Kurorto Bendrajam planui iškilo grėsmė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-10-06
Peržiūrėta
990
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos apygardos administracinio teismo kolegija, išnagrinėjusi UAB „Energetikas“ prašymą ištirti ar pernai gruodį priimtas Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimas, kuriuo patvirtintas kurorto Bendrasis planas, bei šiemet sausį minėto sprendimo papildymas atitinka Teritorijų planavimo įstatymo nuostatas. Teismas konstatavo, kad Bendrojo plano sprendiniai prieštarauja šiam įstatymui.

 

Nepaisyta procedūrų

Kaip nurodo savo prašyme sveikatos centras „Energetikas“, rengiant Bendrąjį planą nebuvo atsižvelgta į bendrovės pasiūlymus ir pastabas, nepaisyta sveikatos centro interesų. Bendrovės advokato Deivido Poškos teigimu,  rengiant Bendrąjį planą buvo pažeista dokumento rengimo procedūra, t.y. neatliktas sprendinių pasekmių vertinimas. Todėl planas naikintinas.

Tačiau su šiais motyvais nesutiko nei Palangos miesto savivaldybė, nei Klaipėdos apskrities viršininko administracija, tvirtinusi Bendrąjį planą.

 

Siūlė koreguoti planą

UAB „Energetikas“ jau ne vienerius metus teismuose ginčijosi dėl 14 ha teritorijos. Dar 2007 metais bendrovė kreipėsi į teismą prašydama įpareigoti Palangos miesto savivaldybės administraciją pakoreguoti kurorto teritorijos Bendrąjį planą pagal sveikatos centro pateiktus pasiūlymus ir pastabas bei užtikrinti reikalavimo priemones, t.y. uždrausti miesto savivaldybei ir Klaipėdos apskrities viršininko administracijai atlikti bendrojo plano dalies tikrinimo, tvirtinimo procedūras. Sveikatos centras nurodė, kad Bendrojo plano sprendiniuose  numatytos dviejų lygių sankryžos, nauji magistraliniai keliai virš sklypo Kuršių takas l, taip pat Šventosios jūrų uosto praplėtimas. Tokiu būdu, jų manymu, pastarieji sprendiniai nesuderinami su sveikatos centro, kaip sanatorinį gydymą vykdančio subjekto, veikla.

Tačiau bendrovės advokato tvirtinimu, tiek kurorto savivaldybės Taryba, tiek Palangos miesto savivaldybės admininistracija bei Klaipėdos apskrities viršininko administracija nepaisė teismo draudimo ir planą patvirtino visa apimtimi.

 

Sprendimą skųs

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas pripažino, kad jam žinomas teismo sprendimas dėl Bendrojo plano. „Žemės reformai – stop. Be abejo, žemės grąžinimas Nemirsetoje ir Vilimiškėse vyks, tačiau jas atgavę žmonės galės sodinti kopūstus. Jei teismas mano, kad „Energetiko“ privatūs interesai svarbiau nei palangiškiams grąžinti žemes, tai jo reikalas. Bendrovė apskritai stabdė Šventosios uosto praplėtimą, o dabar stabdo kurorto vystymą. Kol kas vadovausimės generaliniu planu“, - sakė direktorius, pridūręs, jog teismo sprendimas neįsiteisėjęs ir, be abejo, bus skundžiamas.

 

Daug klaustukų

Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Daiva Zūbytė sakė mananti, kad UAB „Energetikas“ daro įtaką. Nors, anot specialistės, buvo prašyta sveikatos centro prašymą konkretizuoti nurodant, kokie sprendiniai prieštarauja Teritorijų planavimo įstatymo nuostatoms ir ką „Energetikas“ turi omeny. Tačiau viskas taip ir neaišku iki šiol. „Teismas nustatė, kad sprendiniai prieštarauja įstatymo nuostatoms, tačiau iš esmės pasidomėjus nurodytu įstatymo straipsniu, kyla daug klaustukų“, - trumpai padėtį pakomentavo Savivaldybės juristė.

Paskambinus į UAB „Energetikas“ ir paprašius įstaigos vadovės Tatjanos Kervienės pakomentuoti situaciją, ji teigė, nieko negalinti pasakyti, nes dar nesusipažino su teismo sprendimu.

 

Tvirtintas pernai

Skaitytojams priminsime, jog itin svarbus kurortui dokumentas Bendrasis planas, rengtas net trejus metus, miesto Tarybos buvo patvirtintas rekordiškai greitai: be ilgų diskusijų ir pasisakymų. Planavimo dokumentas, pritarus trylikai miesto politikų, o penkiems „susilaikius“, tapo realus paskutiniajame praėjusiųjų metų Tarybos posėdyje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskelbti konkursai į karjeros valstybės tarnautojų Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto ir savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus (vyresniojo patarėjo) pareigas.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto Svajūno Bradūno apeliacinį skundą ir paliko galioti šių metų sausio 13 d. Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendį. Juo buvęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas pripažintas kaltu ir padaręs nusikaltimą, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 225 straipsniu...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Vilniečių bendrovė „Pinus Proprius“ užsitęsusią bylą dėl detaliojo plano S.Neries g. 44 galiojimo teisėtumo pagaliau laimėjo. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjo - Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro - prašymą atmesti kaip nepagrįstą. „Esame patenkinti sprendimu, dabar lauksime, ar teismo sprendimas bus apskųstas. Jei ne – tuomet pagaliau prasidės...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – jau ne vienerius metus tąsomas teismuose. Šįsyk Klaipėdos apygardos administracinis teismas nagrinėjo UAB „Pinus proprius“ prašymą ištirti, ar paminklosauginis planas teisėtas. Teismo nustatyta, kad prieš dešimtmetį priimtas miesto Tarybos sprendimas, kuriuo buvo patvirtintas minėtas planavimo dokumentas, negali...


Kurorto Bendrajam planui iškilo grėsmė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 06 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinio teismo kolegija, išnagrinėjusi UAB „Energetikas“ prašymą ištirti ar pernai gruodį priimtas Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimas, kuriuo patvirtintas kurorto Bendrasis planas, bei šiemet sausį minėto sprendimo papildymas atitinka Teritorijų planavimo įstatymo nuostatas. Teismas konstatavo, kad Bendrojo plano sprendiniai prieštarauja šiam...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius