Kurortinis sezonas prasidėjo!

„Palangos tilto“ informacija, 2010-05-15
Peržiūrėta
2067
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį atidarytas vasaros sezonas, ir tam nesukliudė nei pliaupiantis lietus. Į jubiliejinę šventę susirinko ne tik dabartiniai miesto vadovai, bet ir patys pirmieji šventės pradininkai, kūrėjai ir sumanytojai. Kariuomenės orkestro garsų lydimi palangiškiai ir svečiai buvo supažindinti su Palangos miesto pirmosios šventės gimimo istorija, kuri jau prisimenama nedaugelio miestelėnų, o jaunesnieji turėjo progą patirti šios kadaise vienintelės buvusios kurorto šventės keliamą džiaugsmą.

 

„Palangos kurorto šventę sumanė tuometinis miesto vadovas Danius Puodžius, kuomet 1969 metais nuvyko į Jurmalą. Iš ten sugrįžęs jis nusprendė, jog tokios šventės Palangai reikia, o kadangi tai buvo ne tik pirmoji, bet ir vienintelė šventė, todėl labai laukiama“, - priminė renginio organizatorė Aušra Latonienė. 40-ąją šventę pagerbti ir sveikinimo žodį ištarti panoro ir tuometinė Kultūros skyriaus vedėja Birutė Aleknaitė. Juk tik tokių žmonių, pasišventusių savo veiklai dėka gimsta tokios šventės, džiuginančios ištisus metus.

Vakar 40-oji kurorto šventė prasidėjo parodų atidarymais. Pirmoji paroda – Sigitos Vyčienės akvarelės darbai – atidaryta Sargo-sodininko namelyje, Gintaro muziejuje supažindinta su dailininko marinisto Česlovo Janušo ir meno kūrėjo Alfredo Jonušo retrospektyvine gintaro dirbinių paroda, savo parodą pristatė ir Šilko klubo narės bei asociacija „Palangos fotoklubas 750“, suteikę malonumo pasigrožėti tarptautine fotografijų paroda „Baltijos pajūrio toliai“. Parodų dieną užbaigė Ritos Rimšienės tapybos darbų paroda „Ekspresija“. Kurorto atidarymo šventė prasidėjo vakare, kuomet pats tinkamiausias laikas tiek dirbantiems, tiek besimokinantiems, tačiau „koją pakišo“ prastas oras, visgi spalvingų skėčių apsuptyje šventiška nuotaika vyravo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau greitai Lietuvoje nuskambės pirmieji jubiliejinės dainų šventės akordai. Ši šventė dažnam yra bendruomenių vienybės simbolis, kai pagaliau įveikiamas amžių skirtumas ir visi kartu švenčiame tautinį paveldą. 


Jau ketvirtadienį prasidėsiančios Kretingos miesto šventės ir Šv. Antano atlaidų metu miesto erdvėse nuskambės gausybė koncertų, kurie džiugins mėgstančiuosius tiek klasikinę, tiek populiariąją ar sakralinę muziką, tiek dainuojamąją poeziją.


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo spalio 17 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradedamas 2023–2024 metų šildymo sezonas.


Palangos kultūros ir jaunimo centras rytoj, šeštadienį, ir sekmadienį, rugpjūčio 1–2 dienomis, kviečia į dvi dienas truksiančią Jūros ir žvejų šventę Šventojoje. Šventės metu įvyks iškilminga miesto centrinės aikštės atidarymo ceremonija, kurią vainikuos šventinis koncertas.


Palangos kurorto atidarymo šventė įvyko ir Palanga tikisi, kad visų keliai suks į didžiausią kurortą – Palangą. Palangos kurorto šventė „Myliu Palangą“ prasidėjo penktadienį šv. Mišiomis už palangiškius, po jų šventės atidarymo pradžia įvyko Jūratės ir Kastyčio skvere. Joje įvyko ir miesto mero Šarūno Vaitkaus inauguracija....


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Kurortinis sezonas prasidėjo!

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį atidarytas vasaros sezonas, ir tam nesukliudė nei pliaupiantis lietus. Į jubiliejinę šventę susirinko ne tik dabartiniai miesto vadovai, bet ir patys pirmieji šventės pradininkai, kūrėjai ir sumanytojai. Kariuomenės orkestro garsų lydimi palangiškiai ir svečiai buvo supažindinti su Palangos miesto pirmosios šventės gimimo istorija, kuri jau prisimenama nedaugelio...


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Sezono atidarymo šventės startui pasirengta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 12 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas inicijavo visų kurorto specialiųjų tarnybų, atsakingų už šventės „Palanga 2009“ renginius organizatorių bei savivaldybės skyrių vadovų pasitarimą, kuriame aptarti klausimai, susiję su vasaros sezono atidarymu. Pasak mero, norint, kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų užtikrintas svečių, poilsiautojų bei dalyvių saugumas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius