Kurorto politikai rinks kvitus ir čekius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-10-27
Peržiūrėta
283
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo spalio 1 – osios dienos įsigaliojo Vietos savivaldos įstatymo pakeitimas įpareigojantis  savivaldybių tarybų narius atsiskaityti už kiekvieną iš Savivaldybės biudžeto kanceliarinėms išlaidoms gautą litą. Artimiausiame miesto savivaldybės tarybos posėdyje numatoma keisti Tarybos veiklos reglamentą, kuriame  bus įtvirtinta nuostata dėl atsiskaitymo už kanceliarines išlaidas bei nustatyta išmokų apmokėjimo tvarka. Tokiu būdu, laikai kuomet politikai galėjo leisti pinigus kur panorėję, baigėsi. Kiekvienam miesto savivaldybės tarybos nariui teks rinkti sąskaitas-faktūras, čekius ir kvitus. Iki šiol tik Seimo nariai privalėjo atsiskaityti už lėšas, skirtas kanceliarinėms išlaidoms.

 

Išmokos dydis – 500 litų

Tvarkoje dėl išmokos skyrimo numatyta, kad Tarybos nariui su jo, kaip Tarybos nario veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto paslaugoms, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka Savivaldybės administracija, apmokėti skiriama iki  ¼   vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio išmoka.  Palangos Taryboje dirbantiems politikams šiuo metu kas mėnesį skiriamos kompensacijos kanceliarinėms išlaidoms dydis siekia  500 litų. Kurorto savivaldybės taryboje dirba 21 politikas. Tad iš miesto biudžeto kas mėnesį atseikėjama pusšešto tūkstančio litų.  

 

Galės važinėti taksi

Taip pat tvarkoje apspręsta kokioms reikmėms išmoka gali būti panaudota. Tarybos nariams  bus apmokamos telefoninių pokalbių, interneto, pašto prekių paslaugos, kompiuterių nuoma, techninė priežiūra, remontas, draudimas. Miesto politikai galės nuomotis transporto priemonę, išskyrus išperkamąją nuomą, atsiskaityti už eksploataciją, remontą, draudimą. Savo ruožtu Tarybos nariai šiuos pinigus galės panaudoti taksi ir parkavimo paslaugoms apmokėti.

 

Privalės rinkti čekius

Tarybos nariai, norėdami gauti išmoką, privalės pateikti raštu miesto savivaldybės buhalterijai ataskaitą. Kartu su ataskaita turės būti pateikiami išlaidas patvirtinantys dokumentai, t.y. sąskaitos-faktūros, kasos aparato čekiai bei kvitai. Išmoka negalės viršyti nustatyto dydžio. Ar teisingai leidžiamos kanceliarinėms išlaidoms skirtos lėšos kontroliuos  Savivaldybės kontrolierių tarnyba. Jeigu bus nustatyta, kad pinigai panaudoti ne pagal paskirtį,  ta dalis, kuri buvo išleista ne nurodytoms reikmėms, politikas turės  grąžinti.

 

Vadovai neatsisako išmokų

Nors įstatymas nenumato prievolės, jog pareigines algas gaunantys kurorto vadovas ir jo pavaduotojai negali gauti išmokos, tačiau tiek meras Vytautas Stalmokas bei jo pavaduotojai Rimantas Garolis ir Marytė Vačerskienė į šiuos penkis šimtus litų nespjauna, nepaisant to, jog savo veiklai gauna visą reikalingą aprūpinimą.  Jiems suteiktas darbo kabinetas, aprūpinti transportu bei visomis ryšio ir kanceliarinėmis priemonėmis.

 

Keistai atrodo

Miesto politikas atstovaujantis opozicijai Šarūnas Vaitkus „Palangos tiltui“ sakė, kad be abejo, keistai atrodo, kuomet kurorto vadovai, kurių darbovietė Savivaldybė, ima išmokas kanceliarinėms išlaidoms. Pasak jo, merui ir jo pavaduotojams nereikia rūpintis transportu, kuru ar kanceliarinėmis priemonėmis. „Nors įstatymui jie nenusižengia, tačiau, pavyzdžio, kad taupo mokesčių mokėtojų pinigus, nerodo“, - kalbėjo jis. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Rinkėjų išrinkti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariai nedirba veltui. Jiems yra sumokama už darbo laiką atliekant Savivaldybės tarybos narių pareigas, o taip pat kompensuojamos vadinamosios kanceliarinės išlaidos. Galimybe atsisakyti kompensacijų už vadinamąsias kanceliarines išlaidas nuo kadencijos pradžios pasinaudojo kurorto meras Šarūnas Vaitkus....


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Kurorto politikai rinks kvitus ir čekius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 27 | Rubrika: Miestas

Nuo spalio 1 – osios dienos įsigaliojo Vietos savivaldos įstatymo pakeitimas įpareigojantis  savivaldybių tarybų narius atsiskaityti už kiekvieną iš Savivaldybės biudžeto kanceliarinėms išlaidoms gautą litą. Artimiausiame miesto savivaldybės tarybos posėdyje numatoma keisti Tarybos veiklos reglamentą, kuriame  bus įtvirtinta nuostata dėl atsiskaitymo už kanceliarines išlaidas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius