Kone visa Lietuva traukia į pajūrį: fiksuoja neįtikėtinus rodiklius, pinigines teks atverti plačiau

Palangos tiltas, 2023-06-23
Peržiūrėta
804
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Nors šiemet Joninių savaitgalis lietuviams nepadovanojo papildomo laisvadienio ir nebus ilgesnis, vasariški orai ir malonumai traukte traukia prie jūros. Tautiečiai tiesiog šluoja paskutinius laisvus viešbučių kambarius ir privačiai nuomojamus būstus, rezervuojasi staliukus restoranuose ir keliauja į šalies kurortus.

Tiesa, per ilgai delsę ir savo planų nesusidėlioję keliautojai liks nieko nepešę – pavyzdžiui, Palangoje viešbučių užimtumas jau siekia kone 100 procentų. Naudodamiesi proga, apgyvendinimo įstaigų atstovai kilstelėjo kainas.

Palangoje didesnis nei įprastai žmonių srautas stebimas jau nuo ketvirtadienio. Į kurortą įvažiuojančių automobilių skaičius ypač išaugo vakare – dauguma lietuvių greičiausiai prasiilgino savaitgalį ir puolė prie jūros. 

Be kita ko, poilsiautojus savaitgalį džiugins ne tik orai, bet ir tradiciškai kasmet Šventojoje vyksianti Joninių šventė.

Naujienų portalas lrytas.lt apklausė Palangos, Klaipėdos ir Neringos atstovus, koks apgyvendinimo įstaigų užimtumas šiuo metu fiksuojamas, kiek kilo kainos ir pasidomėjo, kokios Joninių šventės pramogos šiemet laukia poilsiautojų.

Palangoje užimtumas „neįtikėtinai didesnis“ 

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė portalui lrytas.lt pasakojo, kad šiemet Joninių savaitgalį viešbučių ir privačių nuomojamų būstų užimtumas – net didesnis nei pernai. 

„Užimtumas šiemet yra neįtikėtinai didesnis. Žmonės tikrai dažniau renkasi Palangą ir mes tuo labai džiaugiamės. Užimtumas visuose viešbučiuose yra daugiau nei 90 procentų, kai kur – jau ir 100 procentų“, – skaičiavo L.Taučiūtė.

Anot jos, dėl to, kad dalis populiariausių viešbučių pasiekę beveik 100 proc. užimtumą, paskutinės minutės keliautojams gali tekti rinktis tik iš to, kas liko, o ir jie raginami suskubti. 

Paklausta, dėl kokių priežasčių tautiečiai šiemet taip veržiasi į Palangą, L.Taučiūtė įvardijo tris priežastis – puikūs orai, besikeičiantis Palangos įvaizdis ir smarkiai išbrangusios kelionės į užsienį. 

„Lietuviai renkasi Palangą, nes mes taip smarkiai nekeliame kainų ir jos auga procentaliai nedaug, lyginant su užsienio valstybėmis“, – patikino Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė. 

Pajutę augančią paklausą, viešbučiai kilstelėjo ir kainas, bet, kaip sako jų atstovė, stebėtis nederėtų, nes lietuviai vis dar nepratę atostogas planuotis iš anksto, ieško paskutinės minutės pasiūlymų. 

„Jeigu kiekvienas žmogus, planuodamas savo atostogas, planuojasi jas iš anksto, kainos yra visiškai patrauklios. Jeigu viešbutyje lieka vienas ar du kambariai, natūralu, kad jos yra šiek tiek didesnės, bet jos neišsipūčia tiek, kiek žmonės galvoja“, – aiškino L.Taučiūtė.

Verslininkai neslepia, kad dėl infliacijos ir darbo užmokesčio didėjimo išaugusios apgyvendinimo įstaigų kainos poilsiautojus pasitiks ne tik Joninių savaitgalio metu, bet ir visą vasarą. Kainų didėjimas esą siekia iki 10 procentų. 

Vietų sparčiai mažėja ir Neringoje, tačiau susiduriama su kitomis problemomis 

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktoriaus pavaduotoja Angelina Ivanova portalui lrytas.lt pasakojo, kad šį savaitgalį planuojamas užimtumas Neringos apgyvendinimo įstaigose yra apie 80 proc., tačiau laisvų vietų tiek viešbučiuose, tiek privačiame sektoriuje dar yra. 

„Kainų pokyčio, lyginant su praėjusiais metais, tikrai nepastebėjome. Šiuo metu 3 žvaigždučių viešbutyje dvivietis kambarys kainuoja apie 90–150 eurų, 4 žvaigždučių viešbutyje – 200–260 eurų“, – vardijo A.Ivanova. 

Neringa, kaip, beje, ir Palanga, susiduria su nuolatiniu personalo trūkumu, kuris ypač juntamas maitinimo įstaigose. Ypatingai tose, kurios dirba tik sezono metu. 

Dar viena problema – po pandemijos į šalies kurortus taip ir nesugrįžę užsienio turistai. Anksčiau jų nebuvo dėl koronaviruso, dabar – dėl geopolitinės situacijos. 

„Kalbant apie turistius iš užsienio valstybių, deja, jų skaičius tikrai nedidėja, būtent dabartinė geopolitinė situacija tai nulėmė. Vietos verslininkai pažymi, jog šiam vasaros sezonui yra atšaukiamos rezervacijos viešbučiuose. 

Vienas vietos viešbutis pažymėjo, jog šiuo momentu 80 procentų Vokietijos turistų rezervacijų jau yra atšaukta“, – teigė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktoriaus pavaduotoja.

Viešbučiai pildosi ir Klaipėdoje 

Klaipėdoje situacija dėl užimtumo panaši, kaip ir Neringoje. Klaipėdos turizmo informacijos centro specialistė Živilė Toliušytė portalui lrytas.lt nurodė, kad viešbučių užimtumas uostamiestyje Joninių savaitgalį siekia apie 80 procentų. 

„Atvykus paskutinę minutę tikrai ne visuose viešbučiuose bus galima tikėtis gauti nakvynę, o ir įprasta tendencija, kad jeigu šiandien dar yra laisvų vietų, tai penktadienį ar šeštadienį jau būtų viskas rezervuota“, – perspėjo Ž.Toliušytė. 

Ji taip pat neslėpė, kad kainos apgyvendinimo įstaigose bus aukštesnės, nei pernai. Prie to esą prisidėjo ne vienas faktorius. 

Lauks tradicinė šventė 

Per Jonines traukti į pajūrį tautiečius skatina ir kasmet Šventojoje vykstanti įspūdinga šventė. Šiemet tradicijos laužyti neketinama – kurorto svečių laukia koncertai, įvairios edukacinės veiklos, Jonų sveikinimas, vainikėlių pynimas, mugė, o prieš pat vidurnaktį prie jūros supleškės Joninių laužas.

Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė portalui lrytas.lt sakė, kad, nors šventė išlaikys savo tradicijas, joje poilsiautojai atras ir šiokių tokių pokyčių. 

Šventė penktadienį prasidės nuo tradicinio vainikėlių pynimo. Nuo 15 iki 21 valandos Šventosios gyventojai ir svečiai bus kviečiami į Jūros gatvę iš žolynų ir ąžuolo šakelių sau pinti vainikus ir jais puoštis visą savaitgalį. 

Būtent šiai renginio daliai šiemet bus skirta gerokai daugiau dėmesio, atsižvelgiant į poilsiautojų lūkesčius – bus įrengta daugiau nei įprastai vietų pasigaminti sau vainiką, nes žmonės šį procesą be galo pamėgo. 

„Mes Jonų pievą šiemet labai išplėtėme, nes pastebėjome, kad žmonėms labai patinka nusipinti vainikėlį ir su juo vaikščioti. Tai – labai populiarus atributas“, – akcentavo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė. 

Nuo 23 valandos prie Šventosios upės žiočių vyks kasmet per tūkstantį žmonių pritraukianti ypatinga Joninių laužo deginimo ceremonija. Vadinamoji Joninių misterija „Gamtos stichijos“ – išskirtinis renginys jau vien dėl savo lokacijos – vietos, kur upė susilieja su Baltijos jūra. 

Ten poilsiautojų laukia muzikos ir ugnies šou, vainikėlių plukdymas nuo Šventosios upės žiočių į jūrą. Renginio kulminacija – laužo deginimo ceremonija.

„Visada būna toks daugiau nei pusvalandžio trukmės ritualinis pasirodymas – su ugnimi, su vandeniu, žmonėmis. Jie patogiai įsitaiso kopose ir grožisi jūros, upės vaizdais. Būna ypatinga asmosfera“, – pasakojo V.Petrauskienė. 

Jau kitą dieną, šeštadienį, nuo 10 val. iki 12 val. Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos stadione vyks Joninių 3x3 krepšinio turnyras, o nuo 12 val. iki 16 val. „Shark slide“ terasoje bus surengtos Paplūdimio dūzgės su žinomais didžėjais. 

Nuo 19 val., prieš pagrindinį šventės koncertą, pėsčiųjų aikštėje, Topolių g. 4, bus surengtas tradicinis Jonų ir Janinų pasveikinimas. Šventę vainikuos koncertas. 

Vienu iš šventės akcentų šiemet vėl taps tradicinė mugė, dar kitaip vadinama Joninių kermošiumi, kuri pritrauks apie 160 prekybininkų palapinių su įvairiausiomis rankų darbo ir kitomis gėrybėmis. 

Mugėje netrūks įvairiausių amatininkų dirbinių, kulinarinio paveldo meistrų – bus galima ne tik įsigyti dirbinių ar skanumynų, bet ir išbandyti tradicinius amatus, gal net patiems pasigaminti suvenyrą. 

Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė viliasi, kad puikūs orai į šventę pritrauks gausybę poilsiautojų. 

Agnė Černiauskaitė

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskutinį ir ne tokį vėsų rugsėjo savaitgalį dalis gyventojų praleis pajūryje – vieni bėgs kilometrus pusmaratonyje, kiti – vaikščios po pušynus, galbūt braidys jūroje. 


Nors šiemet Joninių savaitgalis lietuviams nepadovanojo papildomo laisvadienio ir nebus ilgesnis, vasariški orai ir malonumai traukte traukia prie jūros. 


Artėjantis Joninių savaitgalis, nors šįkart ir nebus ilgesnis, lietuvaičius vilioja į pajūrį. Poilsiautojai iš įvairių Lietuvos kampelių ir emigrantai, atostogų grįžę iš užsienio šalių, aktyviai rezervuoja viešbučių numerius. 


Ruošiantis atverti Šventosios švyturį lankytojams, Palangos miesto savivaldybė ieško galinčiųjų parengti pritaikymo visuomenės poreikiams techninio darbo projektą.


Spalio 8-9 dienomis visoje Lietuvoje, ir Palangoje, vyko tradicine tapusi rudeninė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Pasirodo, kad palangiškiai akcijai dosniau atvėrė savo pinigines.


Net ir karantinui įnešus pokyčių į ugdymo procesą, netrukus darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbs ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas...


Palangos gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė, nacionalinių ir tarptautinių projektų koordinatorė, laikinai einanti vedėjos pareigas Regina Makauskienė džiaugėsi, jog atsinaujinęs muziejus sulaukia kur kas didesnio lankytojų susidomėjimo nei iki jo renovacijos. Muziejumi žavėjosi ir čia apsilankę Švedijos karalius Karlas XVI Gustavas ir karalienė Silvija. „Nors pagal...


Kultūros diena pakvies atverti atminties langus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Antradienį, balandžio 15-ąją, palangiškiai kviečiami paminėti pasaulinę Kultūros dieną. Pernai ši diena Kultūros sostinės vėliavą nešusioje Palangoje palydėta šūkiu „Kultūros vertybės amžinos“, o šiemet šventės organizatoriai kviečia aplankyti renginius, kuriuos vienija tema „Atminties langai“. Kaip sakė Palangos kultūros...


„Kirsti saugotinų želdinių neturint Savivaldybės leidimo negalima net privačiame sklype“, - pabrėžė tiek Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė ekologė Reda Kairienė, tiek Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros vedėja Ramunė Lukaševičienė, kurias „Palangos tiltas“ kalbino po to, kai į redakciją paskambino...


Verslininkams teks papurtyti pinigines

Aistas Mendeika, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangoje svečiavosi dainininkė Vitalija Katunskytė, kuri su kurorto meru Vytautu Stalmoku kalbėjosi apie galimybes šiemet dainomis džiuginti poilsiautojus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius