Kviečiame į nemokamą kurorto festivalį „Myliu Palangą 770“

Palangos tiltas, 2023-05-24
Peržiūrėta
1760
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kviečiame į nemokamą kurorto festivalį „Myliu Palangą 770“

Pirmąjį vasaros savaitgalį, birželio 2–4 dienomis visi keliai ves į Palangą. Didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą 770“.

Šiemet Palanga švenčia savo 770-ąjį gimtadienį! Jubiliejų Palanga švęs ištisus metus, na o pirmąjį birželio savaitgalį festivalis „Myliu Palangą“ dovanos įspūdingą pramoginę programą. Šventinė nuotaika pasklis visame mieste. Festivalio organizatoriai Palangai paruošė ryškiausių Lietuvos atlikėjų koncertus, šokio teatro miniatūras, stiprią sporto programą, edukacijas vaikams, netikėtus teatro artistų performansus bei kojūkininkų „Dulce Compania“ iš Vokietijos pasirodymus.

Iškilmingo GALA koncerto metu Valstybinis choras „Vilnius“ ir Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Ričardo Šumilos bei solistė Ona Kolobovaitė pristatys įspūdingą muzikinę programą „Deep field“ Birutės parke. Žiūrovų laukia išties novatoriška patirtis skambant „Grammy“ laureato, eksperimentatoriaus, muzikos pasaulį sudrebinusio ir chorinės muzikos įvaizdį pakeitusio kompozitoriaus E. Whitacre kūriniams. Pagrindinis vakaro akcentas – kosminė kompozicija, kūrinys „Deep Field“, kurį E. Whitacre parašė įkvėptas NASA kosminio teleskopo „Hubble“ nuotraukų, užfiksavusių iki šiol giliausią visatos vaizdą. Kino filmų muzikos stiliumi parašytoje kompozicijoje, autorius sujungia neribotas orkestro ir choro galimybes, elektroninę muziką bei naujausias technologijas. Pirmą kartą chorinės ir klasikinės muzikos istorijoje, kūrinyje naudojami ir publikos išmanieji telefonai, kuriuose instaliuota speciali mobilioji programėlė tampa muzikos instrumentu. Žiūrovų telefonuose instaliuotos aplikacijos skleidžiamas garsas susilies su orkestro ir choro atliekama muzika ir taps kūrinio atlikimo dalimi.

Vakaro programoje dar vienas intriguojantis ir drąsus kompozitoriaus kūrinys „Godzilla Eats Las Vegas!“, kuris sudrebins klausytojų vaizduotę. Ši humoro nestokojanti, eklektiška kompozicija – tai įvairių garsinių atkarpų mozaika, kurioje be dėsningumo sujungiamos kontrastingos detalės pasakoja kompozitoriaus kuriamą makabrišką istoriją. Tam E. Whitacre pasitelkia apie trisdešimt skirtingų muzikos stilių, žaibiškai keičiančių vienas kitą, taip sukuriant beprotiško Godzilos vizito Las Vegase nuotaiką. Paradoksalu, bet šis, regis, chaotiškas, skirtingų nuotaikų kūrinys suskamba puikiausioje dermėje ir maloniai nustebina net skeptiškai nusiteikusius klausytojus.

Jūratės ir Kastyčio skvere įsikūrusioje pagrindinėje festivalio scenoje žiūrovai mėgausis kokybiškais koncertais. Čia išgirsite Gabrielę Vilkickytę, Solo ansamblį, Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO, Monika Mariją su Palangos orkestru bei Vaidą Baumilą.

Švęskime kartu!

Visi 770-ąjį gimtadienį mininčios Palangos renginiai – nemokami ir atviri visuomenei.

 

Organizuoja BĮ Palangos investicijų valdymas ir Palangos miesto savivaldybė.

Festivalio programa: www.piv.lt/MP770.png

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/festivalismyliupalanga

Autorius – festivalio organizatorius Albertas Martinaitis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Minint Tarptautinę šeimos dieną, kviečiame siųsti savo nuotraukas, kurios labiausiai atspindi, kas Jums yra šeima.


Rugsėjo 15 d., 14 val. Palangos kurorto muziejuje Birutės al. 34A kviečiame į restauratoriaus, dailininko Bangučio Prapuolenio paskaitą „Meninių baldų restauravimas: istorija, paslaptys, atradimai".


Pirmąjį vasaros savaitgalį, birželio 2–4 dienomis visi keliai ves į Palangą . Didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą 770“.


Projektas „Žmonės sportuoja“ vėl sveikinasi su visais aktyvaus laisvalaikio mėgėjais ir kviečia nuo liepos 1 d. jungtis į treniruotes gryname ore. 


Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kaip ir kasmet vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų , kuriems siūlo nemokamą apgyvendinimą Baltijos pajūryje, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką. 


Jau penktus metus iš eilės Palanga kviečia į tradicinį pirties ir SPA festivalį „Gintarinė Baltija“. Šiemet festivalis vyksta birželio 23-25 d., Joninių savaitgalį, todėl laukiama ypač gausaus lankytojų būrio bei daugybės svečių iš Lietuvos ir užsienio. Renginiai vyks centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei...


Daugelis tipinių, stereotipais besivadovaujančių lietuvių nusistebi, kad aš visas vasaras leidžiu Palangoje. Jų nuomone, Palanga yra tik J. Basanavičiaus gatvė, jūros tiltas ir nuomojama gyvenamoji vieta. Tokią nuomonę turintiems žmonėms kyla klausimas, ką taip ilgai galima veikti Palangoje? Vieną dieną nueini į paplūdimį, kitą ant tilto, trečią į parką ir muziejų, ketvirtą nuvažiuoji...


Pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja neformaliam ugdymui Loreta Dumčienė Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse, spalvingai nusiteikusi, kolegas ir mokyklos svečius vaišino ukrainietiškais saldainiais, tačiau net ir už juos gardesnis – pedagogės komentaras: „Ką tik sugrįžome  iš Krymo. Mes laimėjom! Mes –...


Senas žmogus šiuolaikinėje visuomenėje yra  pamirštas ir nereikalingas. Nebemokame gerbti senolių nei mes, nei mūsų vaikai. O iš kur jie gali išmokti tos pagarbos, jei net savo vaikams neberandame laiko?! Vis kažkur bėgame, lekiame, nebepastebime, kas šalia mūsų gražaus, trapaus, prasmingo.


Kokie žmonės valdys Palangą ateinančius ketverius metus? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Šiandien į klausimus atsako Tarybos narys Nerijus Stasiulis, kuris priklauso Lietuvos Centro partijai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius