Kontrolierė siūlo Klaipėdos paplūdimius skirstyti taip, kad nebūtų diskriminuojami vyrai

Palangos tiltas, 2022-11-07
Peržiūrėta
1208
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kontrolierė siūlo Klaipėdos paplūdimius skirstyti taip, kad nebūtų diskriminuojami vyrai

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė skirstydama paplūdimius vasarą diskriminavo vyrus. Vyrai, norėję poilsiauti tik jiems skirtame paplūdimyje, turėjo mokėti už kelionę, o moterys į savąjį galėjo patekti ir nemokamai.   

Tyrimą kontrolierė pradėjo rugsėjį gavusi gyventojo skundą. Pareiškėjas atkreipė dėmesį, kad Klaipėdoje moterų ir vyrų paplūdimiai buvo išdėstyti netinkamai. 

Moterų paplūdimiai buvo įrengti ir Smiltynėje, ir Melnragės–Girulių teritorijoje. Kadangi pastaroji – žemyninėje miesto dalyje, į ją galima patekti pėstute, dviračiu, viešuoju ar privačiu transportu. Vyrų paplūdimiai išdėstyti tik Smiltynėje (Kuršių nerijos dalyje), taigi, į juos nuvykti galima tik mokamu keltu. 

Akivaizdu, jog vyrai norėdami poilsiauti tik jiems skirtame paplūdimyje patyrė daugiau kliūčių nei moterys. Jie privalėjo mokėti už keltą, o į paplūdimius Melnragės–Girulių pakrantės ruože galima patekti ir nemokamai. 

Savivaldybės atstovai (-ės) teigė, kad Melnragės–Girulių pakrantės srityje neįrengė tik vyrams skirto paplūdimio, nes neįžvelgė tokio poreikio. 

Paplūdimių ribos vasaros sezonui nustatinėjamos kasmet. Kiekis ir dydžiai nustatomi atsižvelgiant į ankstesnių metų patirtį ir tai, kaip intensyviai paplūdimai yra lankomi. Savivaldybės duomenimis, moterys tik joms skirtuose paplūdimiuose lankosi daug dažniau nei vyrai savuosiuose. Melnragės–Girulių teritorijoje privalu įrengti daug skirtingų zonų – moterims, nudistams (-ėms) bei žmonėms su negalia skirtus ruožus, aktyvaus, pasyvaus poilsio dalis ir pan. Vadovaujantis racionalumo principu, nutarta vyrų paplūdimius įrengti tik Smiltynėje. 

Lygių galimybių kontrolierė pabrėžia, kad planuojant paplūdimių išsidėstymą, nėra būtina įrengti vienodo kiekio bei dydžio moterims ir vyrams skirų paplūdimių. „Vis tik privalu atsižvelgti į skirtingų grupių poreikius. Vyrai, nors statistiškai pagal lytį išskirtuose paplūdimiuose lankosi rečiau, už patekimą prie jūros neturėtų mokėti daugiau nei moterys. Viena priežasčių, kodėl Smiltynės vyrų paplūdimiuose lankytojų mažai, gali būti ir tai, kad į juos patekti yra sudėtingiau“, – sako B. Sabatauskaitė. 

Ji kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją siūlydama kitąmet paplūdimius planuoti proporcingiau, t.y., užtikrinant, jog vyrai į sau skirtus paplūdimius galėtų patekti taip pat lengvai kaip ir moterys. 

Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas numato, kad savivaldybių dokumentuose abi lytis turi būti traktuojamos vienodai. Įstatymas taip pat įpareigoja paslaugas teikti nediskriminuojant asmenų dėl jų lyties. Tiesa, yra išimtis. Paslaugų teikimą tik ar visų pirma vienos lyties asmenims pateisina teisėtas tikslas, o to tikslo siekiama tinkamomis ir būtinomis priemonėmis. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kauno ir Palangos policijos pareigūnai aiškinasi du tarpusavyje nesusijusius incidentus, kuomet buvo sužaloti du vyrai.


Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė  nustatė , kad Klaipėdos miesto savivaldybė skirstydama paplūdimius vasarą diskriminavo vyrus.


Moterys nori ne tik auginti vaikus, o vyrai – ne tik „daryti karjerą“. 


Palangoje, Varėnoje ir Kaune pareigūnams įkliuvo 3 vyrai.


„Karas verčia daugelį iš mūsų nerimauti. Nerimaujame dėl savo draugų, giminaičių Ukrainoje, bendrai dėl Ukrainos ir Europos likimo. Tokiu metu kai kurie išlieja savo pyktį ant rusų kalba kalbančių žmonių. Šis kelias veda į akligatvį, o galime judėti į savo įvairovės puoselėjimą“, – sako Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.


Savaitgalį pajūryje šėlusi audra Palangoje vartė medžius, talžė paplūdimius. Miesto komunalininkai ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dirbo visą naktį, audros padariniai šalinami ir šiuo metu.


Palanga pildys paplūdimius iš jūros iškastu smėliu

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 25 | Rubrika: Miestas

Palanga rengiasi papildyti centrinius paplūdimius iš jūros iškastu smėliu. Iš viso planuojama platinti beveik 2,5 kilometro ilgio pajūrio atkarpą į abi puses nuo Palangos tilto.


Sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują tvarką, kuria panaikinamas draudimas į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nuo šiol savivaldybės galės spręsti, kuriuose paplūdimiuose bus galima lankytis su gyvūnais ir pasirūpinti, kad juose būtų užtikrinti higienos normos reikalavimai, pastatyti įspėjamieji ženklai.


Palangos miesto savivaldybės Taryba posėdyje šią savaitę savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierės Aušros Kedienės veiklos ataskaitą patvirtino vienbalsiai, jos nekamantinėdama, o iš kai kurių opozicijos politikų kontrolierė net sulaukė komplimentų. Tiesa, kai kurie politikai po posėdžio „Palangos tiltui“ sakė, kad tik „Elenos Kuznecovos...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu likviduota beveik du dešimtmečius gyvavusi Janinos ir Liudo Siručių šeimyna. Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė teigė, jog taip pasielgta todėl, kad sumažėjo vaikų skaičius ir kad šeimynos globėjai sulaukę daugiau nei  65 metų. Tarybai to pakako, kad būtų likviduota šeimyna. Nors posėdžio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius