Palangoje lankėsi miesto partnerio Lenkijoje – Ustkos – delegacija

Palangos tiltas, 2023-02-13
Peržiūrėta
1411
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje lankėsi miesto partnerio Lenkijoje – Ustkos – delegacija

Savaitgalį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko, o taip pat – viename iš didžiausių kurorto žiemos renginių – Stintų šventėje – dalyvavo Palangos miesto partnerio Lenkijoje – Ustkos – delegacija. Ustkai atstovavo Savivaldybės infrastruktūros valdymo vadovas Łukasz Krawczyk, Ustkos Savivaldybės tarybos narys Zbigniew Margol, Savivaldybės Socialinės apsaugos, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dorota Szcześniak – Abramczyk bei Sporto ir plėtros centro įmonės prezidentas Radosław Szreder.

Penktadienį, vasario 10 d., svečiai lankėsi Palangos miesto savivaldybėje bei susitiko su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Ramunė Olšauskaitė – Urbonienė, Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas ir vedėjo pavaduotoja Jūratė Mitkevičiūtė, pristatyta Palangos kurorto infrastruktūra, aptarti su švietimu, kultūra, sportu susiję klausimai.

Ypač svečius domino įgyvendinamas Šventosios uosto statybos projektas, taip pat susitikimo metu didelis dėmesys skirtas švietimui – Ustkos atstovai domėjosi ne tik mūsų ugdymo sistema, bet ir teiravosi, kaip Palangai pavyksta išlaikyti itin aukštą švietimo lygį.

Taip pat kalbėta apie Savivaldybės administracijos darbo specifiką. Svečiams didelį įspūdį paliko Palangos miesto savivaldybės administracijoje įdiegtas Vieno langelio darbo principas, padedantis taupyti į Savivaldybę įvairiais klausimais besikreipiančių interesantų laiką – svečiai nusprendė pasekti Palangos pavyzdžiu bei Vieno langelio darbo principą įdiegti ir Ustkos Savivaldybėje.

Po šio susitikimo svečiai buvo pakviesti į ekskursiją po Palangą, kurios metu Ustkos atstovams buvo pristatyti Palangos infrastruktūros objektai. Didelį įspūdį Ustkos delegacijos nariams paliko ir Palangoje pastatyti visuomenės poreikiams skirtų objektų gausa – miesto baseinas, sporto arena, Kurhauzas, Koncertų salė ir kiti.

Šeštadienį Palangos miesto partnerio atstovai dalyvavo kurorte vykusioje Stintų šventėje bei buvo ypač nustebinti ne tik renginių įvairovės, bet ir žmonių gausos. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Labai šiltas susitikimas Savivaldybėje įvyko praėjusį penktadienį, birželio 28 dieną – Savivaldybės vadovus aplankė Palangoje stovyklaujantys Palangos miesto partnerio Bučos vaikai.


Ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje lankėsi kurorte stovyklaujantys vaikai iš Palangos miesto partnerio Bučos (Ukraina).


Savaitgalį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko, o taip pat – viename iš didžiausių kurorto žiemos renginių – Stintų šventėje – dalyvavo Palangos miesto partnerio Lenkijoje – Ustkos – delegacija.


Palangoje prieglobstį ir saugumą pagaliau radusi ukrainietė Alina į Palangą atvyko iš karo nuniokoto Palangos miesto-partnerio Bučos. Jo kelionės nebuvo lengva.


Kurorto gyventojai ir miesto svečiai noriai aukoja karo nusiaubto Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojai neturi nei elektros, nei šildymo, jie negali išeiti iš...


Praėjusį sekmadienį Baltarusijos opozicija surengė Tarptautinę susigiminiavusių miestų solidarumo akciją. Ta proga kai kuriose Lietuvos savivaldybėse plevėsavo baltarusiškos vėliavos, pastatai buvo apšviesti jos spalvomis. Nors Palanga ir Plungė neturi miesto-partnerio Baltarusijoje, jos taip pat pranešė dalyvausiančios solidarumo akcijoje. Palangos koncertų salė tautinės...


Palangoje penktadienį, rugpjūčio 23 d., lankėsi miesto-partnerio iš Latvijos ¬– Jūrmalos – kultūros įstaigų darbuotojų delegacija. Susitikimo su kolegomis palangiškiais metu dalintasi patirtimi, aptarti aktualūs klausimai, bendradarbiavimo galimybės.


Kurorte nuo trečiadienio lankosi svečiai iš Palangos miesto-partnerio Eilato (Izraelis) – 18 mokinių, lydimi 3 mokytojų. Vaikai, kurių amžius – 15-17 metų, apgyvendinti Senosios gimnazijos moksleivių šeimose, svečiams iš Izraelio parengta turininga bei plati kultūrinė viešnagės Palangoje programa.


Gruodžio 5-6 dienomis Palangoje apsilankė moksleivių iš Palangos miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) „Am Grünen Berg“ mokyklos mokinių delegacija, vadovaujama mokytojų Ulrike Kling ir Elke Geist.


Savaitgalį Palangos delegacija lankėsi Svetlogorske, kurortiniame miestelyje Kaliningrado srities vakarinėje dalyje. Tai yra Palangos miestas partneris, su kuriuo kurorto savivaldybei sekasi megzti puikius bendradarbiavimo saitus. Svetlogorske buvo švenčiamas miesto 70 metų jubiliejus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius