Kurorte – kraujo donorystės akcija

„Palangos tilto“ informacija, 2010-08-23
Peržiūrėta
845
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį Palangos centrinėje aikštėje Nacionalinis kraujo centras surengė Gerumo popietę – kraujo dovanojimo akciją.

 

Šios akcijos tikslas – skatinti Lietuvoje neatlygintiną kraujo donorystę, todėl organizatoriai vyksta į įvairius šalies miestus, kuriuose siūlo nelikti abejingiems ir įteikti kažkam gyvybiškai svarbia tapsiančią dovaną.

Palangos centrinėje aikštėje savanorių Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo medikai laukė nuo 14 iki 21 valandos, tačiau, kaip teigė Neatlygintinos kraujo donorystės koordinatorė Jurgita Žaliauskienė, „koją kišo“ vis nenumaldomai tądien merkiantis lietus. Visgi viso buvo sulaukta 29 kraujo donorų.

Nacionalinio kraujo centro raudonojoje palapinėje apsilankę žmonės ne tik patys suteikė didžiulės naudos, bet ir gavo naudingos informacijos apie donorystę, sužinojo apie Saugaus kraujo lipduką, kuriuo tik ši viešoji įstaiga žymi paruošto perpylimui kraujo komponento maišelius.

„Mus labai maloniai priėmė Palangos miesto viešoji biblioteka, kurioje ir buvo imamas kraujas. Raudonojoje palapinėje, dėl prasto oro, buvo tik registruojama“, - pasakojo J.Žaliauskienė. Pasak jos, pirmą kartą Palangoje tokia akcija buvo rengiama prie penkerius metus, tuomet buvo apie 50 kraujo donorų, vėliau nebebuvo vykstama į kurortą. Šiemet vėl apsilankę suprato, jog nėra abejingai žiūrima į tokias akcijas, todėl ir ateityje planuojama jas rengti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinio kraujo centro (NKC) vakcinavimo turas per Lietuvą šią savaitę lankysis Alytuje, Mažeikiuose, Trakuose, Palangoje.


Šį trečiadienį Savivaldybėje laukiami kraujo donorai. Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Vyresni kaip 65 metų asmenys gali duoti kraujo tik turint donorystės įstaigos gydytojo kasmet išduodamą leidimą. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų.


Lapkričio 14 d. nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje, II aukšto fojė Nacionalinis kraujo centras organizuoja kraujo donorystės akciją. Kviečiame prisijungti.  


Ateikite, išmokite saugaus elgesio kelyje taisyklė ir gaukite prizą.Esant blogoms oro sąlygoms akcija nevyks. Renginio organizatoriai – Klaipėdos apskritis vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas bei Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio organizatoriai pasilieka teisę filmuoti ir fotografuoti vykstantį renginį....


Nuolat skubėdami neretai pamirštame savo sveikatą. Atrodo, kad visas problemas išsprendžia gydytojo paskirta vaistų tabletė ar taip išpopuliarėję maisto papildai, todėl dažnai net nepastebime iš pasalų prislinkusios klastingos ligos, kurios požymių neišdavė nei simptomai, nei pati moderniausia instrumentinės diagnostikos įranga. Apie tai, kodėl svarbūs kraujo...


Vasario 8 dieną Palangos miesto savivaldybėje vykusios Kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Norą dalyvauti neatlygintinos donorystės akcijoje pareiškė 58 kurorto gyventojai. Gydytojui patikrinus bendrą šių savanorių sveikatos būklę, donorais tapo 45 palangiškiai.


Vasario 8 d., trečiadienį, nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje (Vytauto g. 112, II aukšte) vyks kraujo donorystės akcija, prie kurios prisijungti kviečiami visi kurorto gyventojai. Akciją organizuoja VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas. Dovanojantiems kraują bus nemokamai atlikti kraujo tyrimai dėl pavojingų hepatitų B, C virusų, sifilio ir ŽIV....


Trečiadienį, kovo 16 dieną, Palangos miesto savivaldybėje vykusios kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Per keturias valandas sulaukta 39 donorų.


„Labai jau daug dėmesio skiriama padidėjusiam kraujo spaudimui. O mano jis – mažas. Gydytoja tvirtina, kad nieko baisaus, kad man bent jau negresia insultas. Vaistų nėra, o aš dažnai jaučiuosi nekaip. Kaip gyventi hipertonikams, patarimų gausu. O ką daryti man?“ – savaitraščio „Lietuvos sveikata“ teiraujasi skaitytoja Marijona Vienas...


Kurorte – kraujo donorystės akcija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos centrinėje aikštėje Nacionalinis kraujo centras surengė Gerumo popietę – kraujo dovanojimo akciją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius