Šventosios paupyje nelegaliai iškirsti medžiai. Kas kaltas?

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-07-27
Peržiūrėta
2187
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios paupyje nelegaliai iškirsti medžiai. Kas kaltas?

Šių metų vasario mėnesį, Šventojoje mįslingomis aplinkybėmis buvo iškirsti 72 saugotini medžiai – baltalksniai. Padaryta žala gamtai skaičiuojama tūkstančiais, tačiau atsakomybės už įvykį niekas nenori prisiimti. Kai kurie gyventojai baksnoja į Šventosios seniūno pusę – neva jis leidęs medžius iškirsti. Tačiau seniūnas Eugenijus Čilinskas purtosi bet kokios atsakomybės ir tikina tik leidęs gyventojams po audros susirinkti išgriuvusius medžius. Dėl įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas.

 

Nupjauti baltalksniai

 

Palangos miesto policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto medžių iškirtimo.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog 2011 m. vasario mėnesio 15-20 dienomis Šventosios upės pakrantėje, ties žemės sklypu Šventosios g. 29A, savavališkai nupjauti 72 saugotini medžiai (baltalksniai). Pagal Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros specialistų paskaičiavimus padaryta 23 632,50 Lt žala aplinkai. Agentūros vyriausioji specialistė Ramunė Lukaševičienė „Palangos tiltui“ teigė, jog tyrimas buvo pradėtas gavus Palangos miesto policijos komisariato pranešimą: „Gyventojai pastebėjo paupyje neseniai nupjautų medžių kelmus. Mūsų specialistai, nuvykę į įvykio vietą, juos aptiko. Mūsų agentūra atliko žalos vertinimą bei duomenis perdavė policijai, kad ši nustatytų pažeidėjus. Plačiau komentuoti situacijos negalime, kadangi vyksta ikiteisminis tyrimas. Kuomet policija nustatys kaltininkus, mes savo ruožtu kreipsimės į teismą dėl aplinkai padarytos žalos atlyginimo“.

 

Šventosios seniūnas kratosi atsakomybės

 

Ikiteisminio tyrimo metu buvo gauta duomenų, jog Šventosios miestelio gyventojai Šventosios paupio tvarkymo darbus atliko ir medžius išpjovė gavę Šventosios seniūnijos seniūno Eugenijaus Čilinsko žodinį leidimą. „E. Čilinskas neturėjo teisės išduoti leidimo dėl medžių kirtimo, tai gali padaryti tik Palangos miesto savivaldybės komunalinio ūkio skyrius“, - teigė R. Lukaševičienė. Toks leidimas nebuvo išduotas.

„Palangos tiltui“ pasidomėjus šia istorija, seniūnas buvo nekalbus bei atsakomybės už jo administruojamojoje teritorijoje įvykusį incidentą neprisiėmė: „Nedaviau aš jokio raštiško leidimo medžių kirtimui. Kiekvienais metais miestelėnai apsilanko su prašymais leisti pasiimti vėjo nulaužtus medžius. Taip buvo ir šįsyk – po gūsingos audros bei vėjo pakrantėse gulintys medžiai tikrai nepuošė miestelio, tad leidau miestelėnams juos susirinkti. Tai naudinga ir pačiam miestui, yra išvalomas paupys. Palangos komunalinis ūkis tvarko tik miestelio teritoriją“.

Į klausimą, kam priklauso minėtoji teritorija seniūnas taip pat negalėjo atsakyti: „Gal ten privati valda? Iš kur man žinoti, be to, baltalksniai – patys prasčiausi bei pigiausi medžiai“.

Tai, jog nuotraukose aiškiai matyti nupjauti bei palikti kelmai, E. Čilinskas nematąs jokio kriminalo, kadangi kitaip medžių „nepasiimsi“.

Apie atliekamą ikiteisminį tyrimą seniūnas tikino nieko nežinąs.

Palangos miesto Policijos komisariato Kriminalinės policijos viršininkė Diana Paliūnaitė ikiteisminio tyrimo medžiagos nekomentavo: „Kol vyksta ikiteisminis tyrimas, nieko komentuoti negaliu. Taip, yra apklausiama nemažai žmonių, Šventosios seniūnas, kaip proceso dalyvis apklaustas kol kas nebuvo“.

Palangos miesto apylinkės prokuratūros prokuroras Benas Leišys taip pat nepanoro komentuoti ikiteisminio tyrimo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga taip liudininke sukrečiančio, brutalaus ir protu nesuvokiamo nusikaltimo gamtai ir įstatymui vieta – nelegaliai, neturint leidimo, net nebandant imtis įstatymų numatytų veiksmų, Hipodromo gatvėje nukirsti 1153 medžiai. 


Palanga tapo sukrečiančio, brutalaus ir protu nesuvokiamo nusikaltimo gamtai ir įstatymui vieta – nelegaliai, neturint leidimo, net nebandant imtis įstatymų numatytų veiksmų, Hipodromo gatvėje nukirsti 1153 medžiai. Likę kelmai rodo, jog želdynai buvo 15 cm ir didesnio skersmens. Palangos meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą prašydamas įvertinti aplinkybes dėl...


Sekmadienio (rugpjūčio 13 d.) naktį tragiškai žuvusio Vaido Šimačio, žinomo Palangos ir Šventosios verslininko ir politiko, bendražygiai ir bičiuliai braukia ašarą. „Likimas būna įvairus. Kartais – ir žiaurus, ir netikėtas...“ – įrašą Facebook pradeda ilgametis Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, dabar – Seimo narys Mindaugas Skritulskas.


Planas iškirsti kelis medžius prie Vanagupės g. 13C sukėlė bendrijos narių nepasitenkinimą. Žmonės apklijavo brandžius medžius plakatais, papuošė balionais.  


Palangos Vėžių gatvėje prie naujosios autobusų stoties buvo gerokai pamosuota kirviu ir pjūklu – iškirsta ir išpjauta gera dešimtis medžių. „Suprasčiau, kad būtų sunaikinti krūmai, bet kuo dabar „nusikalto“ seni, stori medžiai? Juk gyvename metu, kai bet koks medžių kirtimas – labai jautrus dalykas žmonėms. Tad kodėl prieš kertant...


Savivaldybė: Kęstutis Oginskas, Šventosios turizmo asociacijos (ŠTA) vadovas, dezinformuoja, leidimo iškirsti 25 brandžius medžius Savivaldybė neišdavė, pašalinti medžiai buvo sausi ir nudžiūvę. 


Nuo lapkričio 3 d. Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje eksponuojama meno kūrėjo, dievdirbio, skulptoriaus iš pašaukimo Virgilijaus Vaičiūno medinių skulptūrų paroda. Lapkričio 16 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. kviečiame įalbumo „Iš medžio iškirsti stebuklai” sutiktuves.Renginio dalyvių laukia puiki proga išgirsti autorių irpaliesti...


Ieškote darbo? Šventoji jau mėnesį gyvena be seniūno. Iki tol miesteliui dirigavęs Eugenijus Čilinskas rugpjūčio 21-ąją spjovė į dalies bendruomenės narių niurzgėjimą, kad jam trūksta aktyvumo, ir įteikė Savivaldybės administracijos direktorei pareiškimą leisti jam dirbti seniūno pavaduotoju. Šis etatas tapo laisvas rugpjūtį į pensiją išėjus buvusiai...


Šių metų vasario mėnesį, Šventojoje mįslingomis aplinkybėmis buvo iškirsti 72 saugotini medžiai – baltalksniai. Padaryta žala gamtai skaičiuojama tūkstančiais, tačiau atsakomybės už įvykį niekas nenori prisiimti. Kai kurie gyventojai baksnoja į Šventosios seniūno pusę – neva jis leidęs medžius iškirsti. Tačiau seniūnas Eugenijus Čilinskas purtosi bet kokios atsakomybės ir tikina tik leidęs...


Šešeri metai  aktyvaus sporto, daug metų pasiekimų vidurkis - aukštesnis nei 9 balai,  daugybės sportinių titulų laimėtojas, žinomas lengvaatletis, įvairiausių olimpiadų dalyvis, Palangos Senosios gimnazijos gimnazistas - tokie Pauliaus Baltrušio pasiekimai. Jis sutiko pasidalinti su  „O man ne dzin“ savo išgyvenimais bei  savo požiūriu į gyvenimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius