Ketvirtadienį Lietuvoje – 3067 nauji COVID-19 atvejai, Palangoje – 14, protrūkis – Globos namuose

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-12
Peržiūrėta
1368
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį Lietuvoje – 3067 nauji COVID-19 atvejai, Palangoje – 14, protrūkis – Globos namuose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo „Palangos tiltą“ penktadienį, gruodžio 11 d.,, kad ketvirtadienį, gruodžio 10 d., Palangoje per parą buvo patvirtinta 14 koronaviruso atvejų. Iš viso ketvirtadienį Palangoje COVID-19 sirgo 283 kurorto gyventojai. Iki šiol nuo viruso mire šeši palangiškiai, o pagijo Palangoje iki šiol 151.
Visi Palangos atvejai ketvirtadienį – Palangos miesto senelių globos namuose.
Penktadienį su jų direktore Irena Biriukaite susisiekti nepavyko. Tačiau globos namai pirmąją kovido bangą lapkričio pabaigoje buvo įveikę sėkmingai. Išgirdusi PT klausimą, ar Palangos globos namai – o ir Palanga – liepsnoja „kovido“ virusu, lapkričio 27 d. I. Biriukaitė sakė: „Niekas pas mus neliepsnoja – koronaviruso protrūkis pas mus – valdomas, visi ligoniai, mūsų globotiniai, yra be koronaviruso simptomų (vadinamieji asimptominiai ligoniai -L.J.)...Šiandien, penktadienį (lapkričio 27 d. L. J.) situacija pas mus normali. Koronavirusu dar serga 8 mūsų globotiniai. Kaip minėjau, jie visi – besimptomiai. Dar du yra Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, bet jau baigia pasveikti, planuojame, kad kitą savaitę jie grįš pas mus. Vienam buvo reikalinga deguonies kaukė,“ – „Palangos tiltui“ sakė I. Biriukaitė.
Dauguma ligonių globos namuose – virš 75 metų. Įstaigoje globojami 37 senjorai, kurie dėl senyvo amžiaus ir priklauso itin didelės rizikos grupei. Įstaigoje COVID-19 buvo ir yra susirgę ir globos namų darbuotojai.

Trečiadienį Palangoje registruota 30 naujų susirgimų koronavirusu atvejų , ir tai yra didžiausias paros susirgimų skaičius nuo pandemijos pradžios. Taip pat registruota 1 mirtis, susijusi su šiuo virusu, tai jau antroji mirtis šią savaitę. 
Koronaviruso protrūkis šią savaitę buvo fiksuotas ir Palangos savivaldybėje – labiausiai nuo koronoviruso nukentėjo Savivaldybės Ūkio ir turto skyrius. Čia COVID-19 nustatytas 3 darbuotojams, kiti izoliavosi ir dirba nuotoliniu būdu. O Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje „kovidu“ serga 1 darbuotojas, dar 2 jaučia COVID-19 simptomus. Skyrius izoliuotas, jame dirba tik 1 darbuotojas, kuris kontakto su užsikrėtusiais neturėjo. Kaip teigė meras Šarūnas Vaitkus, dauguma Savivaldybės administracijos darbuotojų dirba iš namų, tokių yra 65. Darbo vietose trečiadienį darbavosi tik 37 specialistai. Miesto vadovai, ir pats Šarūnas Vaitkus, dirbo savo kabinetuose savivaldybėje. Anot mero, dėl darbų sankaupos metų pabaigoje.

Šios savaitės pradžioje „kovidas“ buvo „įsisukęs“ į kurorto švietimo įstaigas, tiesa, visi atvejai, PT žiniomis antradienį, gruodžio 8 d., buvo lengvi.
„Koronavirusu susirgusi mūsų pradinių klasių mokytoja šiandien jau jaučiasi puikiai. Taip puikiai, kad šiandien vėl pradėjo vesti pamokas, žinoma, nuotoliniu būdu,“ – „Palangos tiltui“ praėjusį pirmadienį sakė Laimutė Benetienė, Vlado Jurgučio progimnazijos direktorė.
Alvydas Kniukšta, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius, sakė „Palangos tiltui“ antradienį, kad, nors ir skamba grėsmingai, kad mokykloje yra koronaviruso židinys, tačiau situacija yra kontroliuojama: „Mūsų du mokytojai serga, dar šeši yra saviizoliaciacijoje. Taip pat koronavirusu serga ir du aptarnaujamojo personalo žmonės, dar trys jų – savizoliacijoje. Koronavirusu susirgo ir vienas mūsų mokinys, dar 63 mokiniai, tai yra trys klasės – yra saviizoliacijoje,“ – sakė A. Kniukšta.
„Visi jaučiasi normaliai, visi gydosi namuose. Su kai kuriais esu kalbėjęsis telefonu – jų nuotaika ir sveikata palyginus yra gera, o liga yra lengvos formos. Viena mokytoja, kurios koronaviruso testas buvo teigiamas, jau veda pamokas, žinoma, nuotoliniu būdu,“ – pasakojo A. Kniukšta.
Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas pasidžiaugė, kad COVID-19 gimnazijos kol kas nepalietė. „Ačiū Dievui,“ – sakė jis.
Praėjusį savaitgalį Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į COVID-19 židinius „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje ir viruso atvejį Vlado Jurgučio progimnazijoje, ėmėsi neatidėliotinų veiksmų – nuo pirmadienio, gruodžio 7-osios, visose Palangos miesto ir Šventosios mokyklose įvedė mokymą nuotoliniu būdu.
„Nebegalime laukti, todėl imamės veiksmų. Nuo pirmadienio, gruodžio 7 d., iki pat žiemos atostogų (gruodžio 23 d. imtinai) visi Palangos bei Šventosios moksleiviai, įskaitant ir pradinukus, bus ugdomi nuotoliniu būdu. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į didėjančią susirgimų COVID-19 kreivę mokyklose bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas”, - savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pranešė kurorto meras.
Ketvirtadienį, gruodžio 10 d., Lietuvoje buvo patvirtinti 3067 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 835 iš jų registruoti Vilniaus, 679 Kauno, 335 Klaipėdos, 281 Panevėžio, 275 Šiaulių, 186 Alytaus, 169 Utenos, 108 Marijampolės, 106 Telšių ir 75 Tauragės apskrityse. 18 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
Protrūkiuose fiksuoti atvejai Šv. Marijos globos namuose Marijampolėje patvirtinti 8 nauji atvejai šių globos namų gyventojams. 17 atvejų – iš jų 7 darbuotojams ir 10 pacientų – buvo patvirtinti Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialo Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje. Atvejai patvirtinti 3 darbuotojams ir 11 šių globos namų gyventojų. 6 atvejai, patvirtinti per vakar parą, yra susiję su protrūkiu Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje 1 atvejis buvo patvirtintas darbuotojai ir 5 pacientams. Iš viso su šiuo protrūkiu yra siejama 13 darbuotojams ir 35 pacientams. Vievio sveikatos priežiūros centre registruoti 23 atvejai – 5 darbuotojams ir 17 pacientų. Naujas protrūkis fiksuotas Telšių apskrityje. 8 atvejai per vakar parą patvirtinti Sedos slaugos ligoninėje. Atvejai patvirtinti 6 pacientams ir 2 darbuotojams. Regioninėje Telšių ligoninėje per vakar parą patvirtinta 11 atvejų. Atvejai patvirtinti 2 darbuotojams ir 9 pacientams. 16 atvejų patvirtinta Ignalinos rajono ligoninėje. Atvejai patvirtinti 3 darbuotojams ir 13 pacientų. Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 149. Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita. Dauguma per praėjusią parą mirusiųjų nuo COVID–19 buvo vyresnio amžiaus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atrodė, kad koronavirusas Palangoje buvo suvaldytas, tačiau šią savaitę mirčių nuo jo statistika vėl liuoktelėjo į viršų. Ketvirtadienį (lapkričio 11 d.) kurorte registruoti 23 nauji infekcijos atvejai, šiuo metu Palangoje 166 žmonės serga ja.


Kaip pranešė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ketvirtadienį, spalio  28 dieną, Palangoje buvo užfiksuoti  18 nauji COVID atvejai, kurorte šiuo metu serga 117 žmonės.


Palangos savivaldybės visuomenės sveikatos centras paskelbė ketvirtadienį, spalio 21 dieną, kad Palangoje ketvirtadienį nustatyti 22 nauji COVID-19 atvejai, iš viso 181 savivaldybės gyventojas koronavirusu dar serga, o nuo pandemijos pradžios susirgo 2099 palangiškiai.


Penktadienį Palangoje – 26 nauji COVID atvejai, 154 miestelėnai serga, nuo pandemijos pradžios kurorte užfiksuoti 1985 koronaviruso atvejai, 15 mirčių, penktadienį, spalio 15 dieną, pranešė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Palangoje ketvirtadienį, rugsėjo 23 d. – 9 COVID-19 atvejai, 132 palangiškiai dar serga šia liga. Per praėjusią parą (rugsėjo 22 d.) Lietuvoje patvirtinti 1486 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 ligos mirė 15 žmonių, 13 iš jų buvo nepasiskiepiję, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Ketvirtadienį, balandžio 8 d., šalyje nustatyti 1 155 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 13 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. Palangos miesto savivaldybėje ketvirtadienį nustatyti du šio viruso atvejai, šiuo metu Palangoje koronavirusu serga 24 asmenys. Nuo pandemijos pradžios praėjusių metų kovą COVID-19 iš...


Pirmadienį Palangoje buvo patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės, 6 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Palangoje. Antradienį mūsų kurorte šia liga sirgo 26 palangiškiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo per penktadienį, vasario 5 d., Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Vienas jų buvo Palangos reabilitacijos ligoninėje – penktadienį patvirtinti trys atvejai, iš kurių du yra darbuotojai ir vienas pacientas. Iš viso su protrūkiu Palangoje siejami keturi COVID-19 ligos atvejai. Dar...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo „Palangos tiltą“ penktadienį, gruodžio 11 d.,, kad ketvirtadienį, gruodžio 10 d., Palangoje per parą buvo patvirtinta 14 koronaviruso atvejų. Iš viso ketvirtadienį Palangoje COVID-19 sirgo 283 kurorto gyventojai. Iki šiol nuo viruso mire šeši palangiškiai, o pagijo Palangoje iki...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius