Kodėl jūsų verslas turėtų investuoti į tiesiogines transliacijas?

Palangos tiltas, 2019-03-01
Peržiūrėta
254
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kodėl jūsų verslas turėtų investuoti į tiesiogines transliacijas?

Turbūt išgirdę apie tiesioginį transliavimą internete greičiausiai pagalvojate apie „Youtube“, „Twitch“gyvas transliacijas ar žmones kurie einamuoju laiku save filmuoja socialiniame tinkle „Facebook“. Vis tik tuo tiesioginės transliacijos internetu tikrai neapsiriboja.

Tiesiogines transliacijas internete vis dažniau išbando ir daugybė įmonių. Daugelis siekia, kad jų renginiai tiesiogiai būtų matomi visame pasaulyje ir tai gali būti labai naudinga jų verslui. Šiame straipsnyje pamėginsime paaiškinti kodėl.

Tiesioginis ryšys

Vienas didžiausių tiesioginio transliavimo privalumų – tiesioginio ryšio su pačiu verslu jausmas, kuris yra sukuriamas auditorijai. Taip pat mes visi norime būti pirmieji, kurie kažką sužino, o kai viską matome gyvai, mes automatiškai ir esame pirmieji.

Anksčiau renginius iškart po jų plačiai nušviesdavo žiniasklaida, kuri konkuruodavo kuri tą padarys pirma. Tiesioginės transliacijos tarsi perima dalį žiniasklaidos auditorijos ir perduoda ją patiems verslams ar renginio rengėjams.

Padeda išlaikyti vartotojus

Gyvename vartotojų visuomenėje ir kasdien perkame vartojimui skirtas prekes iš savo pamėgtų įmonių. Natūralu, kad vartotojus traukia ir mėgstamų kompanijų turinys.

Įmonės siekdamos išlaikyti savo vartotojus daro gyvas transliacijas, kuriomis patenkina vartotojų smalsumą. Pavyzdžiui, saldumynų parduotuvė, ruošiantis valentinos dienos progai, galėtų tiesiogiai transliuoti kaip ruošiami specialūs saldūmynai. Pasak psichologų tai leidžia vartotojams jaustis, kad ir labai maža, bet proceso dalimi, vadinasi, kad verslui tai tik į naudą.

Geresnė vartotojų patirtis

Versle labai svarbu, kad vartotojas turėtų geras patirtis. Natūralu – tik tokiu atveju jis sugrįš vėl ir vėl. Pavyzdžiui, dėl šios priežasties,internetiniai kazino investavo daugybę pinigų, jog savo žaidėjams pasiūlytų aukštos kokybės tiesiogines transliacijas ir tiesioginius žaidimus.

Štai, pavyzdžiui, Lietuvoje veikianti bendrovė „Betsafe“ siūlo BetGames žaidimus, kur vedėjai su žaidėjais bendrauja realiu laiku. Tai vartotojams tarsi leidžia manyti, jog jie žaidžia ne internete, o gyvai.

Studijos ir įvairūs kursai

Tiesioginės transliacijos puikiai pasitarnauja ir žmonių edukacijai. Dabar tiesiogiai galima mokytis, įgyti išsilavinimą ar įvairius sertifikatus. Tokios paslaugos dažnai yra mokamos, o įmonės, kurios jas teikia, sutaupo krūvas pinigų patalpų nuomai.

Be abejo, galite sakyti, kad mokytis galima ir iš įrašų, tačiau mokantis gyvai ir, pavyzdžiui, turint galimybę atsakyti į klausimus per mikrofoną ar rašyti į „live chat“, varotojų motyvacija dažniausiai yra didesnė. Tai leidžia stipriau įsijausti į procesą, jaustis mokymosi bendruomenės dalimi.

Ateityje gyvų transliacijų tik daugės

Taigi, jau dabar daugybę verslų yra išbandę tiesogines transliacijas ir, akivaizdu, kad tai sėkmingai veikia. Spėjama, kad netolimoje ateityje transliacijų kiekis versle tik augs.

Realu, kad gyvos transliacijos iš dalies persipins su pačiomis naujausiomis technologijomis,tokiomis kaip virtuali realybė. Tiesa, to dar reikės šiek tiek palaukti.

Faktas tas, kad didėjančios tiesioginio transliavimo galimybės suteikia labai daug galimybių verslui ir vartotojams. Gyvai galime žaisti ne tik įvairiausius žaidimus, bet ir pamatyti kaip Afrikoje šiuo metu laksto žirafų jaunikliai. Interneto ir gyvų transliacijų pagalba galima einamuoju laiku stebėti praktiškai viską, ko tik galime panorėti.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kilimas yra priemonė, galinti akimirksniu pakeisti patalpoje esančią dinamiką. Be kilimo kambarys gali atrodyti šaltesnis, mažiau jaukus ir svetingas. Jeigu kilimą patiesiame, reikalai iš karto pasikeičia į gerą. Nors daug kas diskutuoja dėl to ar jie yra tinkami moderniam interjerui – mes net nedvejodami sakome, kad TAIP!


Šiandien dėl koronaviruso pandemijos, net ir jai atslūgstant, vis dar lieka daug nežinomųjų. Ar neatsiris jos antroji banga? Ar kelionių suvaržymai neatbaidys net ir drąsiausių užsienio turistų? Ko Palanga gali tikėtis iš šio sezono, kurį dar prieš pusantro mėnesio ne vienas buvo „palaidojęs“? Tačiau Palangos meras Šarūnas Vaitkus niūraus...


Ne paslaptis, kad daugeliui žmonių gyvenimas nuosavame name atrodo kaip nuostabi svajonė, kurią norisi kuo greičiau išpildyti. Ir iš tiesų – gyvenimas šioje erdvėje turi labai daug žavingų privalumų, tačiau nereikia pamiršti, kad kartu su jais ateina ir tam tikra atsakomybė


Turbūt išgirdę apie tiesioginį transliavimą internete greičiausiai pagalvojate apie „Youtube“, „Twitch“gyvas transliacijas ar žmones kurie einamuoju laiku save filmuoja socialiniame tinkle „Facebook“. Vis tik tuo tiesioginės transliacijos internetu tikrai neapsiriboja.


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Viešnia iš Vilniaus, pasivaikščiojusi mūs Virbališkės gyvenamojo rajono Saulėtekio taku, žaliomis Taikos, Sodų gatvėmis, grįžusi pietums emocingai išsakė savuosius įspūdžius. „Kokie turtingi jūs čia, Palangoje, esat: aplinkui lanku ėjau ir suskaičiavau net tris visur Lietuvoje, o ypač sostinėje ir kituose didmiesčiuose visiems tėveliams ypatingai...


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė šių metų biudžeto projektui. Pirmąkart politikams pateiktame Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės pristatytame projekte, dėl kurio dar galima teikti pastabas ir pasiūlymus, numatoma, jog 2015-aisiais į Palangos biudžeto katilą turėtų įkristi 19 mln. 322 tūkst. Eur pajamų. Tai – net 11 proc....


Daugiabučiuose gyvenantys ir renovacijos laukiantys palangiškiai turėtų kuo džiaugtis: nuo spalio 30-osios, prasidėjus antrajam daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos etapui, dar 57 atnaujinimo laukiančių Palangos namų gyventojams suteikta tokia galimybė. Tačiau džiaugsmas apkartintas tuo, kad dėl kai kuriuos daugiabučius administruojančios UAB „Palangos butų ūkis“...


Ar liks dalis Šventosios gyventojų be vandens? Ką nuspręs teismas pagal prokuratūros teikiamą ieškinį dėl viešo intereso gynimo? Verslininkas V. Šimaitis teigia, kad jis neginamas – valstybė turėtų jį ginti nuo Teritorijų planavimo ir Statybų priežiūros inspekcijos užmačių.


Kada verslas užsitarnaus pasitikėjimą?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 11 24 | Rubrika: Savaitės komentaras

Lietuvos gyventojai mano, kad verslas mūsų šalyje yra nesąžiningas. Pagal bendrovės RAIT atliktą tyrimą, taip mano net 84 procentai apklaustųjų. Kitose Baltijos šalyse verslu pasitikima labiau. Latvijoje neigiamai verslą vertina 72 procentai, o Estijoje – tik 53 procentai gyventojų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius