Konstantino dėmesys kurortui – tarsi plušant prie didelio bičių avilio

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-07-04
Peržiūrėta
1150
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Konstantino dėmesys kurortui – tarsi plušant prie didelio bičių avilio

101 žmogus kurorte atsakingas už čia vyraujančią švarą ir tvarką. Tarsi bitelės kasdien dūzgia po miestą UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai, suburti direktoriaus Konstantino Skieraus. „Tik užėmęs naujas pareigas pasakiau, jog nemėgstu tinginių ir girtuoklių“, - savo darbo pradžią Palangoje, prieš penkerius metus, prisiminė direktorius. Panašu, jog puikiai sustyguota komanda vadovo reikalavimus atitinka. Jų pastangas kasdien pastebi ne tik vietiniai gyventojai, bet ir atvykę svečiai. Visgi kurorto priežiūrai reikalingas didesnis dėmesys, kaip pastebėjo direktorius K.Skierus, tarsi ruošiantis miesto šventei, o kaip žinia, Palangoje tokių švenčių esama itin dažnai.

 

Reikia judėjimo

Šiemet suėjo penkeri metai, kai K.Skierus vadovauja Palangos komunalininkams. Kaip papasakojo direktorius, šiek tiek ilgėliau – septynerius metus, tokiose pačiose pareigose jam teko padirbėti Kretingoje. Žinia, jis šiame mieste, kuriame ir gyvena, užima Tarybos nario vietą, tad visgi šis miestas neliko antrame plane.

Nors K.Skierus užima pareigas, kurioms ir ruošėsi, visgi pats patikino, jog niekuomet nemanė, kad taip bus. Ilgą laiką sukęsis statybų veikloje, čia manė ir pasiliksiąs. Visgi gyvenimas pakoregavo kitaip.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui teko pajusti ir, kaip pats apibūdino, sėslaus darbo „skonį“, tačiau jo tai nesužavėjo. „Man reikia judėti, negaliu vienoje vietoje sėdėti. Jei nejudu, vadinasi, neatlieku darbų“, - nusišypsojo aktyvus direktorius, sugebantis suvaldyti visus savo darbuotojus, beįsisukančius kasdien į savų darbų ratą.

„Čia visiškai skiriasi tempas, kitoks darbų kiekis“, - apibūdino direktorius savąją darbo vietą.

 

Tik išties norintys dirbti

Kaip papasakojo K.Skierus, jam užėmus Palangos bendrovės direktoriaus pareigas, pasikeitė ir pusė komunalinio darbuotojų. Kaip atskleidė direktorius, dauguma išėjo patys, su kitais teko atsisveikinti, susikūrė tokią komandą, kuria galima pasitikėti. „Aš visuomet visiems sakiau, jog nesu „skūpas“, suteikiu galimybę dirbti ir užsidirbti, išties atlyginimai darbuotojams – ne menki, tačiau noriu, jog pasiimdami algas žmonės tikrai jaustųsi jas užsidirbę“, - savo nuostatas išsakė direktorius.

Pasak jo, ir liko tie, kurie, išties norėjo ir galėjo atsidavę dirbti. Šiuo metu tarp Palangos komunalininkų – ir palangiškiai, ir kretingiškiai. „Į Palangą kasdien atvyksta dirbti net iš Kartenos. Jei žmonės pasiryžę kasdien vykti tiek kilometrų, vadinasi, jie išties nori dirbti“, - savo pastebėjimais pasidalino K.Skierus.

Direktoriaus teigimu, ir darbuotojų kaita pas juos – reta, kartais prireikia vieno žmogaus per metus, išskirtiniais atvejais daugiau. „Kartais jauni žmonės panorsta keisti darbo vietą, išvykti, o šiaip retai kada tenka ieškoti darbuotojų“, - apie susiformavusią komandą užsiminė direktorius.

Panašu, jog reiklumo darbuotojai nepabūgsta, atvirkščiai, dėkoja už puikų vadovą. Galbūt prie to prisideda ir tai, jog direktorius stengiasi išgirsti kiekvieno savo darbuotojo idėjas. „Aš visuomet sakau, jog niekuomet negalima iškart pasakyti „ne“, nes jei žmogus išgirs šį paprieštaravimą, galbūt kitą kartą nieko nebesiūlys. Išklausau savų darbuotojų pamąstymus, susijusius su jų tiesioginiais darbais, juk jie tai daro ir žino, kaip tai atlikti geriau“, - savo vadovavimo keletu detalių pasidalino K.Skierus.

 

Tarp gausybės švenčių

„Miestas – kaip ir moteris, abu turi būti gražūs“, - šypsodamasis savo moto atskleidė direktorius. Išties, puoselėjant miesto grožį tenka paaukoti daug pastangų. Juo labiau, kurorto grožis, kurį vertina kasmet apsilankantys poilsiautojai.

„Kretingoje ypatingos ruošos tekdavo imtis prieš miesto šventes, tačiau Palangoje tokių švenčių esama kiekvieną savaitgalį, tad ir tempas kitoks“, - palygino miestus K.Skierus. Žinoma, Palangoje kur kas atidžiau vertinamos pastangos atkreipti dėmesį. Čia labiau matomas kiekvienas želmenėlis, kiekviena pasodinta gėlė, o ką jau bekalbėti apie paliktą šiukšlę, tad komunalininkams tenka daugiau atsakomybės.

„Per metus galima tik dvi dienas nedirbti“, - reziumavo direktorius.

 

Atostogos su bitėmis

Visgi kaip patikino direktorius, atostogoms jie randa laiko. „Susirenkam su vadybininkais apsitart, kada kuris nori atostogaut, jog vienas kitą galėtų pakeist. Visuomet vasarą dviems savaitėms atsipučiam, žiemą taip pat tokiam pačiam laikotarpiui stengiamės pabėgt iš darbų rutinos“, - apie planuojamus malonumus tarp gausybės darbų papasakojo direktorius.

Kuomet gi ilsisi pats direktorius ir kur sprunka, jog pailsintų mintis. Pats pripažinęs, jog jam sėslus darbas netinkantis, o reikia judėjimo, atskleidė, jog ramybę atrandantis prie Platelių esančioje sodyboje, kur jo laukia ištikimos draugės, tokios pat darbštuolės – bitės. Kaip atskleidė direktorius, savo atostogas jis planuoja rugpjūčio viduryje, kuomet ir pasišvęs savo augintinėms.

„Būtent ten ir būna mano pagrindinis poilsis“, - atskleidė savo pomėgį K.Skierus, turintis septynis avilius, kuriuose įsikūrusios keturios šeimos. Bitininkystės veikloje ponas Konstantinas sukasi jau 12 metų, pabrėžęs, jog jo aistra susižavėjo visa šeima.

Direktoriaus teigimu, susirinkusiems šeimos nariams būna tarsi maloni atrakcija stebėti, kaip jis „tariasi“ su savo augintinėmis.

Dvi dukras turintis ponas Konstantinas jau sulaukė ir anūkų – jų guvus senelis turi tris, du anūkus ir vieną anūkę. Kaip papasakojo komunalininkų vadovas, žiemos atostogas būtent pas vieną iš dukterų, kuri įsikūrusi Floridoje, ir praleidžiantis. „Jei ne dukra, galbūt niekuomet gyvenime nebūčiau ten nuvykęs, nebūčiau regėjęs Amerikos, o dabar teko ir su kruiziniu laivu pakeliaut“, - pasidžiaugė pašnekovas, apgailestaudamas tik dėl to, jog dukra toli ir ne visuomet galima ištiesti pagalbos ranką, jos prireikus. Kita pono Konstantino dukra gyvena Klaipėdoje, tad keliauti toli pas ją nereikia.

 

Palanga – mielesnė ne sezono metu

Plungėje gimęs, tačiau Kretingoje jau tris dešimtis metų gyvenantis K.Skierus patikino, jog Palangoje – jis ne itin įsivaizduoja savo nuolatinį gyvenimą. „Jei nebūtų tų trijų mėnesių, tuomet galėčiau“, - išlygą įvardino šypsodamasis pašnekovas, pastebėjęs, jog kurorte vasaros metu – pasunkintos gyvenimo sąlygos.

Kaip atskleidė ponas Konstantinas, jis ir pats pastebėjęs, jog dažnas palangiškis vasaros metu sprunka iš savojo miesto, jog pailsėtų kur kas ramesnėje vietoje. „Esu matęs, jog palangiškių įsikuria ir netoli mūsų sodybos“, - nusišypsojo Palangos bendrovės direktorius.

Visgi kurorte ponas Konstantinas patikino atradęs nuostabių vietų, kurias retas įvertina. „Nuo Ošupio upelio iki Šventosios – pačios gražiausios vietos, galima atrasti tokių, jog atrodo, kad atsidūrei Nidoje, analogiškos vietos“, - pasidžiaugė kurorto grožiu direktorius, atskleidęs, jog nevengiantis dviračiu pakeliauti po apylinkes.

 

Viena diena – rezerve

„Reikia rasti laiko paatostogauti“, - vieną iš savų taisyklių pabrėžė direktorius, papasakojęs, jog darbe įtampos netrūksta. „Visuomet reikia numatyti darbus savaitę į priekį. Ir darbuotojams visuomet sakau, jog geriau viską atlikti viena diena anksčiau ir turėti tą dieną rezerve, nei skubėti paskutinę minutę“, - teigė K.Skierus, puikiai gebantis pasiruošti kiekvienai didesnei ar mažesnei kurorto šventei. Pasak jo, geriau šventės laukti be stresų. Panašu, jog jo komandai tai puikiai pavyksta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į Lietuvą, Kauną, žydą Avi Kuperschlag atvedė odontologijos studijos, o vyro likimą čia „sucementavo“ būsimoji žmona Dovilė, kurso draugė, su kuria abu dabar Klaipėdoje laukia savo pirmagimės. Išgirdęs žaismingą pastebėjimą, kad jis burnoje ne taikosi, o siaučia, burnos chirurgas juokėsi: „Chirurgija – ne tik burnos – tarsi liga. Turi būti nesveikas žmogus, kad patiktų toks kraujingas darbas!“


Šiandien, gegužės 8 d., sukanka lygiai 75-eri metai, kaip 1946 m. gegužės 8 d. Klaipėdoje gimė istorikas, muziejininkas, kolekcininkas Jūratis Viktoras Liachovičius.


Palaikyti nuolatinę švarą namuose gali būti sunku, ypač, jei turite vaikų, kurie, atrodo, kartais sukuria netvarką greičiau nei jūs spėjate ją sutvarkyti. Jei ir jūs su tuo susiduriate arba jei jums sunku laikytis kasdienio namų ruošos darbų tvarkaraščio, galbūt praverstų į savo kasdienybę įtraukti keletą paprastų dalykų, kurie palengvintų kasdienybę namuose bei padėtų...


Ketvirtadienio, spalio 22 d., vakarą kviestiniai svečiai rinkosi į Amsterdamo stiliaus vakarėlį: viešbutis „Amsterdam Plaza“ Palangoje minėjo pirmąjį savo gimtadienį.


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Šiandien, šeštadienį, žinia iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo bloga miesto komunalinio įmonei, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – patvirtinta, kad vienas jos darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.


Nors Palangą kaip ir visą šalį kausto karantinas, gatvės yra tuščios, tačiau Palangos miesto savivaldybės komunalinio įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, mieste galima pamatyti visur – tarsi miesto kurortinis sezonas jau prasidėtų rytoj.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Saulei plieskiant, Šventoji praėjusios savaitės viduryje buvo panaši į San Paulą Brazilijoje – tūkstančiai poilsiautojų kaip ruoniai vartėsi paplūdimyje, sruvo miestelio gatvėmis, o automobiliais buvo užkištas, neretai paminant visas miesto taisykles, kiekvienas gyvenvietės lopelis. „Darbų itin daug Šventojoje tokią savaitę, bet mūsų dėmesys –...


101 žmogus kurorte atsakingas už čia vyraujančią švarą ir tvarką. Tarsi bitelės kasdien dūzgia po miestą UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai, suburti direktoriaus Konstantino Skieraus. „Tik užėmęs naujas pareigas pasakiau, jog nemėgstu tinginių ir girtuoklių“, - savo darbo pradžią Palangoje, prieš penkerius metus, prisiminė direktorius. Panašu, jog puikiai sustyguota komanda vadovo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius