Kodėl Europos čempionato Palangoje idėja prilygsta melagių dienos žiniai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010-04-16
Peržiūrėta
1442
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Per dvejus metus trunkantį savo meravimo laikotarpį skambių, bet iki šiol neįgyvendintų sumanymų nestokojęs Vytautas Stalmokas neseniai išmetė dar vieną fix idėją – į Palangą pritraukti 2011 metais Lietuvoje vyksiančio Europos krepšinio čempionato grupės rungtynes.

 

Toks Palangos mero įžūlumas pribloškė krepšinio mėgėjus. Anot jų, garsiai kalbėti apie Europos krepšinio čempionatą mieste, kuris gali pasigirti tik mokyklų sporto salėmis, mažiausiai yra kliedesiai. Juo labiau dabar, kai iki varžybų pradžios beliko vos pusantrų metų.

Teorinė galimybė perimti čempionato grupės varžybos vis tik yra. Panevėžys turi reikiamą krepšinio areną, tačiau ten nėra tinkamo dydžio viešbučio. Didžiausias mieste esantis 39 kambarių viešbutis „Romantic“ krepšinio komandoms yra per mažas. Be tinkamo komandų apgyvendinimo čempionato grupės varžybos Panevėžyje įvykti negalės.

Dabar svarstomos visos galimybės, kaip išspręsti šią problemą. Tinkamiausia išeitis – kuo skubiau statyti šio viešbučio priestatą, kuriam prireiktų 3,7 mln. litų. Tačiau privataus viešbučio savininkė tokių pinigų neturi, o be to, šitaip plėsti viešbutį labai ir nepageidauja. Krepšininkai išvažiuos, o verslininkei liks tušti kambariai, kurie tik didins mokesčius. Valstybė ar savivaldybė skirti pinigų privačiam verslui negali. Ieškomi privatūs rėmėjai, tačiau jie jau dabar klausia, kokiu būdu atgaus investuotus pinigus ir kiek uždirbs. Atsakymą Panevėžys turi surasti iki liepos, todėl likę pustrečio mėnesio šiam miestui gali būti lemiami.

Ir štai tokiu Panevėžiui ir visai Lietuvos krepšinio federacijai nervingu laikotarpiu (turint galvoje dar ir vėluojančią Klaipėdos krepšinio arenos statybą), lyg į cirko areną vilkint baltu smokingu, išeina kurortas meras ir pareiškia, kad vietoj Panevėžio čempionato grupės varžybas gali organizuoti Palanga, kurioje gerų ir didelių viešbučių – per akis.

Kovo 31 dieną V.Stalmokas žurnalistams jau pasigyrė Lietuvoje radęs verslininką, kuris skubiai investuotų į modernios sporto salės statybą kurorto stadiono prieigose. Salei detalaus plano nereikėtų, nes tokia šio sklypo paskirtis numatyta miesto bendrajame plane.

Esą, salė iš surenkamų konstrukcijų galėtų būti statoma pagal tipinį projektą, kurį užtektų tik nupirkti. Lietuvos krepšinio federacija jau pažadėjusi, kad artimiausiu metu būtų pradėta salės statyba ir būtų garantuotas jos užbaigimas, čempionato grupės varžybos iš Panevėžio būtų perkeltos į Palangą. „Vieta yra, tipinis salės projektas parengtas. Reikia tik pinigų – apie 10 mln. litų“, - kovo pabaigoje optimizmu tryško V.Stalmokas.

Jokios abejonės nėra, kad kitų metų rudenį tokio lygio čempionatas Palangai būtų tikras išsigelbėjimas. Kurortą užplūstų dar nematyta užsienio turistų banga, rekordines aukštumas pasiektų viešbučių, kavinių, parduotuvių apyvarta, Palanga išgarsėtų visoje Europoje žymiai greičiau ir plačiau nei tai daug metų daroma dalyvaujant turizmo parodose.

Visa tai būtų puiku, jei ne vienas „bet“. Nors teoriškai ir įgyvendinama, mero idėja labiau panaši į vaiko fantaziją. Pirmiausia dėl to, kad ją bandoma įgyvendinti Palangos politikams ir valdininkams įprastais tempais. Suklusti verčia ir tai, kad meras atkakliai slepia savo investuotoją. Dar būtų suprantama, jei tai būtų į mero asmeninį verslą investuojantis žmogus. Ketinama statyti Palangos sporto arena yra visos savivaldybės, tai yra, visų palangiškių reikalas. Tačiau viešu reikalu kalbėdamas V.Stalmokas slapukauja ir apie vykstančias derybas kalba tiek, kiek jis nori pats.

Praėjus pusei mėnesio meras praneša, kad mistinis verslininkas į sporto salės statybą investuotų iki 5 mln. litų ir reikalauja, kad savivaldybė surastų papildomus partnerius. Jei jų nebus, pinigų salės statybai neskirs ir jis. Dar vienas reikalavimas – kad sporto salę statytų ir ji priklausytų savivaldybės įkurtai viešajai įstaigai Sporto klubui. Jo dalininkė būtų Palangos savivaldybė, tačiau didžiausią dalį akcijų turėtų privatūs verslininkai. Gal viskas ir taip, tačiau patikrinti šios informacijos nėra kaip. Meras investitorių ir jo galutinius planus slepia.

Kita vertus, net ir šie klausimai sprendžiami nusikalstamai lėtapėdiškai. Nuo kovo 31 dienos praėjo daugiau nei pusė mėnesio, bet tik dabar Savivaldybėje prasidėjo diskusijos apie tokio sporto klubo steigimą. Šį klausimą Tarybai ketinama pateikti tik gegužės pabaigoje. Jei Taryba tokios įstaigos steigimui pritars, ją dar reikės įsteigti, įdarbinti žmones. Tik po to (jei tikėti meru), verslininkas nuspręs, ar salės statybai skirs pinigų.

Šitaip niekas neskuba. Iš tiesų, siekiant iš Panevėžio paveržti teisę organizuoti krepšinio čempionato etapą, salės statyba Palangoje turėtų prasidėti bent birželį. Jei yra žmogus, rimtai pasiruošęs skirti lėšų Palangos krepšinio salės statybai, kodėl šios idėjos negalima pradėti realizuoti nelaukiant biurokratinių manevrų pabaigos. Kiek trunka viešosios įstaigos steigimas Palangoje, mes jau žinome iš Rinkliavų centro atsiradimo istorijos.

O gal Europos čempionatas tėra gudriai numestas masalas, siekiant paskubinti neaiškių tikslų įgyvendinimą?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dėl gyventojų skaičiaus pokyčių praėjus dvejiems metams po Seimo rinkimų ties koregavimo riba jau atsidūrė 13 rinkimų apygardų iš 70-ies esančių Lietuvos teritorijoje.


Sekmadienį, birželio  27 d., „Gytarių“ stadione vyko Lietuvos jaunučių čempionato U-13 diviziono Šiaurės-Vakarų regiono rungtynės, kuriose susitiko FA „Šiauliai" ir Palangos SC - FK „Gintaras“ klubai.


Nacionalinės krepšinio lygos čempionatas pasiekė finišo tiesiąją. Visos 14 NKL čempionate rungtyniaujančios ekipos sužaidė po 38 rungtynes ir 12 stipriausiųjų tęs kovą dėl čempionų titulo. Dviem paskutines vietas užėmusioms komandoms sezonas antroje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje baigėsi. „Jonavos sporto klubas“ iškovojo tik 8 pergales ir...


Pakruojyje vyko pirmasis šių metų LBJJA čempionato etapas. Lietuvos brazilų džiudžitsu asociacija ir sporto klubas SKORPIONAS-BJJ pirmą kartą organizavo „Pakruojis Open LBJJA Championship" varžybas. Tai buvo didžiausias dalyvių skaičiumi turnyras, kuriame dalyvavo 113 sportininkų.


Tris dienas universalioje sporto arenoje vyko 2015/2016 metų sezono Lietuvos moksleivių krepšinio lygos Jaunių U-18 merginų krepšinio čempionato B diviziono finalinės varžybos. Penktadienį Alytaus SRC komanda 65:56 įveikė Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkes, o Palangos sporto centro žaidėjos 74:52 nugalėjo Ukmergės SC komandą. Rezultatyviausiai mūsų...


Iš Europos čempionato grįžo su apdovanojimais

"Palangos tilto" informacija, 2015 05 04 | Rubrika: Sportas

Lenkijos sostinėje Varšuvoje pasibaigė 2015 metų Europos karatė kiokušin čempionatas, kuris buvo itin sėkmingas karate mokyklai „Shodan“. Palangoje jau 7 metus jaunąją kartą ugdantis mokytojas Lukas Kubilius iškovojo bronzos medalį.


Palangos sporto centro jaunieji futbolininkai (2002 m. gimimo), vadovaujami trenerio Arūno Maciaus, iškovojo tris pergales Lietuvos mokinių A lygos mažojo futbolo čempionato antro rato varžybose ir pateko į ketvirtfinalį.


Tik pusmetį Palangoje besitreniruojantys kikboksininkai iš lapkričio 20-23 dienomis Vilniuje vykusio Europos mėgėjų K-1 čempionato, kurį organizavo WAK-1F (pasaulio mėgėjų K-1 federacija), grįžo ne tuščiomis – kovotojas Edgaras Šemetas parsivežė bronzos medalį.


Palangoje finišavo 2013 metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato kovos. Varžybas vainikavo Palangos „Sporto lizdo“ komandos triumfas, o žiūrovus džiugino žinomų futbolininkų pasirodymai ir parodomosios rungtynės su merginomis.


Kodėl Europos čempionato Palangoje idėja prilygsta melagių dienos žiniai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Per dvejus metus trunkantį savo meravimo laikotarpį skambių, bet iki šiol neįgyvendintų sumanymų nestokojęs Vytautas Stalmokas neseniai išmetė dar vieną fix idėją – į Palangą pritraukti 2011 metais Lietuvoje vyksiančio Europos krepšinio čempionato grupės rungtynes.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius