Kultūros sostinė Palanga karštai atidarė vasaros sezoną

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-05-20
Peržiūrėta
2263
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kultūros sostinė Palanga karštai atidarė vasaros sezoną

760 metų sukaktį švenčianti Lietuvos kultūros sostinė Palanga savaitgalį paskelbė atidaranti vasaros sezoną. Mero Šarūno Vaitkaus žodžius: „Sveiki sulaukę tikros vasaros“, pasakytus pirmojo šventės „Palanga 760“ renginio ir pakartotus oficialiame visos šventės atidaryme, ko gero, išgirdo ir pati gamta: tokio vasariško, iki 30 laipsnių siekiančio karščio, šeštadienio pavakare paįvairinto vasariška liūtimi, niekas nesitikėjo. Tačiau tikėjosi šventės organizatorių žadėtos renginių gausos ir tikrai liko nenusivylę: būta visko – visokiausio skonio bei įvairaus amžiaus žmonėms skirtų koncertų, parodų, festivalių bei pasibuvimų.
Šventė „Palanga 760“ prasidėjo penktadienį – nuo vidurdienio šventinę nuotaiką Vytauto gatvėje kūrė tradicinis kermošius „Palangos Juzė“, jau ne pirmus metus garsėjantis unikaliais tautodailininkų dirbiniais bei kulinariniu paveldu. Kermošiaus dalyviai šiemet svečiams siūlė ne tik įdomių prekių, bet ir netradicinę atrakciją – iš Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos bei Klaipėdos krašto suvažiavę kermošiaus dalyviai su kurorto svečiais bendravo savo gimtąja tarme. Visą savaitgalį vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių buvo juntama visų šalies regionų dvasia.
Atidarydamas kermošių, dalyvius bei kurorto svečius pasveikino ir profesionalumu garsėjantis Palangos orkestras, šiais metais švenčiantis savo 60-ąjį gimtadienį. Kermošiaus dalyviai taip pat neliko skolingi – kiekvienam orkestrantui padovanojo kermošiaus simbolį – ilgą saldainį.
Pavakare miestas prisipildė kūrybinės auros: vietos menininkai pakvietė į įvairių parodų atidarymą. Restorane „Pelikanas“ duris atvėrė Leono Juodvalkio fotodarbų paroda „Palanga“, viešbutyje „Žilvinas“ į parodą, skirtą „Palangos fotoklubo 750“ dešimtmečiui, pakvietė miesto fotomenininkai. Šio renginio metu publikai buvo pristatytas ir fotoalbumas „Dešimtmečio atradimai“.
Aukšto meninio lygio renginiais garsėjanti „Ramybės“ galerija penktadienį kvietė į Jūratės Kazakevičiūtės tekstilinių skulptūrų ir Eglės Kuckaitės tapybos bei grafikos parodų atidarymą, viešbučio „Prie parko“ kieme svečius pasitiko į tarptautinį menininkų plenerą „Palanga prie parko 2013“ sugužėję menininkai.
Didžiausias penktadienio renginys palangiškių ir svečių laukė vakare – 19 val. centrinėje miesto aikštėje buvo oficialiai paskelbta Kurorto šventės pradžia. Renginio metu miesto vadovams Šarūnui Vaitkui bei Akvilei Kilijonienei buvo įteikta Mėlynoji vėliava, jau dešimtus metus suteikiama Birutės parko paplūdimiui bei liudijanti, kad šis paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus.
Didžiausios linksmybės, kaip ir didžiausi karščiai, palangiškių bei iš visos Lietuvos ir užsienio atvykusių šventės svečių laukė šeštadienį. Nuo pat ryto Palangoje pasklido pučiamųjų muzikos garsai – jau tapo tradicija, jog kurorto šventės šeštadienio rytą gatvėmis žygiuojantys orkestrai linksmomis melodijomis žadina miestą. O profesionalių pučiamųjų orkestrų šiemetinės šventės metu Palangoje itin daug: be šventės šeimininkų – Palangos orkestro, kurorto gyventojus ir svečius džiugino Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestras, LR VMR Reprezentacinis pučiamųjų orkestras, Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, Didžiosios kunigaikštienės Birutės MPB pučiamųjų orkestras ir kiti.
Vytauto gatvėje ir toliau šurmuliavo kermošius „Palangos Juzė“. O koks gi „Palangos Juzės“ kermošius be paties Juzės? Tad, kaip ir kasmet, garsusis siuvėjas su žmona ir sūnumi atskubėjo pasveikinti prekeivių ir pirkėjų.
Vidurdienį J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusios kavinės „De Cuba“ sode atidaryta Palangos balandininkų klubo I-oji tarptautinė dekoratyvinių balandžių paroda bei Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ paroda „Po balandžio sparnu“.
Įvairiausių renginių netrūko visą dieną: kultūros centras „Ramybė“ pakvietė į afrikietiškų būgnų kūrybinių dirbtuvių „Djoliba“ baigiamąjį pasirodymą bei tarptautinių fotografų seminaro parodos „Palangos kultūrinės erdvės ir veidai 2013“ atidarymą, A. Mončo namai-muziejus pakvietė į Europos muziejų naktį – tapytojų plenero „Niekieno Žemė“ parodos atidarymą. Jūratės ir Kastyčio skvere visą dieną skambėjo muzika – čia vienas kitą keičia dainininkai bei muzikantai, savo koncertines programas demonstravo 6 reprezentaciniai šalies pučiamųjų orkestrai.
Birutės parko Žemaičių kalnelyje suskambo liaudiškos melodijos – su senosiomis pajūrio krašto meilės dainomis žiūrovai pakviesti į gegužinę „Ant krašto marės, Palangos miestelėj...“, o centrinėje miesto aikštėje iki vakaro vyko chorų šventė „Su jūra dainuok“, kurioje vienu metu pasirodė 12 chorų: apie 230 dainininkų, kuriuos palaikė publika, vienu balsu traukė 14 žinomų dainų.
Vainikuota šventė „Palanga 760“ valandą Jūratės ir Kastyčio skvere trukusiu Lietuvos estrados žvaigždės Stasio Povilaičio jubiliejiniu koncertu „50 metų scenoje“. „Palanga yra nevienalypė – čia į koncertus susirenka ir palangiškiai, ir svečiai, taigi – visa Lietuva. Tuo koncertai Palangoje ir yra ypatingi, kad šią žinią nuneša visai šaliai“, – sakė S. Povilaitis.
Koncerto metu kurorto meras Š. Vaitkus garsiam dainininkui už nuopelnus Palangai įteikė pirmąjį neseniai nukaltą Palangos medalį, kuris skirtas 760-ojo miesto gimtadienio progai.
Medalio autorius – žymus medalių kūrėjas, profesorius Petras Gintalas ant jo pavaizdavo svarbiausius Palangos objektus: bažnyčią, vilą „Anapilis“, Kurhauzą, grafų Tiškevičių rūmus, Birutės parką, jūros tiltą, skulptūrą „Laiminantis Kristus“.
Maestro koncertą pratęsė įspūdingas pirotechnikos reginys – 23 val. nuo jūros tilto dangų nušvietė fejerverkas, trukęs net 7,5 minutės. Į dangų kylant fejerverkams, skambėjo dvi S. Povilaičio dainos, viena iš jų – tiesiogiai susijusi su Palanga.
Paskutiniąją sezono atidarymo šventės dieną renginiai tradiciškai buvo skiriami sporto mėgėjams – Palangoje vyko teniso, paplūdimio tinklinio, gatvės krepšinio varžybos. Ir šurmuliavo kermošius „Palangos Juzė“, tikrai stebinęs lankytojus dirbinių ir siūlomų kulinarinio paveldo patiekalų gausa, įvairove ir išmone.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.ltPalangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


Palanga partnerio teisėmis jungiasi prie Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamo projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“, jeigu Klaipėdos miestui bus suteiktas 2022 metų Europos kultūros sostinės vardas. Europos kultūros sostine Klaipėda siekia tapti kartu su Palanga ir Neringa.


760 metų sukaktį švenčianti Lietuvos kultūros sostinė Palanga savaitgalį paskelbė atidaranti vasaros sezoną. Mero Šarūno Vaitkaus žodžius: „Sveiki sulaukę tikros vasaros“, pasakytus pirmojo šventės „Palanga 760“ renginio ir pakartotus oficialiame visos šventės atidaryme, ko gero, išgirdo ir pati gamta: tokio vasariško, iki 30...


Fotografijų parodos projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013”  1

Adas SENDRAUSKAS, „FotobienalėLT” prezidentas, 2013 04 08 | Rubrika: Kultūra

Nuo balandžio 11 dienos Lietuvos kultūros sostinėje – Palangoje startuoja „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“.


Ar gali „Kupeta“ pravardžiuojamas Palangos vasaros parodų paviljonas, ateinančių metų vasarą mūsų miestui esant Lietuvos kultūros sostine, tapti centru, kuriame dvejus metus vyktų renginiai ir parodos, pristatyti palangiškiams ir svečiams Palangos miesto kultūros paveldą, etnokultūrą, meną ir kūrybines asmenybes? Fotomenininkas Adas Sendrauskas teigia: gali! 


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.


Palanga – vėl vasaros sostinė

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 19 | Rubrika: Miestas

Daugybės balandžių skrydžiu į Baltijos dangų praėjusį savaitgalį Palangoje prasidėjo vasaros sezonas. Net tris dienas kurorte skambėjo muzika, dainos, šurmuliavo būriai poilsiautojų, kurorto svečių bei miestelėnų. Visi gėrėjosi kermošiumi, Palangos tautodailininkų kūriniais, meno kolektyvų sugebėjimais bei džiaugėsi kitokiomis linksmybėmis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius