Kviečiama aktyviai prisijungti prie akcijos „Darom“

Palangos tiltas, 2018-04-19
Peržiūrėta
490
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kviečiama aktyviai prisijungti prie akcijos „Darom“

Vienuoliktą kartą organizuojama visuotinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“ vargiai kam dar nežinoma. Ji kasmet draugėn suburia žmones, norinčius gyventi švaresnėje aplinkoje. Akcijos dalyviai kasmet surenka gamtinėje aplinkoje besimėtančias atliekas, ir džiugu, kad jų kasmet vis mažiau – žmonės tampa sąmoningesni. Šiemet ir vėl kviečiama prisidėti prie akcijos „Darom“, kurios pradžia skelbiama šeštadienį 10 valandą.

Vis dar kelia rūpestį atokesnės vietos
Palangiškiai kasmet pavasarį ima rengtis artėjančiam aktyviajam kurortiniam sezonui – itin kruopščiai sutvarkomi ne tik kiemai, bet ir miesto viešosios erdvės. Tuo pasirūpina miesto komunalininkai.
Tai, kad didžiausiame Lietuvos kurorte tvarkymasis vyksta kasdien, patvirtino ir Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė. „Seniūnija tvarkosi kiekvieną dieną. Atlieka tai, kas daroma ir akcijos metu. Kasdien komunalinio darbuotojai šluoja, valo, gražina mūsų kurortą, juk gyvename išskirtiniame mieste, kuris tvarkingas būna ištisus metus“, – atkreipė dėmesį seniūnė.
Ji pripažino, jog didžiausias rūpestis kasmet būna sutvarkyti miškų teritorijas, į kurias vis dar žmonės sugeba atvežti įvairiausių atliekų. „Didžiausią rūpestį kelia atokesnės vietovės – tos, kur žmonės rečiau apsilanko, tačiau atsiranda atliekų kalnai: statybinis laužas, sugedusi buitinė technika naudotos automobilių padangos. Širdį skauda pamačius tokius vaizdus, juo labiau kad vos keletas kilometrų nuo Palangos, Joskaudų k., Kretingos rajone, veikia Palangos miesto didžiųjų atliekų, antrinių žaliavų, buityje susidariusių pavojingų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė. Gyventojų patogumui aikštelė dirba antradieniais – penktadieniais nuo 9 val. iki 18val., o šeštadieniais nuo 10 val. iki 14 val. Čia nemokamai palangiškiai gali palikti po 5 naudotas automobilių padangas, statybinių atliekų, nenaudojamą ar sugedusią buitinę techniką ir kitas buityje susidarius atliekas“, – kalbėjo V. Skeberdytė.

Stengiasi išjudinti
Ir nors iš tiesų pastebima, kad žmonės vis mažiau šiukšlina, tačiau atsiranda tokių, kurie neatsikrato blogų įpročių. „Galima pastebėti kai kurių žmonių blogus įpročius ir aktyviojo kurortinio sezono metu. Juk tiek daug šiukšliadėžių visur pristatyta, o vis tiek pušynai būna prišiukšlinti. Tvarka, mano manymu, turėtų būti gyvenimo būdas, tik taip išgyvendinsim blogą įprotį mesti atliekas kur pakliūva“, – teigė Šventosios seniūnė.
Akcijos „DAROM“ koordinatoriai kasmet patys stengiasi išjudinti žmones, kad kuo daugiau gyventojų sudalyvautų akcijoje. Džiugina ir tai, kad tvarkomos ne tik viešosios erdvės –gyventojai triūsia ir savo kiemuose. Juk netrukus prasidės aktyvus turistinis sezonas, viliosiantis poilsiautojus, tad būtina jam tinkamai pasirengti.

Tvarkymo taškai
Akcija „Darom“ – tai jau vienuoliktą kartą vykstanti visuotinė aplinkos tvarkymo akcija, kurios pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprinti vietines bendruomenes. Palangos miesto savivaldybės administracija kviečia visus miesto gyventojus, įstaigas, organizacijas, bendruomenes ir šiemet balandžio 21 d. 10 val. prisijungti prie akcijos „Darom 2018”!
Kviečiama prisijungti bei papildyti tvarkomų vietų sąrašą bei „Darom“ narių komandą. Prašome Jūsų informaciją apie tvarkomus taškus ir kontaktus rašyti el. paštu [email protected] ir [email protected]
Visi norintys bus aprūpinti atliekų rinkimo akcijai reikalingomis priemonėmis, o atliekų išvežimą garantuojame tik iš užregistruotų taškų, tad kviečiame aktyviai prisijungti prie akcijos ir prisidėti, kad Palangos miestas taptų dar švaresnis ir gražesnis“.
Planuojama, jog bus sutvarkyti pajūrio miškai Šventojoje, Monciškių kvartalo teritorija bei miškai šalia Klaipėdos plento. Šioms teritorijoms paskirti koordinatoriai: pajūrio miškai Šventojoje (rinktis Prieplaukos gatvės pabaigoje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, koordinatorė Veronika, tel. Nr. 8 645 27208), Monciškių kvartalo teritorija (rinktis automobilių stovėjimo aikštelėje prie stovyklos „Raganė“, koordinatorė Reda, tel. Nr. 8 610 02481) bei miškai greta Klaipėdos plento, Palangoje (rinktis automobilių stovėjimo aikštelėje Bangų gatvėje, koordinatorius Gintautas, telefono numeris 8 630 04412).
Jeigu ketinama tvarkytis kitose teritorijose, praneškite, būsite aprūpinti priemonėmis.

Dešimtmetis istorijos
„Darom“ arba „Let's do it World“ – tarptautinė organizacija, kuri vienija 113 pasaulio valstybių. Lietuva yra sukaupusi didžiausią patirtį visame pasaulyje organizuojant masines aplinkos tvarkymo talkas.
Idėjos autoriai – estai, tačiau Lietuva buvo viena iš pirmųjų šalių, kuri prisijungė prie šio judėjimo. „Darom“ akcija yra vienas didžiausių renginių Lietuvoje, kuris atkreipia dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet skatina savanorystės, socialinio atsakingumo ir pilietiškumo jausmus.
Akcija „Darom“ Lietuvoje pirmą kartą startavo 2008 m. pavasarį. Pirmąja ambicinga akcija siekta ne tik padaryti Lietuvą švaresnę, bet ir pasiekti „Gineso“ rekordą, konkuruojant su akcijos pradininkais – estais – kas surinks daugiau atliekų. Nors rekordas ir nebuvo pasiektas, pirmoji „Darom“ akcija sužadino pilietinę visuomenės atsakomybę bei „išlaisvino“ Lietuvą nuo daugiau nei 500 tonų atliekų.
2009 metais savo masiškumu akcija pranoko pačių organizatorių lūkesčius – į ją susirinko apie 45 tūkst. savanorių. Visi dalyvavusieji pademonstravo neabejingumą aplinkai, kurioje gyvena.
2010 metais buvo įregistruota per tūkstantį tvarkymosi taškų, kuriuose akcijos dieną tvarkėsi net 100 tūkst. savanorių ir buvo surinkta 12 tūkst. tonų atliekų. Sėkmingą akciją vainikavo įspūdingas koncertas, kuriame per 100 garsiausių Lietuvos atlikėjų ant scenos išreiškė padėką mūsų akcijos dalyviams.
2011 metais, ketvirtaisiais akcijos gyvavimo metais, dalyviai buvo pakviesti ne tik rinkti atliekas, bet ir jas rūšiuoti. Akcijos šūkis – „Kuo mažiau atliekų į sąvartynus“. Akcija vyko 3,5 tūkst. vietų visoje Lietuvoje ir sulaukė net 150 tūkst. savanorių, kurie surinko apie 5 tūkst. tonų atliekų.
2012 metų – jubiliejinėje – akcijoje susirinko rekordinis skaičius dalyvių – 210 tūkst. Nors dalyvių skaičius buvo rekordinis, tačiau buvo pastebėta atliekų surinkimo mažėjimo tendencija – surinkta 1,5 tūkst. tonų atliekų. Be to, tais pačiais metais akcija pirmą kartą suorganizuota šimte pasaulio valstybių, todėl įgavo globalaus judėjimo vardą – „Let's Do It World“.
2013 metais pirmą kartą akcija dėl ilgos žiemos įvyko ne balandžio, o gegužės mėnesį. Akcijoje dalyvavo 150 tūkst. dalyvių, buvo surinkta per 2 tūkst. tonų atliekų. Akcijos tikslas buvo padėti išvalyti ne tik miestus, bet ir miškus.
2014 metais startavo su nauja idėja ir tikslas buvo ne tik apsitvarkyti aplinką, bet ir suvaldyti piktavalius šiukšlintojus su „Darom“ patrulių komanda. Akcijos metu dalyvavo apie 200 tūkst. dalyvių ir surinkta buvo apie 2 tūkst. tonų atliekų.
2015 metais išsikeltas naujas tikslas – išvalyti vandens telkinius. Juk maudytis švariame vandenyje – daug maloniau ir sveikiau. Akcijoje dalyvavo apie 250 tūkst. dalyvių, surinkta apie 2 tūkst. tonų atliekų ir išvalyta daugiau kaip 100 vandens telkinių visoje Lietuvoje. Taip pat, iškart po „Darom“ akcijos surengtas Ąžuolyno bėgimas „Darom“ taurei laimėti.
2016 metais prioritetu pasirinktas oro taršos mažinimas. Šia proga Vilniuje pasodintas didžiulis „Darom“ ąžuolas ir pakviesti visi į nacionalinį miškasodį. Akcijoje dalyvavo apie 260 tūkst. Dalyvių, tačiau surinktų atliekų kiekis buvo panašus kaip ir pastaraisiais metais – apie 2 tūkst. t atliekų.
2017 metus pradėjo su jau trečiuoju „Nacionaliniu Darom forumu“, kuris vyko ne tik LR Vyriausybėje, bet ir Seime.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 27–28 dienomis vaikai iš visos Lietuvos didžiausiame šalies kurorte, Palangoje, vėl sveikins jūrą – čia vyks Palangos miesto savivaldybės inicijuojama ir jau tradicine tapusi socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“. Akcija skirta 7–12 metų vaikams, dar nė karto nemačiusiems jūros. Kad šventė pavyktų, ji turi būti...


Mokslo ir žinių dieną atšventė aktyviai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 09 06 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiemet Mokslo ir žinių diena buvo minima šeštadienį, tad iškilus dilemai, kada visgi pakviesti mokinukus į mokslo metų pradžios šventę, kurorte nuspręsta atšvęsti dukart – šeštadienį ir pirmadienį. Šeštadienį Palangos sporto centro stadione susirinkusieji smagiai ir aktyviai leido laiką „Rugsėjo 1 dienos...


Vienuoliktą kartą organizuojama visuotinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“ vargiai kam dar nežinoma. Ji kasmet draugėn suburia žmones, norinčius gyventi švaresnėje aplinkoje. Akcijos dalyviai kasmet surenka gamtinėje aplinkoje besimėtančias atliekas, ir džiugu, kad jų kasmet vis mažiau – žmonės tampa sąmoningesni. Šiemet ir vėl kviečiama prisidėti prie akcijos...


Svarstoma galimybė Vytauto gatvės atkarpoje nuo sankryžos su Druskininkų gatve iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės leisti vienpusį eismą pietų kryptimi – tokį projektą svarstė Palangos miesto savivaldybės Eismo saugumo komisija. Visuomenė taip pat kviečiama pareikšti savo pastabas ir pasiūlymus – su UAB „Kelprojektas“ parengtais eismo organizavimo pasiūlymais...


Palangoje vykusiame euro seminare gyventojai ir verslo atstovai aktyviai domėjosi jiems rūpimais praktiniais euro įvedimo klausimais. Valstybės institucijų atstovai daugiausia palangiškių klausimų sulaukė dėl litų keitimo į eurus galimybių, viešojo transporto bilietų ir įvairių kuponų galiojimo laiko bei kitų klausimų.


„Neseniai lankėmės Ukrainoje. Patikėkite, Lietuvos vardas ten plačiai skamba. O po šios akcijos, į kurią, kaip matau, aktyviai įsijungė ir palangiškiai, Lietuvos vardas skambės dar plačiau“, – sakė TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius. Palangoje viešėjęs opozicijos lyderis su bendrapartiečiais vakar, paskutiniąją akcijos „Padėkime Ukrainos...


Praėjusį savaitgalį Antano Mončio namuose-muziejuje, jo pirmojo aukšto parodų salėje, kuri, kaip ir antrajame aukšte esanti ekspozicijų salė, anot įrašo Lietuvos kultūros vertybių registre, savo išplanavimu primena trinavę bažnyčią, tarp visus muziejaus veiklos metus, per juos vykusias parodas ir renginius primenančių plakatų, solidžių ir ne tokių solidžių...


Rodos, vardas „Pranciškus“ šiemet neša sėkmę – Romos katalikų bažnyčia išsirinko popiežių Pranciškų, o „Šiaulių bankas” burtų keliu išaiškino terminuotųjų indėlių akcijos „Laimėkite Auksinių skrynią“ didžiojo – 10 tūkstančių litų – prizo laimėtoją – juo tapo 72 metų...


Šeštadienį per dešimtį Palangos miesto tarybos narių dalyvavo gražioje akcijoje – neseniai rekonstruotame Virbališkės take jie sodino medelius. Tačiau nuotaiką akcijos dalyviams apkartino žinia, kad sekmadienio naktį barbarai sugebėjo du pasodintuosius medelius nulaužti.


„Banguolis“ aktyviai garsina kurorto vardą

Lina Žukauskienė, tautinių šokių kolektyvo „Banguolis“ narė, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, kuriam vadovauja Janina Serapinienė, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, garsina Palangos vardą ir patys pasisemia naujų jėgų bei idėjų drąsiai žengti toliau. Vykę į Salantus, o neseniai sugrįžę iš Žiežmarių, jie iki šiol gyvena patirtais įspūdžiais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius