizduojama tvarka

Aistas MENDEIKA, 2009 07 15 | Rubrika: Miestas

Malonu karštą dieną pasilepinti paplūdimyje – pasikaitinti saulutėje, pasipliuškenti jūroje. Tačiau prieš pradedant tai daryti, vertėtų atidžiai perskaityti, ką galima ir ko negalima daryti Palangos paplūdimyje. Taisykles paskaityti tikrai verta. Bent jau todėl, kad jos sukurtos tikrai „meistriškai“.


Kavos reidas

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 08 | Rubrika: Miestas

Šventinį liepos 6-osios vakarą, vėsus ir drėgnas oras stumte stūmė užsukti į jaukią vietelę ir sušilti, gurkšnojant karštą kavą. Pasižvalgėme po centrinių miesto gatvių kavines ir barus. Aplankytos šešios, atsitiktine tvarka pasirinktos, vietos – ir džiugino, ir liūdino.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius