Palangiškiai vėl stovėjo Baltijos kelyje ir susitiks jame po... 25-erių metų

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-08-25
Peržiūrėta
1856
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai vėl stovėjo Baltijos kelyje ir susitiks jame po... 25-erių metų

Palangos šauliai ir tremtiniai paminėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines, nuvykdami į Panevėžio-Latvijos kelio 47-ąjį kilometrą, kuriame palangiškiai Baltijos kelyje rankomis susikabino ir prieš 25-erius metus.

„Labai smagu, kad mūsų autobusą su kelionės dalyviais išlydėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus, Tarybos narys Dainius Želvys ir kai kurie kiti Tarybos nariai. Į minėjimą važiavo 12 šaulių“, –„Palangos tiltui“ pasakojo Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos šaulių vadas Adolfas Sendrauskas.

Iš viso važiavo 36 žmonės. Dauguma buvo palangiškiai, didžioji dauguma – Palangos tremtiniai ir politiniai kaliniai.

Kelionė į Panevėžio rajoną neprailgo. Pakeliui palangiškiai aplankė Pakruojo dvarą, kuris kelionės dalyviams paliko didelį įspūdį.

„Palangos dvaras – kaip gyvas kūnas, restauruotas, pilnas gyvybės. Ir mums lankantis jame vyko vaidinimas, inscenizacijos, aktoriai vilkėjo tautinius rūbus. Vėliau sustojome Pasvalyje, vieni apsilankė miestelio muziejuje, kiti – bažnyčioje“, – pasakojo šaulių vadas.

Palangiškių autobusas sustojo Panevėžio kelio, vedančio link Latvijos sienos, 47-ajame kilometre, netoli Saločių.

„Kelyje jau knibždėjo žmonių, žmonės grojo, dainavo, šoko. Netrukus atvyko vyriausybinė delegacija, teko pabendrauti su Krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, pirmosios Lietuvos vyriausybės vicepremjeru Zigmu Vaišvila“, – pasakojo redakcijos svečias.

Į vėl atgijusį Baltijos kelią palangiškiai atvežė kurorto viešojoje bibliotekoje į Baltijos kelio dėžę palangiškių sumestus laisvės palinkėjimus ir mintis.

Visi palinkėjimai, pasiūlymai ir mintys buvo sudėti į gaublį, į kurį juos metė ir kitų šalies savivaldybių delegacijos, atvykusios į Baltijos kelio 25-ųjų metinių minėjimą.

Jau Nepriklausomybės metais gimęs jaunimas Baltijos kelio dalyviams įteikė duonos kepalą ir apjuosė tai proga išausta juosta.

„Atmosfera buvo nepakartojama. Pajutau, kad Baltijos kelio dvasia – gyva, tokia ji ir bus“, – sakė A. Sendrauskas.

Palangiškiai juokavo, kad visi būtinai kartu vyks ir į 50-ąsias Baltijos kelio metines 2039-aisiais.

„Turime visi ilgai gyventi, nes visi pastebėjo, kad lietuviai jau gerai gyvena. Prieš 25 metus visi į Baltijos kelią vyko „moskvičiais“ ir „žiguliais“, o dabar jų nė vieno nematėme“, – šypsojosi Palangos šaulių lyderis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žiemos metu dėl slidaus kelio ir sudėtingų oro sąlygų, didelė dalis vairuotojų prisibijo viršyti greitį ir stengiasi kelyje laikytis visų eismo taisyklių.


Indrę Stasiulaitytę, vaikštančią viešbutyje „Gabija“, galėtum sumaišyti su viešnia, atvykusia atostogų į kurortą pailsėti ir atsipalaiduoti. 


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė  penktadienį, lapkričio 26 d., apie tai, jog šiąnakt Palangoje sulaikyta vairuotoja, kuri prie vairo sėdo būdama neblaivi.


Birželio 17 d. 9 val. įvyks Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis, jame 24 klausimai


Gegužės 24 d. Klaipėdos r., Palangos kelyje, užfiksuotas „Nissan“ automobilis, lėkęs 175 km/h. ir „Lexus“ – skriejęs net 188 km/h. greičiu, kai leistinas yra 90 km/h.


45-ąjį gimtadienį atšventęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus prisipažįsta: „Kai buvau 25-erių, keturiasdešimtmečiai man atrodė jau seni. Dabar, kai pats sulaukiau 45-erių, tokios mano mintys tada man kelia tik šypseną.“ Paklaustas, ar save matąs Europos Parlamente po 15 metų, Š. Vaitkus išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Planų ir siekių...


Viešėdami Šventojoje nepraleiskite progos aplankyti unikalų objektą - ant kopos netoli sveikatos centro „Energetikas“ esančią Žemaičių alką, rašo Virginija Kesminė, laikraščio "Vakarų Ekspresas" žurnalistė.


Gruodžio 22 dieną žymus regiono krepšinio treneris Stasys Ruzgaila švenčia 95 jubiliejų. Ta proga gruodžio 26 dieną 15 val. Palangos sporto arenoje organizuojamos rungtynės PALANGA – KRETINGA, į kurias kviečiame visus trenerio auklėtinius ir visus Kretingos ir Palangos gyventojus neabejingus krepšiniui. Ši sporto šaka trenerio S. Ruzgailos dėka įleido...


Praėjusią savaitę Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ šventė 35-ių metų sukaktį. Su gražia švente darželio kolektyvą ir vadovę Iloną Milkontę sveikino Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė, kuri perdavė mero Šarūno Vaitkaus padėkas ilgametę patirtį turinčioms pedagogėms, jų padėjėjoms ir kitiems kolektyvo nariams.


Palangos šauliai ir tremtiniai paminėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines, nuvykdami į Panevėžio-Latvijos kelio 47-ąjį kilometrą, kuriame palangiškiai Baltijos kelyje rankomis susikabino ir prieš 25-erius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius