Klaipėda „įžnybo“ Palangos prokuratūrai – atnaujintas tyrimas dėl incidento olandų atrakcionuose

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-02-23
Peržiūrėta
1907
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėda „įžnybo“ Palangos prokuratūrai – atnaujintas tyrimas dėl incidento olandų atrakcionuose

Olandai taip lengvai atsakomybės neišvengs – Klaipėdos apygardos prokuratūra, išnagrinėjusi nukentėjusiųjų atstovų skundus dėl Palangos miesto apylinkės prokuratūros praėjusių metų gruodžio 30 dienos nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo, nutarė tyrimą dėl incidento Palangos atrakcionuose atnaujinti.

Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro nutarime atnaujinti tyrimą nurodoma, jog tyrimo metu nesiimta visų galimų priemonių įvykiui ištirti.

 

Būtina atlikti papildomus tyrimus

„Būtina nukentėjusiems vaikams atlikti papildomus poveikio sveikatai tyrimus, kurie nustatytų, kokius sveikatos sutrikdymo mastus jiems sukėlė per incidentą patirta trauma. Jei dviem ar daugiau nukentėjusiųjų būtų nustatytas nesunkus sveikatos sutrikdymas, procesas negalėtų baigtis siūlymu jį tęsti privataus kaltinimo tvarka. Kita vertus, ir vieno nepilnamečio asmens sveikatos sutrikdymas šiuo atveju turi būti vertinamas kaip visuomeninę reikšmę turintis įvykis, dėl kurio kaltinimą turi palaikyti prokuroras. Papildomo tyrimo metu tai pat būtina vertinti, ar kaltininkų veiksmai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės už žmogaus, kurio gyvybei gresia pavojus, palikimą be pagalbos“, – sako atnaujintą ikiteisminį tyrimą kontroliuoti Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūrai pavedęs Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius.

Incidentas olandų atrakcionuose kilo praėjusių metų rugpjūčio 17 dienos vakare, kai, dingus elektrai, sustojo vienas iš atrakcionų „MOVE IT“ ir atrakciono rate pakeltoje padėtyje užstrigo bei kurį laiką žemyn galvom kaboti liko devyni vaikai.

 

Siekia prisiteisti 151 tūkstantį litų

Rugpjūčio viduryje karuselėje Palangoje įstrigę penki vaikai ir suaugusi moteris iš olandų verslininkų sieks prisiteisti 151 tūkst. litų už sveikatos sutrikdymus ir išgyvenimus.

Mažiausiai – 2 tūkst. litų – nori prisiteisti mažametė, kuri matė, kaip įstrigusiame atrakcione žemyn galva kabo mama. Daugiausia – 40 tūkst. litų – nori prisiteisti mergaitė, kuri nukentėjo labiausiai.

„Labai sveikinu tokį Klaipėdos apygardos prokuratūros sprendimą atnaujinti tyrimą. Palangos prokuratūros sprendimas buvo tiesiog spjūvis į visus nukentėjusiuosius. Mano dukra prarado daug gyvenimo džiaugsmo – po nelaimės olandų atrakcionuose dėl galvos skausmų, svaigimo negali lankyti šokių ir sporto užsiėmimų, o galbūt po Palangos prokuratūros sprendimo nebus ko reikalauti atlyginti žalą už sveikatos sutrikdymą ir moralinius išgyvenimus“, – „Palangos tiltui“ sakė  per incidentą labiausiai nukentėjusios Akvilės mama Lina Denjanovienė.

Anot nukentėjusųjų advokatės  Simonos Selelionytės-Drukteinienės, kompensacijų dydis paskaičiuotas atsižvelgiant į sveikatai padarytą žalą.

Su kitais nukentėjusiais olandų verslininkai susitarė taikai, pavyzdžiui, berniuko tėvams iš Baltarusijos išmokėjo 1 tūkst. litų.

 

Gali būti sunkiau įrodyti olandų kaltę

Nukentėjusių interesams civiliniame ieškinyje prieš UAB „Leander“, olandų atrakcionų Palangoje operatorių, atstovaujanti advokatė Simona Selelionytė-Drukteinienė ramina nukentėjusių vaikų tėvus, sakydama, kad „civilinė ir baudžiamoji atsakomybė šiuo atveju nesisieja“. Tačiau ji pripažįsta, kad teisme įrodinėti olandų kaltę dėl Palangos prokuratūros sprendimo nutraukti ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje gali tapti gerokai sunkiau.

Nors nuo nelaimės Palangoje praėjo daugiau nei šeši mėnesiai, dar neaišku, kada galėtų įvykti pirmasis teismo posėdis dėl civilinio ieškinio nagrinėjimo.

„Taip, ieškinio nagrinėjimas išties nusitęsė. Kol kas vyksta tik susirašinėjimas ir pasikeitimas dokumentais. Pirmiausia ieškinį norėjome pateikti Vilniaus III-ios apylinkės teismui, bet jis atsisakė priimti ieškinį teigdamas, kad ieškinį turėtų nagrinėti Vilniaus apygardos teismas. Mes tokį teismo sprendimą skundėme apeliacine tvarka. Reikėjo trijų mėnesių Apeliaciniam teismui paskelbti, kad ieškinį vis tik turi nagrinėti Vilniaus III-ios apylinkės teismas. Kol kas neaišku, kada galėtų įvykti pirmasis posėdis“, –  „Palangos tiltui“ sakė S. Selelionytė-Drukteinienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės elgesio. VTEK aiškinosi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimo atstovauti. Šis teisės aktas draudžia valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar...


Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas apgailestauja, kad, jam pasiūlius Seimo Antikorupcijos komisijoje pradėti parlamentinį tyrimą dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaidmens sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ atsisakymo istorijoje, šis siūlymas susidūrė su iki šiol nematytu konservatorių partijos atstovų pasipriešinimu. Pasak parlamentaro, konservatorių...


„Lietuvos rytas“ toliau kuria opusus apie vadinamąsias Palangos „dušines“, nors prokuratūra jau nekart teigė, tiesa, neįvardindama žurnalisto (straipsnius apie „dušines“ rašo laikraščio žurnalistas Alvydas Ziabkus – PT), kad dienraščio skleidžiama informacija nėra teisinga. Šią savaitę minėtas „Lietuvos...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Klaipėdos apygardos prokuratūra, įvertinusi visą tyrimo metu surinktų duomenų ir įrodymų visumą, priimė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinio, adresu Meilės al. 26, Palangoje. Šis statinys yra žinomas kaip Palangos "dušinės." Atlikus tyrimą nustatyta, kad prokurorui nėra teisinio pagrindo konstatuoti teisės aktų, o tuo pačiu...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus. UAB „Palangos klevas“ direktorius Andrejus Byčkovas kreipėsi į VTEK su skundu, kad E. Židanavičius, buvęs „Palangos klevo“ darbuotojas, nenusišalino Palangos miesto Tarybai svarstant klausimą dėl buvusios...


Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento Palangos atrakcionuose  6

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 04 22 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio incidento Palangos atrakcionuose. 11 tomų baudžiamoji byla penktadienį, balandžio 19 d. perduota Palangos miesto apylinkės teismui.


STT pradėjo ikiteisminį tyrimą nustatyti, ar Šventosios tiltas buvo galimai nusikalstamai registruotas kaip „Energetiko“ nuosavybė, nors „Energetiko“ prašymo teismas netenkino. STT gali pareikšti įtarimus registrų centro darbuotojams bei kreipsis į prokuratūrą, kad registracija būtų panaikinta. Uosto direkcija irgi gali dalyvauti byloje, nes per...


Olandai taip lengvai atsakomybės neišvengs – Klaipėdos apygardos prokuratūra, išnagrinėjusi nukentėjusiųjų atstovų skundus dėl Palangos miesto apylinkės prokuratūros praėjusių metų gruodžio 30 dienos nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo, nutarė tyrimą dėl incidento Palangos atrakcionuose atnaujinti....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius