Kitais metais dar labiau veršimės diržus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-12-12
Peržiūrėta
1912
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kitų metų planuojamas biudžetas yra 4 milijonais mažesnis nei šių metų. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, ateinančių metų kurorto biudžeto apimtis prognozuojama mažesnė keliais milijonais, lyginant su šiemet patvirtintu. Planuojama jo apimtis sieks apie 52 mln.litų. Jei šiemet, anot vedėjos, kurorto piniginės dydis sudarė 56 mln.litų, tai akivaizdu, kad kitąmet kurorto biudžetas bus menkesnis.

 

Patvirtinta tvarka

Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo įsakymu jau patvirtinta tvarka dėl kitų metų biudžeto projekto rengimo. Kaip ir kasmet biudžetas bus finansuojamas programiniu principu. Biudžeto asignavimų valdytojai, t.y. administracijos padaliniai iki gruodžio 10 dienos turi pateikti Biudžeto skyriui savo vykdomų programų sąmatų projektus su paskaičiavimais lėšų poreikiams. Pasak vedėjos, savo ruožtu miesto savivaldybės Biudžeto skyrius tikrins ar pateikti skaičiai tikslūs, ar paisoma taupymo režimo ir neišlaidaujama. Asignavimų valdytojai, anot R.Garadauskienės, programų sąmatose privalės pateikti realius skaičius ir neverta tikėtis, kad bus tenkinami nepagrįsti norai ir pageidavimai.

 

Teks skaičiuoti

Formuojant kitų metų biudžetą, biudžetinės įstaigos turi numatyti lėšų komunalinėms paslaugoms, šildymui, elektrai ir vandeniui apmokėti. Šios išlaidos turi būti skaičiuojamos pagal patvirtintus šių metų ar kitąmet numatomus tarifų dydžius. Taip pat  specialiųjų programų vykdytojai turi pateikti sąmatų projektus su skaičiuotėmis, kuriose atsispindėtų kokioms reikmėms planuojamas išleisti kiekvienas litas. Planuojamiems vykdyti projektams, kurie bus finansuojami iš europinių pinigų, nepakaks vien programos sąmatos, bet privalu bus pateikti informaciją kiek reikės apyvartinių lėšų šiems projektams finansuoti.

 

Reikės daug ko atsisakyti

Atkreiptas dėmesys, jog atsižvelgiant į taupymą, teks atsisakyti ne pirmo būtinumo išlaidų, kaip pavyzdžiui, remontuoti ilgalaikį turtą ar įsigyti naują. Jei bus norima gyventi ne pagal išgales, Biudžeto skyriui suteikta teisė mažinti asignavimų valdytojų apetitus.

 

Turi neviršyti šiųmečių asignavimų

Patvirtintoje tvarkoje nurodoma, kad atsižvelgiant į Lietuvos vyriausybės taupymo programą, lėšos poreikiams tenkinti turi neviršyti šių metų biudžete patvirtintų asignavimų. Tokiu būdu, pagal nustatytą tvarką, planuojant kitų metų valstybės tarnautojų ir darbuotojų darbo užmokesčio fondą, asignavimai negali būti didesni nei šiųmečiai. Tad biudžetininkai turi nusiteikti, kad algos jiems nedidės. Lėšos priedams ir priemokoms už darbo stažą, kvalifikacinę klasę bus apskaičiuojamos pagal nustatytą tvarką.

 

Tvarka dėl mokinio krepšelio pinigų

Švietimo skyrius įpareigotas su švietimo įstaigomis derinti duomenis dėl valstybės specialiosios dotacijos mokinio krepšeliui finansuoti. Lėšos turi būti apskaičiuotos pagal mokinių bei vaikų ugdymo įstaigose skaičių, kuris buvo š.m. rugsėjo 1 dienai. Šie duomenys turi būti pateikti pagal atskiras švietimo įstaigas ir priemones, išskiriant lėšas darbo užmokesčiui.

 

Milijoninės skolos

Taip pat atkreiptas asignavimų valdytojų dėmesys dėl skolų grąžinimo pagal galiojančias sutartis. Jie privalo nurodyti  lėšų poreikį skoloms padengti.

Beje, valdžios negrąžintų paskolų likutis šių metų spalio 1 dienai sudaro per pusaštunto mln. litų. Kaip sakė Biudžeto skyriaus vedėja, šios skolintos lėšos naudojamos miesto investiciniams projektams įgyvendinti, priminusi, kad leidžiamas įstatymu skolinimosi  limitas neviršijimas. Pasak jos, tenka apgailestauti, kad tiltui remontuoti teko skolintis, nors mananti, kad  šiam projektui finansuoti lėšų buvo galimybė gauti ir iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Bet, kaip sakoma liaudyje – skola ne „rona“ – neužgis, tad ją grąžinti reikės iš tų pačių asignavimų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės 2023 metų biudžetas Savivaldybės tarybos buvo partvirtintas 2023 m. vasario 3 d. sprendimu.


Ketvirtadienį patvirtintas 2024 metų miesto biudžetas, kuriame iš viso numatyta 51 mln. 653 tūkst. eurų pajamų ir tiek pat asignavimų.


Vyriausybė pritarė 2024 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui. Planuojama, kad kitais metais jo įplaukos bus 411,2 mln. eurų (13,5 proc.) didesnės, nei šiemet, ir iš viso sudarys apie 3,5 mlrd. eurų. 


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Palangos miesto biudžetas 2018 m. įvykdytas 102,3 proc. – gauta 628,5 tūkst. eurų viršplaninių pajamų. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, palyginti su 2017 m., praėjusiųjų metų pajamos buvo penktadaliu, arba 4,8 mln. eurų, didesnės.


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Kitais metais dar labiau veršimės diržus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Kitų metų planuojamas biudžetas yra 4 milijonais mažesnis nei šių metų. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, ateinančių metų kurorto biudžeto apimtis prognozuojama mažesnė keliais milijonais, lyginant su šiemet patvirtintu. Planuojama jo apimtis sieks apie 52 mln.litų. Jei šiemet, anot vedėjos, kurorto piniginės dydis...


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius