Klaipėdos apskrityje vairuotojams vėl dalyti ultragarso švilpukai, kelyje galintys padėti apsisaugoti nuo susidūrimo su laukiniu gyvūnu

Palangos tiltas, 2024-10-09
Peržiūrėta
737
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apskrityje vairuotojams vėl dalyti ultragarso švilpukai, kelyje galintys padėti apsisaugoti nuo susidūrimo su laukiniu gyvūnu

2024-10-08 Klaipėdos apskrityje policijos pareigūnai vairuotojams dalijo specialius ultragarso švilpukus, galinčius padėti apsisaugoti nuo susidūrimo su laukiniu gyvūnu. Šiemet Klaipėdos apskrityje ketinama išdalyti 700 tokių švilpukų. Prevencinė socialinė akcija ,,Švilpukas saugo“, kuri vykdoma kartu su socialinės iniciatyvos partnere UAB „Autoaibė“, vykdoma visoje šalyje.
Nuo 2024 m. pradžios Klaipėdos apskrityje yra užregistruoti 464 eismo įvykiai, per kuriuos transporto priemonės susidūrė su gyvūnais. Per vieną iš jų, Kretingos rajone, buvo sužeisti motociklo vairuotojas ir keleivis. Daugiausia tokio pobūdžio eismo įvykių šiemet fiksuota Klaipėdos rajone – 180, Kretingos rajone – 70 ir Plungės rajone – 66. Uostamiestyje registruota 30 eismo įvykių, kilusių susidūrus su laukiniais gyvūnais.
Per pastaruosius penkerius metus dėl susidūrimų su laukiniais gyvūnais šalies vairuotojai  yra patekę į ne mažiau kaip 5 800 eismo įvykių, ypač spalį, lapkritį ir gruodį. Pernai šiuo laiku įvyko daugiau kaip 2 000, užpernai – 1 600 susidūrimų su gyvūnais.
,,Saugotis turi net ir tie, kurie vairuoja tvarkingai. Miškingose vietovėse didesnis pavojus susidurti su laukiniu gyvūnu. Švilpukas gali padėti išvengti vieno iš pavojų, tačiau kasmet rudenį primename vairuotojams, kad kelyje svarbiausia atidumas ir pasirinktas tinkamas važiavimo greitis“, – sako Vytautas Grašys, Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro viršininkas.
Socialinės iniciatyvos partnerė UAB „Autoaibė“ tris šimtus švilpukų, galinčių apsaugoti nuo susidūrimų su laukiniais gyvūnais, šiemet per rajonų savivaldybes skyrė ir mokinius pavėžėjantiems geltoniesiems mokykliniams autobusiukams, kurie dažnai vaikus veža ir tamsiu paros metu.
,,Saugios kelionės, ypač tamsiuoju paros metu, – tai ne tik techniškai tvarkingas automobilis, kartu būtinas ir didesnis vairuotojų dėmesingumas. Ultragarso švilpukas – taip pat viena iš priemonių, padedančių pasiekti kelionės tikslą. Kviečiame visus eismo dalyvius laikytis ekspertų rekomendacijų ir, jei tenka važinėti užmiesčio keliais, ant automobilio užsiklijuoti jokios vizualinės taršos nekeliantį švilpuką, kurio skleidžiamo garso žmogus net negirdi, o miško gyvūnai į jį reaguoja ir dažniausiai šalinasi. Jau ne pirmą kartą palaikome Lietuvos policijos iniciatyvą ir stengiamės prisidėti prie saugumo keliuose bei gatvėse, matome didelę šio bendradarbiavimo prasmę“,– teigia Ignas Pusvaškis, UAB „Autoaibė“ vykdomasis direktorius.
Dažniausiai tokių susidūrimų metu tik apgadinamos transporto priemonės, tačiau žūsta gyvūnai, būna, kad nukenčia ir žūva žmonės. Kelios minutės ultragarsinio švilpuko montavimui gali padėti Jums to išvengti. Be to, būtina pasirinkti saugų greitį, būti atidiems, ypač miškingose, neaptvertose kelio atkarpose, stebėti kelio ženklus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024-10-08 Klaipėdos apskrityje policijos pareigūnai vairuotojams dalijo specialius ultragarso švilpukus, galinčius padėti apsisaugoti nuo susidūrimo su laukiniu gyvūnu. Šiemet Klaipėdos apskrityje ketinama išdalyti 700 tokių švilpukų.


Žiemos metu dėl slidaus kelio ir sudėtingų oro sąlygų, didelė dalis vairuotojų prisibijo viršyti greitį ir stengiasi kelyje laikytis visų eismo taisyklių.


Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso 416 straipsnio pakeitimui, suvienodindamas atsakomybę už greičio viršijimą tiek motociklininkams, tiek lengvųjų automobilių vairuotojams.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Seimo narys konservatorius Mindaugas Skritulskas parlamentarų grupės vardu Seimui ketina pateikti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma suvienodinti administracinę atsakomybę už greičio viršijimą motociklininkams ir automobilių vairuotojams. 


Pranešama, kad avarija įvyko trečiadienį, rugsėjo 22 d., apie 21.07 val. Kretingos rajone, Grykšių kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga, susidūrimo su į važiuojamąją kelio dalį įbėgusiu briedžiu neišvengė automobilio „VW Passat“ vairuotojas.


Gegužės 24 d. Klaipėdos r., Palangos kelyje, užfiksuotas „Nissan“ automobilis, lėkęs 175 km/h. ir „Lexus“ – skriejęs net 188 km/h. greičiu, kai leistinas yra 90 km/h.


Velykų sekmadienį ties Palangos postais teko apsisukti 34 vairuotojams.


Vasario 28 d. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje, Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian iniciatyva, įvyko diskusija kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių.


Prasidėjus tikrai lietuviškai žiemai vairuotojams tikru galvos skausmu tapo jų automobiliai: neužsiveda dyzelinis variklis, klausimų kyla, kaip rūpintis akumuliatoriumi, kodėl mašinos langai užsąla iš vidaus. UAB „Palangos autoservisas“ direktorius Jonas Budrys „Palangos tiltui“ sakė kasdien sulaukiantis vis daugiau pagalbos prašančių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius