Palangos delegacija lankėsi Svetlogorske: miestas partneris sparčiai keičiasi

Palangos tiltas, 2017-06-15
Peržiūrėta
1614
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prie Palangos palapinės su Palangos verslininkais ir kultūros atstovais.
Prie Palangos palapinės su Palangos verslininkais ir kultūros atstovais.

Savaitgalį Palangos delegacija lankėsi Svetlogorske, kurortiniame miestelyje Kaliningrado srities vakarinėje dalyje. Tai yra Palangos miestas partneris, su kuriuo kurorto savivaldybei sekasi megzti puikius bendradarbiavimo saitus. Svetlogorske buvo švenčiamas miesto 70 metų jubiliejus.

Kvietimo sulaukė Stintų šventės metu
Į Svetlogorską susiruošė nemenka palangiškių delegacija: tiek kultūros, tiek savivaldybės atstovai, taip pat verslininkai, kurie pristatė mūsų kulinarinį paveldą. Palangiškiai džiaugėsi, jog jų pristatomi patiekalai sužavėjo ne vieną, norinčiųjų paragauti, ką gi atvežė tie palangiškiai, buvo nemažai, driekėsi eilė.
„Mūsų miesto atstovai ne pirmus metus lankosi Silkių šventėje, kuri organizuojama Kaliningrade, o Svetlogorsko atstovus mes kviečiame į Stintų šventę, jie šiemet taip pat buvo apsilankę, būtent viešnagės metu mus pakvietė ir į savo miesto jubiliejinę šventę. 70 metų jubiliejus siejamas su Svetlogorsko pavadinimu, šiaip miesteliui – gerokai daugiau skaičiuojama metų – apie 800, anksčiau Svetlogorskas vadinosi kitaip – Raušiai, Rūsiai arba vokiškai Rauschen. Meras pažadėjo, kad palangiškiai jų organizuojamoje šventėje tikrai dalyvaus, o pažado nevykdyti negalėjome, tad ir susiruošėme į kelionę“, – pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas.
Juolab kad, kaip paminėjo mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, palangiškiai Svetlogorske nesilankė penkerius metus, o štai jie į Palangą atvyksta beveik kasmet. Be R. Trautmano ir vicemero R. A. Mikalkėno Palangos savivaldybei atstovavo ir mero patarėjas Pranas Žeimys bei Tarybos narys Eimutis Židanavičius. Su Svetlogorsku Palanga bendradarbiavimo sutartį pasirašė 2009 metais.
Su Svetlogorsko atstovais, kaip priminė R. Trautmanas, Palangai puikiai sekasi bendradarbiauti. „Su Rusija ir Lenkija vykdėme bendrą projektą, kurio dėka pasistatėme sporto areną Palangoje“, – teigė R. Trautmanas.
Nuvykę palangiškiai šventės kaltininkams įteikė simbolinę dovaną – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtą suvenyrą su žirgais, atspindinčiais stiprybę, ir gintaru, kadangi abu kurortus vienija šis jūros turtas.

Partneris, kuriuo galima pasitikėti
Palangiškiai neliko abejingi kultūrinei programai, šventės dalyviams buvo pasiūlyta daug pramogų. Šventė vyko naujai rekonstruotoje aikštėje, joje Koncertų salė su parodoms skirtomis erdvėmis, konferencijų salėmis, beje, palangiškiams paliko įspūdį tai, kad viena iš konferencijų salių buvo išpuošta gintaru. Kaip tik tuo metu Svetlogorske vyko Tailando kultūros savaitė, svečiai turėjo galimybę apžiūrėti parodą, pasiklausyti šios šalies melodijų.
„Buvo labai įdomu pamatyti pačią Svetlogorsko infrastruktūrą, mes apsilankėme ir naujajame sporto komplekse, kuriame yra ir ledo arena, ir baseinas su džakuzi, vaikų baseinėliu, ir salę turi, kur galima žaisti rankinį, tinklinį ir kita. Per pastaruosius penkerius metus miestelis išties labai atsinaujinęs“, – pastebėjo R. Trautmanas.
Vicemeras pastebėjo, jog daugiafunkciniai kompleksai kainavo didžiulius pinigus, juos suinteresuota buvo pasistatyti Rusijos federalinė valdžia, čia rengiami įvairūs dideli renginiai.
Kultūros skyriaus vedėjas pasidžiaugė, jog nenutrūkstamas bendradarbiavimas sieja Svetlogorsko ir Palangos meno mokyklas, nelieka nuošaly ir sporto bendruomenės, kai Palangoje atsidarius sporto arenai vyksta kokie didesni renginiai, miesto partnerio atstovai visuomet pakviečiami dalyvauti.
Palangiškiai neaplenkė ir Turizmo informacijos centro, ten, kaip atskleidė R. Trautmanas, kaip ir Palangoje, pareigas eina naujas vadovas. Pasikeista informaciniais pažintiniais leidiniais, kad į Palangą atvykstantys turistai galėtų daugiau sužinoti apie Svetlogorską, o Svetlogorske viešintys – apie Palangą.
„Laikas parodė, kad šiuo partneriu mes galime pasitikėti, vyksta glaudus bendradarbiavimas, aiškiai matomi rezultatai, draugystė mezgasi ne vien „popieriuje“, o tai labai džiugina. Mūsų požiūriai sutampa. Tai yra vienas iš partnerių, su kuriuo labai aktyviai bendradarbiaujame. Bet, žinoma, viskas priklauso nuo vadovų“, – pasidžiaugė Kultūros skyriaus vedėjas.

Palanga – kaip pavyzdys
Sužavėjo palangiškius miesto draugo įspūdinga pėsčiųjų promenada palei jūrą. Tačiau didžiausia juos kamuojanti bėda – krantų erozija. Svetlogorsko atstovai papasakojo, kaip jie kovoja su šia bėda. Laimei, ši problema stipriai nekamuoja Palangos.
„Paplūdimių ten kaip ir nebėra, ten esančius skardžius jūra pamažu glemžiasi, panašiai kaip su Vilniuje esančiu Gedimino kalnu. Didžiuliai pinigai investuojami kovojant su šia problema. Ir jie, tikėtina, eroziją sustabdys“, – pasakojo vicemeras R. A. Mikalkėnas. Jis taip pat pastebėjo, jog Svetlogorske išsaugoti dideli seni medžiai, senovinės vilos, kurios priklauso pasiturintiems žmonėms, tačiau jo nesužavėjo miesto apželdinimas.
„Dar ką pastebėjau: ten visai nėra girtų. Vaikšto daug policijos pareigūnų, už girtavimą gresia didelės baudos. O taip pat pas juos nėra dviračių takų. Dviračiais važinėja daug žmonių, tačiau nėra atskirtų dviratininkams juostų. Galbūt kai ko trūksta pas mus, o kai pas juos, pastebėjome ir pliusų, ir minusų“, – sakė vicemeras.
Svetlogorskas yra populiarus kurortas, kadangi tai didžiausias Kaliningrado srities Vakarų Rusijos regiono kurortas, visai netoli Kaliningradas – vos už 35 kilometrų.
„Ir toje šventėje labai pasijautė, jog atvyko daug kaliningradiečių. Į kurortą važinėja traukinys, patogu ir juo atvažiuoti žmonėms. Šiaip išties visas miestelis puikiai sutvarkytas. Miestui vadovauja naujai išrinktas jaunas meras Vladimiras Bondarenka, kuris yra labai aktyvus ir pats paminėjo, kad didžiausią impulsą gražinti, tobulinti Svetlogorską jam visada duodavo Palanga. Mes tuo savotiškai ir esame panašūs, mes jiems – kaip pavyzdys, bet matome, kad kai kuriose pozicijose mus jau jie ir lenkia. Šiuo metu Svetlogorsko atstovai semiasi iš mūsų patirties, kaip rengti kultūrinius renginius, miesto šventes. Jų šventės gausiai plečiasi, jeigu pernai tebuvo vos keletas dalyvių, šiemet jau buvo gerokai daugiau palapinių, atkreipė dėmesį, kad nebūtų mugėje prekiaujama bet kokiomis prekėmis. Vieni iš kitų mokomės ir patirtimi dalijasi“, – kalbėjo R. Trautmanas.
Svetlogorsko atstovų palangiškiai dabar lauks rugsėjo mėnesį organizuojamoje Baltų vienybės šventėje.

Jūsų komentaras:

Švarūnas 2017-06-17 01:52 ([email protected] / IP: 188.69.199.231)
Nesupratau kas čia tokio svarbaus nutiko. Už biudžeto pinigus chebrytė eilinį kartą pasivažinėjo ir tiek. Plepalai apie nieką.

Taip pat skaitykite

Savaitgalį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko, o taip pat – viename iš didžiausių kurorto žiemos renginių – Stintų šventėje – dalyvavo Palangos miesto partnerio Lenkijoje – Ustkos – delegacija.


Rugsėjo 30 - spalio 3 dienomis Palangos miesto savivaldybės delegacija lankėsi Prancūzijoje, Saint Gilles Croix de Vie mieste, bei su šio miesto vadovais aptarė galimo miestų bendradarbiavimo galimybes. 


Palangos miestas partneris Ukrainoje, Buča, išlaisvintas

"Palangos tilto" informacija, 2022 04 01 | Rubrika: Miestas

Palangos meras Šarūnas Vaitkus penktadienio, balandžio 1 d., vakarą savo Facebook (Meta) pasidalino džiugia žinia: „Palangos miestas partneris Buča, išlaisvintas nuo okupantų!“


Palanga ir toliau sparčiai tvarkosi ir keičiasi

"Palangos tilto" informacija, 2022 03 14 | Rubrika: Miestas

Palanga šiais metais planuoja atlikti gausybę kurorto gerbūvio darbų. Meras Šarūnas Vaitkus pirmadienio, kovo 14 dienos, vakarą pasidalino Facebook žinute apie planuojamus darbus. Susipažinkime visi su šiais metais planuojamų atlikti darbų sąrašu!


Padidėjus tyrimų dėl COVID-19 ligos poreikiui, nuo balandžio 19 dienos keičiasi Palangos mobilaus punkto darbo grafikas. Mobili komanda dirbs dviem pamainomis.


Palangoje penktadienį, rugpjūčio 23 d., lankėsi miesto-partnerio iš Latvijos ¬– Jūrmalos – kultūros įstaigų darbuotojų delegacija. Susitikimo su kolegomis palangiškiais metu dalintasi patirtimi, aptarti aktualūs klausimai, bendradarbiavimo galimybės.


Meteorologė, fizinių mokslų daktarė, meteorologijos mokslo populiarintoja Audronė Galvonaitė, minint Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Nacionalinę bibliotekų savaitę, palangiškiams suteikė daug naudingų žinių apie klimato ir orų įtaką žmonių sveikatai. Gausus būrys gyventojų nepraleido progos susitikti su legendine meteorologe ir su ja padiskutuoti įvairiais...


Gruodžio 5-6 dienomis Palangoje apsilankė moksleivių iš Palangos miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) „Am Grünen Berg“ mokyklos mokinių delegacija, vadovaujama mokytojų Ulrike Kling ir Elke Geist.


Savaitgalį Palangos delegacija lankėsi Svetlogorske, kurortiniame miestelyje Kaliningrado srities vakarinėje dalyje. Tai yra Palangos miestas partneris, su kuriuo kurorto savivaldybei sekasi megzti puikius bendradarbiavimo saitus. Svetlogorske buvo švenčiamas miesto 70 metų jubiliejus.


Riugeno salos (Vokietija) sostinės Bergeno, su kuriuo Palanga palaiko glaudžius draugystės ir bendradarbiavimo ryšius, 400-ųjų metų miesto jubiliejaus šventėje dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės delegacija, kurioje buvo 13 žmonių. Palangiškių delegacijai vadovavo meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius