KVIETIMAS Į RYTOJAUS SAVIVALDYBĖS PALAIKYMO ALKCIJĄ:Susitelkime – užkirskime kelią sanatorinio gydymo ir viešųjų paslaugų naikinimui kurorte

Palangos tiltas, 2021-12-15
Peržiūrėta
2502
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

KVIETIMAS Į RYTOJAUS SAVIVALDYBĖS PALAIKYMO ALKCIJĄ:Susitelkime – užkirskime kelią sanatorinio gydymo ir viešųjų paslaugų naikinimui kurorte

Visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną, kviečiami į Savivaldybės palaikymo akciją RYTOJ, GRUODŽIO 16 D. 12 VAL. PRIE PALANGOS MIESTO BASEINO. 

Bendruomenė „Palangos santarvė“ palaiko Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus ir Palangos miesto Savivaldybės tarybos poziciją bei siekį užkirsti kelią sanatorinio gydymo ir viešųjų paslaugų naikinimui kurorte, todėl visus Palangos miesto gyventojus kviečia į Savivaldybės palaikymo akciją.

TURĖKITE ASMENS DOKUMENTĄ, kadangi palaikymo akcijos metu bus pradedami rinkti gyventojų parašai – kreipsimės į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Lietuvos Respublikos Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę bei prašysime:

Išsaugoti sanatorinį gydymą kurorte, užkertant kelią vidaus reikalų ministrės planams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“.Išsaugoti Palangos miesto baseiną kurorto gyventojų rankose, neperduoti jo privačiam verslui ir taip užkirsti kelią baseine teikiamų viešųjų paslaugų naikinimui.Palaikant Palangos miesto savivaldybės iniciatyvą ir Palangos miesto gyventojų prašymą, išsaugoti beveik pusantro šimto darbo vietų gyventojams, dirbantiems poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ bei Palangos miesto baseine.

Dėl ketinimų privatizuoti „Pušyną“

VRM priklausantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, kuriame dirba beveik šimtas darbuotojų, netolimoje ateityje gali virsti labai gražioje vietoje, visai šalia jūros esančiu daugiabučiu gyvenamuoju namu. 

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė šią savaitę pranešė, jog „Pušynas“ jau kitąmet bus privatizuotas. Tai reiškia, kad beveik 100 darbuotojų neteks darbo, o jų šeimos – nuolatinių pajamų. Visos Lietuvos gyventojams bus dar labiau apribotos galimybės gauti kokybiškas sanatorinio gydymo paslaugas, o kurortas praras itin svarbų infrastruktūros objektą – sanatoriją.   

Neleiskime atimti miesto baseino 

Ilgai lauktas ir kurorto gyventojų labai pamėgtas Palangos miesto baseinas, kuriam pastatyti naudotos Palangos miesto savivaldybės ir valstybės lėšos, taip pat gali netrukus atsidurti privatininkų rankose – Konkurencijos taryba reikalauja perduoti baseiną valdyti verslui.

Palangos miesto savivaldybės taryba ir bendruomenė kategoriškai nesutinka su Konkurencijos tarybos reikalavimu. Miesto baseinas kurorte statytas pirmiausia todėl, kad čia būtų teikiamos viešosios paslaugos miesto gyventojams, kad būtų suteikta galimybė prie jūros gyvenantiems vaikams nemokamai ir saugiai išmokti plaukti, kad sveikatinimo užsiėmimus galėtų lankyti vyresnio amžiaus palangiškiai ir šventojiškiai. Tai pasiteisino – nuo baseino atidarymo 2019 m. kovo 1 d., nepaisant ilgo karantino laikotarpio, nemokamose plaukimo pamokose bei nemokamose treniruotėse kurorto mokiniai ir Sporto centro auklėtiniai apsilankė jau 43060 kartų. Čia reguliariai rengiamos nemokamos mankštos senjorams, kūdikiams, kitoms visuomenės grupėms, o gyventojai apsilankyti baseine gali kelis kartus pigiau, nei šalia esančiuose panašaus pobūdžio objektuose, kuriuose šeimininkauja privatus verslas. 

Tačiau rentabilus, miesto dotacijų nereikalaujantis ir Palangos vaikams suteikiantis galimybę čia nemokamai mokytis plaukti ar treniruotis, visiems palangiškiams labai svarbus mūsų baseinas Konkurencijos tarybos sprendimu netrukus gali būti perduotas šeimininkauti verslui. 

Pasisakykime už tai, kad naujas, modernus, už valstybės ir Savivaldybės, taigi – ir visų palangiškių lėšas pastatytas objektas išliktų miesto ir miestiečių rankose. 

Būdami kartu mes esame stiprūs. Parodykime, kad esame neabejingi Palangos kurorto bei miesto gyventojų gerovei. Išlaikykime tai, ką daug metų kūrėme mes visi – kiekvienas kurorto gyventojas ir Lietuvos pilietis. 

Laukiame visų Palangos miesto gyventojų susitelkimo ir palaikymo. 

 

Bendruomenė „Palangos santarvė“ 

Jūsų komentaras:

mukas 2021-12-11 09:21 (IP: 162.158.222.132)
O kodel akcija vyksta ne prie Savivaldybes ar Pusyno, o prie miesto baseino? labai klaidins zmones jusu info.

Taip pat skaitykite

Kviečiame palangiškių ir ukrainiečių bendruomenes vasario 24 d., penktadienį, 17.30 val. susitikti Jūratės ir Kastyčio skvere prie Palangos tilto bei dalyvauti Ukrainos palaikymo akcijoje „Mes esame kartu“. 


Ankstyvą ketvirtadienio rytą Rusijai užpuolus Ukrainą, Lietuvos socialinėje erdvėje pasklido žinia apie skirtinguose Lietuvos miestuose organizuojamas Ukrainos palaikymo akcijas. Viena jų šiandien vyksta ir Palangoje.


Pastarosiomis savaitėmis daug bendravome su Palangos sanatorijų ir reabilitacijos centrų vadovais, norėdami išgirsti jų poziciją dėl planuojamos Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformos ir to, kokios perspektyvos lauktų šio mūsų kurortui svarbaus gydymo ir sveikatinimo sektoriaus.


Pirmadienį, sausio 10 d., įsigalioja naujas izoliacijos algoritmas gydymo įstaigų, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų ir socialinės globos įstaigų, teikiančių slaugos paslaugas, darbuotojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Pasiskiepiję ir persirgę sąlytį turėję asmenys, kurie gavo neigiamą PGR tyrimo rezultatą ir nejaučia ligos simptomų, galės...


Visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną, kviečiami į Savivaldybės palaikymo akciją RYTOJ, GRUODŽIO 16 D. 12 VAL. PRIE PALANGOS MIESTO BASEINO. 


Garsus profesorius biotechnologas, medicinos centrų „Northway“ įsteigėjas Vladas Algirdas Bumelis pirmadienį, vasario 24 d., lankėsi Palangos miesto savivaldybėje su geromis naujienomis.


Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17 teroro išpuolių aukų, didžioji dalis kurių buvo satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ žurnalistai, skambėjo ir palaikymo bei solidarumo žodžiai iš Palangos.Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17...


Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 06 21 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. „Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos...


Mūsų visuomenė – įvairi. Vieniems gyvenimas atseikėja su kaupu, kitiems savo vietą po saule tenka išsikovoti patiems. Tačiau yra ir tokių, kuriems būtina mūsų pagalba. Palangos Socialinių paslaugų tarnybos direktorius Romualdas Valantinas neabejoja, jog socialinės paslaugos yra labai svarbi socialinės sistemos dalis: „Suteikiame pagalbą asmeniui arba šeimai dėl...


Nauja tvarka prekeiviams ir paslaugų teikėjams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusių metų pabaigoje patvirtinti prekybos ar paslaugų viešosiose vietose nuostatai, kuriose konkrečiai apibrėžta kioskio sąvoka bei buvo papildyta viešųjų paslaugų vietų, kuriose  leista teikti baidarių ir kanojų nuomos paslaugas, tvarka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas