Palangoje viešėjo bičiuliai iš Bergeno Riugeno saloje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-09-24
Peržiūrėta
607
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje viešėjo bičiuliai iš Bergeno Riugeno saloje

Praėjusį savaitgalį Palangoje viešėjo miesto partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) delegacija, vadovaujama merės Andrea Kioster. Penktadienį svečiai apsilankė kurorto savivaldybėje, kur susitiko su miesto vadovais bei Tarybos nariais.
„Ačiū Jums labai, kad mes taip gražiai draugaujame. Nors miestų partnerių Palanga turi nemažai, su Bergenu mus sieja itin šilti ryšiai“, – pasveikino svečius kurorto meras Šarūnas Vaitkus.
Bergeno Riugeno saloje merė A.Kioster savo ruožtu sakė, kad kaskart atvykusi į Palangą labai džiaugiasi. Džiaugiasi ir tuo, kad dalyvavimas „Palangos stalo“ šventėje tampa gražia tradicija.
„Nors mūsų oficiali delegacija nedidelė, mes kartu atsivežėme nemažą grupę salos gyventojų, kad jie savo akimis pamatytų ir įvertintų jūsų miesto grožį. Taip pat kartu atvažiavo mūsų muzikos mokyklos moksleiviai, kurie parengė koncertą šeštadienio šventei“, – sakė A.Kioster.
Delegacijai, į kurios sudėtį įėjo Bergeno Riugeno saloje Tarybos nariai, kurorto Turizmo ir informacijos centro vadybininkė Alma Slaboševičienė pasakojo ir fotografijomis iliustravo, kokia buvo Palanga, kai čia kūrėsi kurortas.
Kokia ji bus, pristatė Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė. Svečiai buvo supažindinti su ES struktūrinių fondų finansuojamais jau įgyvendinamais ir dar būsimais projektais: švietimo įstaigų renovacija, gatvių rekonstrukcija, Kurhauzo restauracija, universalios sporto salės, Nemirsetos kempingo, Vasaros estrados rekonstrukcijos ir kitais projektais. Svečiai, kurių tarpe buvo atsakingų už finansus bei statybų projektus savajame mieste, teiravosi, kaip vyksta konkursai rangovams parinkti: ar gali juose dalyvauti užsienio organizacijos? Meras Š.Vaitkus, patikinęs, jog konkursai atviri visiems, pakvietė juos įsijungti į planuojamus skelbti konkursus.
Beje, bekalbant apie sporto objektų plėtrą kurorte gimė pasiūlymas rengti mūsų miesto ir Bergeno Riugeno saloje moksleivių futbolo turnyrą. Pirmasis galėtų vykti Palangoje, atsakomasis – Vokietijoje.
Po priėmimo Savivaldybėje svečiai apsilankė lopšelyje-darželyje „Nykštukas“, kurio mažieji su auklėtojomis parengė svečiams smagią programą. Vėliau delegacija apžiūrėjo naująjį vaikų žaidimų parką, lankėsi poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“, V.Jurgučio pagrindinėje mokykloje, kuri susibroliavo su viena iš Bergeno mokyklų.
Kaip atrodo šiandienos Palanga, bergeniečiai pamatė ir ekskursijų po kurortą ir jo gražiausias vietas – Birutės parką, Gintaro muziejų – metu. Apsilankyta ir A.Mončio namuose-muziejuje, kur svečiai galėjo išvysti visą mūsų talentingojo žemiečio ekspoziciją, su kurio kūryba jie buvo susipažinę, kai skulptoriaus darbai buvo eksponuoti Bergene.
Vakare kultūros centre „Ramybė“ buvo atidaryta garsaus vokiečių fotomenininko, gyvenančio ir kuriančio Bergene, Klauso Enderio fotografijų paroda „Aktas ir kraštovaizdis“. O šeštadienį mūsų bičiuliai iš didžiausios Vokietijos salos kvietė „Palangos stalo“ šventės svečius prie savojo stalo.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienį, rugpjūčio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Turkijos ambasadorius Gökhanas Turanas.


Kurorte nuo trečiadienio lankosi svečiai iš Palangos miesto-partnerio Eilato (Izraelis) – 18 mokinių, lydimi 3 mokytojų. Vaikai, kurių amžius – 15-17 metų, apgyvendinti Senosios gimnazijos moksleivių šeimose, svečiams iš Izraelio parengta turininga bei plati kultūrinė viešnagės Palangoje programa.


Gruodžio 5-6 dienomis Palangoje apsilankė moksleivių iš Palangos miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) „Am Grünen Berg“ mokyklos mokinių delegacija, vadovaujama mokytojų Ulrike Kling ir Elke Geist.


Palangoje praėjusį savaitgalį viešėjo miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) savivaldybės atstovai: Bergeno miesto merė Andrea Kioster, Bergeno miesto prezidentas Eike Bunge, Europos Tarybos pirmininkas Bergene Matthias Ewert, Bergeno Savivaldybės specialistė ryšiams su užsieniu Monika Krahl bei kiti Savivaldybės atstovai.


Palangoje viešėjo bičiuliai iš Bergeno Riugeno saloje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 09 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangoje viešėjo miesto partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) delegacija, vadovaujama merės Andrea Kioster. Penktadienį svečiai apsilankė kurorto savivaldybėje, kur susitiko su miesto vadovais bei Tarybos nariais.


Bibliotekoje viešėjo viešnios iš Rucavos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto viešojoje bibliotekoje viešėjo viešnios iš kaimyninės šalies Latvijos – Rucavos tradicijų klubas. Joms talkino ir palangiškiai – folkloro ansamblis „Mėguva“.


Jaunieji kurorto futbolininkai viešėjo Liepojoje

"Palangos tilto" informacija, 2010 08 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos futbolo komanda, gimę 2001 metais, buvo išvykusi į Liepoją, kur išbandė jėgas draugiškose futbolo rungtynėse. Vaikai svečiavosi „Metalurgo“ sporto bazėje, susipažino su Liepojos vaikų treniruočių sąlygomis. Atvykę palangiškiai maloniai nustebo, nes kaip paminėjo mažųjų sportininkų treneris Romas Zubernis, anksčiau Liepojoje futbolas buvo tiesiog pamirštas, o...


Kurorte viešėjo Kaliningrado delegacija

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį miesto savivaldybės tarybos salėje kurorto meras Vytautas Stalmokas priėmė dešimties Kaliningrado  miesto verslininkų delegaciją, lydimą Lietuvos Respublikos generalinio konsulo Kaliningrade Vaclovo Stankevičiaus. Susitikime su kaliningradiečiais dalyvavo mero pavaduotojai, savivaldybės administracijos bei Turizmo informacijos centro atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius