Savivaldybė: Kęstutis Oginskas dezinformuoja, leidimo iškirsti 25 brandžius medžius Savivaldybė neišdavė, pašalinti medžiai buvo sausi ir nudžiūvę

"Palangos tilto" informacija, 2020-02-17
Peržiūrėta
2365
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po vakar, vasario 17-ąją, paskelbto "Palangos tilte" Šventosios turizmo asociacijos (ŠTA) vadovo Kęstučio Oginsko paklausimo miesto merui Šarūnui Vaitkui, kokiu pagrindu buvo išduotas Savivaldybės leidimas iškirsti, anot ŠTA, 25 brandžius (iki 50 cm spindulio) ir sveikus medžius vandens telkinio apsaugos zonoje šalia „Durpininko“ poilsiavietės prie Jūros g, 2e., "Palangos tiltas" sulaukė ugningos Savivaldybės reakcijos. "Mes neišdavėme jokio leidimo medžiams kirsti. Man tai truko minutę išsiaiškinti. Kodėl jūs skelbiate nepatikrintą informaciją?"- "Palangos tilto" redaktoriui žinutę atsiuntė meras Šarūnas Vaitkus. 
"Paklauskime pateikiama informacija neatitinka tikrovės - Palangos miesto savivaldybė nėra išdavusi jokių leidimų iškirsti brandžių ir sveikų medžių šalia "Durpininko" poilsiavietės. Paklausime minimi pašalinti medžiai buvo sausi, visiškai nudžiūvę, tai yra užfiksuota ir nuotraukose (pridedama). Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Želdynų įstatymu, tokiems medžiams pašalinti Savivaldybės leidimas nereikalingas. Paklauskime minimu atveju pareiškėjui informavus apie ketinimą pjauti sausus medžius, jis buvos informuotas, kad leidimo šalinti sausus/nudžiūvusius medžius savivaldybės administracija neišduoda. Pažymėtina, kad tyrimą dėl medžių, augančių žemės sklype Kopų g. 3, Palanga, kirtimo teisėtumo atliko ir Aplinkos apsaugos pareigūnai," - "Palangos tiltui" atsiuntė e- laišką Reda Kairienė, Palangos miesto savivaldybės, Ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės administracija vakar išdavė leidimą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos darbams. Darbus tikimasi pradėti jau ateinančiais metais.


Planas iškirsti kelis medžius prie Vanagupės g. 13C sukėlė bendrijos narių nepasitenkinimą. Žmonės apklijavo brandžius medžius plakatais, papuošė balionais.  


Savaitgalį pajūryje šėlusi audra Palangoje vartė medžius, talžė paplūdimius. Miesto komunalininkai ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dirbo visą naktį, audros padariniai šalinami ir šiuo metu.


Praėjusį antradienį ir trečiadienį Palangoje, Vytauto gatvėje, komunalininkai šalino nudžiūvusius, puvinio pažeistus, žmonių ir jų turto saugumui grėsmę keliančius medžius. Iš viso nupjauta 13 medžių, didžioji dalis – senos liepos.


Palangos Vėžių gatvėje prie naujosios autobusų stoties buvo gerokai pamosuota kirviu ir pjūklu – iškirsta ir išpjauta gera dešimtis medžių. „Suprasčiau, kad būtų sunaikinti krūmai, bet kuo dabar „nusikalto“ seni, stori medžiai? Juk gyvename metu, kai bet koks medžių kirtimas – labai jautrus dalykas žmonėms. Tad kodėl prieš kertant...


Savivaldybė: Kęstutis Oginskas, Šventosios turizmo asociacijos (ŠTA) vadovas, dezinformuoja, leidimo iškirsti 25 brandžius medžius Savivaldybė neišdavė, pašalinti medžiai buvo sausi ir nudžiūvę. 


„Anapilio“ restauracijai ir pritaikymui – statybos leidimas

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 02 | Rubrika: Miestas

Grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Jau parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, gautas statybos leidimas, ir dar šią savaitę bus teikiama paraiška Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramai gauti.


Šių metų vasario mėnesį, Šventojoje mįslingomis aplinkybėmis buvo iškirsti 72 saugotini medžiai – baltalksniai. Padaryta žala gamtai skaičiuojama tūkstančiais, tačiau atsakomybės už įvykį niekas nenori prisiimti. Kai kurie gyventojai baksnoja į Šventosios seniūno pusę – neva jis leidęs medžius iškirsti. Tačiau seniūnas Eugenijus Čilinskas purtosi bet kokios atsakomybės ir tikina tik leidęs...


Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų...


Siautėjęs vėjas apdraskė miesto medžius

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 06 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį siautėjęs stiprus vėjas nepaliko nuošaly ir Palangos. Vėjo gūsiai siaubė kurorto medžius, laimei, nepridarę žalos miestelėnams. Sekmadienio vakare prasidėjusi audra įsisiautėjo naktį. Pakilusios bangos iš apačios aptalžė Palangos tiltą – išmušė keletą jo lentų. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, tilto remontas kainavo apie tūkstantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius