Kraštovaizdžio bičiuliai ir pataria miestui, ir keliauja

Palangos tiltas, 2017-06-08
Peržiūrėta
456
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kraštovaizdžio bičiuliai ir pataria miestui, ir keliauja

Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubas įsikūręs jau prieš septynerius metus. Klubui nuo įsikūrimo pradžios vadovauja ilgametis Palangos miesto vadovas, miesto garbės pilietis Danius Puodžius. Klubo veikloje dalyvauja dar viena miesto garbės pilietė dailininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, ilgametis miesto vyriausias architektas Leonas Mardosas, daug metų vadovavęs ir sukūręs legendinę Juknaičių gyvenvietę, jau du dešimtmečius gyvenantis Palangoje Zigmas Dokšas, kuris, beje, nemažai prisidėjo išsaugant Palangos skulptūrų parkelį, architektės Rūsna Vaineikytė, Audronė Žukauskaitė ir nemažai kitų garbingų Palangos piliečių.
Savo kassavaitiniuose susitikimuose klubo nariai diskutuoja ne tik apie miesto kraštovaizdines problemas. Turėdami nemažą patirtį miesto tvarkymo klausimuose klubo nariai turi ką patarti tvarkant Palangos miestą, todėl neretai išdiskutavę vieną ar kitą rezonansinį klausimą, teikia pasiūlymus miesto veidą formuojančioms institucijoms. Klubo nariai diskutuodami apie visiems brangios Palangos problemas, džiaugdamiesi ryškiais pastarųjų metų teigiamais pokyčiais, pastebi, kad dar mieste likę ir ne visai tinkamai tvarkomų plotų. Tai Vanagupės gatvės kvartaliukas, nemaža dalis Šventosios seniūnijos daugiausia privačių sklypų.
Kraštovaizdžio bičiuliai siekdami plėsti savo akiratį, dažnai keliauja po Lietuvą, o neretai ir už jos ribų. Klubo nariai domisi dvarų kultūra, o šiemet minint Piliakalnių metus didelį dėmesį rodo Lietuvos piliakalniams. Nesenai aplankytas Zanavykų kraštas, kur apžiūrėjome Zyplių, Gelgaudiškio dvarus, Saudargo piliakalnių kompleksą. Lankydamiesi Varnių regioniniame parke regėjome Sprūdės (Šaukštelio), Šatrijos piliakalnius. Šios kelionės metu apžiūrėta Luokės bažnyčia, kuri pastatyta 1416 metais, tai viena iš 8 Lietuvos bažnyčių, pastatytų Lietuvos krikšto metais. Taip pat susipažinta su Žemaičių vyskupystės muziejumi Varniuose.
Per gegužės pabaigoje vykusią kelionę į Žemaitiją susipažinta su dar 1957 metais gavusia Architektūros paminklų statusą Gintališkės Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, Renavo dvaru. Šį dvarą Nepriklausomybės pradžioje atgaivino palangiškis, ilgametis tuometinio Botanikos parko direktorius K. Urbonavičius. Šios kelionės metu susipažinta su neseniai Platelių seniūnijoje, Žemaičių nacionaliniame parke įkurtu litvakų atminties sodu. Jame – iš metalo nukaltos obelys buvusioms žydų bendruomenėms atminti, o garsiems litvakams pagerbti pastatyti akmeniniai stulpai.
Šių kelionių metu turtinamas klubo narių akiratis, jų kraštovaizdinis bagažas. Sukaupti įspūdžiai sudaro galimybę pažvelgti į savo miestą, į savo sodą, į savo aplinką plačiau ir tokiu būdu praturtinti savo žinias apie Lietuvoje esančius dvarus, piliakalnius, parkus. Tai leidžia padaryti gerai išvystyta infrastruktūra regioniniuose parkuose bei kitose saugomose teritorijose.

Voldemaras KESMINAS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 14 dieną sukako lygiai dešimt metų, kai Palangos miestui vadovauja meras Šarūnas Vaitkus. Trečią kadenciją miesto vairą savo rankose tvirtai laikančio kurorto vadovo pasiteiravome, koks, jo nuomone, šis dešimtmetis buvo miestui, bei kokią Palangą Š. Vaitkus nori matyti ateityje.


Lietuvoje prasidėjus antrajam karantinui biurai vėl kraustosi į namus. Šis procesas bus daug sklandesnis pasitelkus „Tele2“ nuotolinio darbo sprendimus verslui. „Siekiame būti ten, kur yra mūsų klientai, kad darbas nuotoliniu būdu vyktų be jokių rūpesčių, o verslo procesai nesustotų. Išmanius sprendimus verslui galima užsisakyti neišeinant iš...


Praėjusią savaitę Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo nariai lankėsi Liepojoje. Jau daugelis iš mūsų senokai bebuvo šiame mieste, todėl gerų įspūdžių negailėjo nei vienas. Visi džiaugėsi atjaunėjusio miesto vaizdais, išradingomis dekoratyvinėmis idėjomis, idealia švara. Taip, mūsų netolimi Latvijos kaimynai seniai žinomi kaip stipraus jūrų uosto turėtojai...


Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubas įsikūręs jau prieš septynerius metus. Klubui nuo įsikūrimo pradžios vadovauja ilgametis Palangos miesto vadovas, miesto garbės pilietis Danius Puodžius. Klubo veikloje dalyvauja dar viena miesto garbės pilietė dailininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, ilgametis miesto vyriausias architektas Leonas Mardosas, daug metų vadovavęs ir...


J. Basanavičiaus gatvės grindiniu žygiuoja ruduo – rugsėjo pirmoji savaitė. Miesto šerdyje rudens vėsa besimėgaujančių žmonių – vos vienas kitas, aplink kavines besibūriuojančio jaunimo išvis nematyti, o ką jau ir kalbėti apie maudynių mėgėjus. Ruduo į Palangą pūstelėjo šaltesnį vėjo gūsį, drauge nupūsdamas ir Palangos miesto svečius, bet...


Vilnietė Lilija Banaitienė jau daugelį metų verčiasi neįprasta veikla – sudaro asmeninius astrologinius horoskopus ir pagal juos atlieka astrologinius skaitymus. Sėkmingai Vilniuje dirbanti žinoma astrologė prieš apsilankymą Palangoje (susitikimai vyks „Palangos tilto“ redakcijoje) mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus.


Vilnietė Lilija Banaitienė jau daugelį metų verčiasi neįprasta veikla – sudaro asmeninius astrologinius horoskopus ir pagal juos atlieka astrologinius skaitymus. Sėkmingai Vilniuje dirbanti žinoma astrologė prieš apsilankymą Palangoje (susitikimai vyks „Palangos tilto“ redakcijoje) mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus.


Dar metų pradžioje planuota Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo ekskursija į Kaliningrado srities Svetlogorsko kurortą nebuvo atsitiktinė. Kaimyninis kraštas priminė kadaise buvusį romantiškąjį Karaliaučių ir mus nuolat domino savo ypatingos istorijos besikeičiančiais puslapiais. Juolab pastarųjų dešimtmečių politiniai bei ekonominiai pokyčiai stipriai veikė...


Palangoje viešėjo bičiuliai iš Bergeno Riugeno saloje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 09 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangoje viešėjo miesto partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) delegacija, vadovaujama merės Andrea Kioster. Penktadienį svečiai apsilankė kurorto savivaldybėje, kur susitiko su miesto vadovais bei Tarybos nariais.


Pajūrio miškuose – kraštovaizdžio formavimo darbai

"Palangos tilto" informacija, 2012 03 09 | Rubrika: Miestas

Palangos girininkijos pajūrio miškuose 101,102,105 kvartaluose šiais metais, vykdant 2005-2015 metams patvirtintą VĮ Kretingos miškų urėdijos vidinės miškotvarkos projektą, sausio – kovo mėnesiais įvykdyti kraštovaizdžio formavimo kirtimai 13,5 ha plote. Šiuo metu dalis medienos iš miško jau ištraukta ir susandėliuota...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius