Kiekvienam tarnautojui - po anketą

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-08-02
Peržiūrėta
393
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybės administracijos skyriuose verda miesto gyventojams nematomas darbas. Be perstojo tarška kompiuterių klaviatūros, savivaldybės specialistai galvos nepakeldami pildo administracijos direktoriaus V.Kuznecovo sumanytas atliekamų funkcijų anketas.

 

Štai šią savaitę su savo bėdomis į Socialinės rūpybos skyrių atėjusiems palangiškiams prieš patenkant į specialistų kabinetą reikia po kelias valandas pralaukti eilėje.

Kodėl? Todėl, kad savivaldybės tarnautojai administracijos direktoriaus V.Kuznecovo sumanytas anketas pildo.  Atrodo, pagaliau baigė.  Šią savaitę Socialinės rūpybos skyrius V.Kuznecovui įteikė net 41 atliekamų funkcijų anketų lapą.  Visą šią krūvą skyriaus darbuotojoms reikėjo pildyti nuo birželio pabaigos per patį vasaros sezono darbymetį.

Kodėl Verslo ir turto skyrius nespėja sugaudyti prekybos taisyklių pažeidėjų ir kurortą į turgų pavertusių nelegalių prekiautojų? Teisingai, anketas pildo.  Nuo birželio 28 dienos iki liepos 26 dienos 21 lapą prirašė.

Kam reikalingos tos anketos, kurios pildomos į šalį nustūmus visus darbus?  Pasirodo, taip V.Kuznecovas mėgins apsispręsti, kurie savivaldybės darbuotojai yra nereikalingi.

Pernai birželio 11 dieną Palangos savivaldybės taryba nusprendė taupyti biudžeto lėšas ir mažinti savivaldybės administracijos darbuotojų skaičių.  Dar prieš tai 2009 metų gegužės 25 dieną visi administracijos darbuotojai buvo įpareigoti užpildyti atliekamų funkcijų anketas.  Kad iš dangaus nusileidę miesto vadovai žinotų, kas kuo savivaldybėje užsiima, kad galėtų įvertinti, kurių darbuotojų funkcijos dubliuojasi ir kurio reikia atsisakyti.

Nors tarybos sprendimas pernai turėjo būti įgyvendintas iki lapkričio mėnesio, apie jį V.Kuznecovas prisiminė tik baigiantis šių metų birželiui.  Kodėl metus buvo vilkinamas administracijos darbuotojų etatų mažinimas?  Savivaldybės administracijos direktoriaus atsakymas daugiau nei keistas:  Architektūros ir urbanistikos skyrius su Komunalinio ūkio skyriumi nepasidalino funkcijomis. Ką tuomet dirba savivaldybės vadovai, jei du skyriai nevaržomai metus ginčijasi, kas ką turi daryti, o miesto valdžia numoja ranka į tarybos sprendimą ir laukia, ką pavaldiniai nuspręs.

Jei po metų šis ginčas pagaliau buvo išspręstas, kodėl visi savivaldybės administracijos darbuotojai savo funkcijas turi aprašinėti iš naujo?

Kodėl to nebuvo galima daryti rudenį, kai darbų yra mažiau? Ar tik nėra skubama norint iki šių metų pabaigos atleisti 7 savivaldybės darbuotojus? Miesto valdžiai atsiranda puiki proga atsikratyti savivaldybės vadovams pagarbos neatiduodančiais tarnautojais. Juk tarnauti jie turi ne valstybei, ne Palangos gyventojams, o miesto vadovams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsakingi Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai kasdien vykdo tikslinius saviizoliacijoje esančių asmenų bei karantino sąlygų laikymosi patikrinimus patikrinimus.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas eis Violeta Staskonienė – šią kandidatūrą patvirtino praėjusią savaitę (gegužės 30 d.) posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba. V. Staskonienė direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjo ir praėjusią, 8-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos kadenciją. Vilniaus inžineriniame statybos institute...


Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Praėjusį penktadienį įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje buvo vienintelis klausimas- dėl savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo paskyrimo.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


Šią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) paskelbė, kad Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, liberalsąjūdietis Bronius Martinkus pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Jo bendražygiai partijoje B. Martinkaus likimą nusprendė jau rugsėjo mėnesio pabaigoje, VTEK dar nepaskelbus sprendimo...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Kiekvienam tarnautojui - po anketą

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 02 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės administracijos skyriuose verda miesto gyventojams nematomas darbas. Be perstojo tarška kompiuterių klaviatūros, savivaldybės specialistai galvos nepakeldami pildo administracijos direktoriaus V.Kuznecovo sumanytas atliekamų funkcijų anketas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius