Kurorte – šalies policijos vadovai

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-02-14
Peržiūrėta
1406
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį Palangos poilsio namuose „Pušynas“ šalies Policijos aukščiausieji pareigūnai su kurortų merais bei apskričių vyriausiaisiais policijos komisariato viršininkais aptarė viešosios tvarkos, eismo ir visuomenės saugumo užtikrinimo vasaros sezono metu problemas bei jų sprendimo būdus. Pasitarime dalyvavo ir Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

 

Mažiau lėšų

Tradiciniu tapusį pasitarimą pradėjęs Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas akcentavo, kad praėjusios vasaros sezono metu kurortuose viešoji tvarka bei visuomenės saugumas buvo ne blogiau užtikrintas nei ankstesniais metais. Šiemet, anot generalinio komisaro, nors lėšų numatyta mažiau, privalu išlaikyti tą patį lygį.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis, apžvelgęs praėjusių metų asignavimus apskričių vyriausiesiems komisariatams vasaros sezono metu viešajai tvarkai užtikrinti, akcentavo, kad lėšas kiekvienas komisariatas panaudojo savarankiškai. Pasak komisaro pavaduotojo, asignavimų valdytojai lėšas leido konkrečioms reikmėms. S.Skvernelio teigimu, kai kurie komisariatai daugiau lėšų išleido kurui, kai kurie nakvynpinigiams bei dienpinigiams.

Pasak komisaro pavaduotojo, šiai kurortinei vasarai suplanuota suma sudaro 750 tūkst. litų. Tai 50 tūkst. litų mažiau nei pernai. Didžiausia suma – 500 tūkst. litų – viešajai tvarkai palaikyti skirta Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

 

Problema – vagystės

Kalbėdamas apie vasaros sezono metu Palangoje įvykdomas nusikalstamas veikas, komisaro pavaduotojas akcentavo, kad didžiausias jų procentas – vagystės. „Vagiami ne tik dviračiai, dažnai įsibraunama į patalpas. Kita problema – tai nepilnamečių nusikalstamumas. Praėjusią vasarą nepilnamečiai ypač siautėjo Šventojoje. Be to, jei anksčiau nusikalsdavo atvykę iš kitų šalies miestų, tai dabar dauguma – palangiškiai“, - sakė komisaro pavaduotojas, paminėjęs, kad didesnį dėmesį vertėtų skirti prevencijai ir šioms priemonėms numatyti daugiau lėšų.

 

Kamuoja nelegali prekyba

Kita, kamuojanti kurortą, amžina ir nesprendžiama problema – nelegali prekyba čeburekais, alumi bei kitais maisto produktais paplūdimiuose. Taip pat atkreiptas dėmesys ir į Palangoje vasarą bujojantį nelegalų darbą. S.Skvernelio nuomone, būtų gerai, kad administracinių teisės pažeidimų protokolus galėtų surašyti Savivaldybės įpareigoti specialistai. Taip pat komisaro pavaduotojas teigė, jog Palangoje nemažai nustatyta ir eismo įvykių, kuriuos dažnai sukelia dviratininkai, pamiršę bet kokį saugumą.

Pasitarime pripažinta, kad eismo priežiūros pareigūnai dirbo gerai, o daugiausia pažeidėjų išaiškino komandiruotieji universaliosios paskirties patruliai.

 

Krūvis – vagysčių išaiškinimas

Policijos departamento Kriminalinės policijos valdybos viršininkas Eugenijus Ušinskas apžvelgė kriminalistų darbą užkardant nusikalstamas veikas vasaros sezono metu. Jo teigimu, tenka pripažinti, kad Kriminalinės policijos tyrėjams didžiausias darbo krūvis tenka dėl vagysčių išaiškinimo. Nusikaltėliai ne tik įsibrauna į patalpas, bet ir vagia automobilius bei didelės vertės turtą. Padaryti aštuoni sunkūs nusikaltimai, iš kurių pusė išaiškinta. Praėjusią vasarą Palangoje dirbo kelios dešimtys komandiruotų baudžiamųjų bylų tyrėjų. Kad darbas būtų efektyvesnis ir sėkmingiau pavyktų išaiškinti nusikaltėlius, Kriminalinės policijos valdybos viršininkas siūlė komandiruoti į Palangą tik patyrusius tyrėjus ir ne trupesniam nei dviejų mėnesių laikotarpiui.

Pasitarime šalies kurortų merai siūlė problemų sprendimo būdus dėl viešojo saugumo užtikrinimo šių metų vasaros sezono metu.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės...


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Nuo šiandien tiek Palangos policijos pareigūnai, tiek į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pastatą eisiantys ar važiuosiantys palangiškiai bei miesto svečiai nebeturės nusiskundimų dėl to, kad pastatas yra net už trijų kilometrų nuo miesto centro, ir pasiekti jį, kai prošal nevažiuoja joks visuomeninis...


Balandžio 11 d. pavakarę Šventosios pagrindinės mokyklos salėje buvo organizuotas vietos bendruomenės pasitarimas dėl Bendruomenės tarybos rinkimo ir kitų klausimų. Tuo pačiu susitikti su vietos gyventojais atvyko Klaipėdos aps. VPK Palangos miesto policijos komisariato viršininkas A. Katkauskas, Viešosios policijos skyriaus viršininkas G. Pocevičius, Prevencijos...


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Artėjant vasarai kurortų policijos pareigūnai susitelks ties prevencija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 26 | Rubrika: Miestas

Besirengdami artėjančiam vasaros sezonui, teisėsaugos bei kurortų Savivaldybių atstovai pripažino – siekiant užtikrinti viešąją tvarką kurortuose, itin didelis dėmesys turi būti skiriamas prevencijai. Šis ir kiti klausimai šiandien aptarti Palangoje Policijos departamento surengtame pasitarime dėl viešosios tvarkos, žmonių saugumo ir eismo priežiūros...


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Kurorte – šalies policijos vadovai

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 14 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos poilsio namuose „Pušynas“ šalies Policijos aukščiausieji pareigūnai su kurortų merais bei apskričių vyriausiaisiais policijos komisariato viršininkais aptarė viešosios tvarkos, eismo ir visuomenės saugumo užtikrinimo vasaros sezono metu problemas bei jų sprendimo būdus. Pasitarime dalyvavo ir Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas