Laukiant Kalėdų – papuošti širdį

Palangos tiltas, 2016-12-19
Peržiūrėta
1516
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laukiant Kalėdų – papuošti širdį

Šventosios pagrindinėje mokykloje jau keliolika metų laikomasi tradicijos prasmingu renginiu pagerbti Advento – Kalėdų laukimo–laikotarpį, „papuošiant širdį“ gerais lietuvių poetų eilėraščiais. Jų mokiniai pradeda ieškoti lapkričio mėnesį, dėl pasirinkimo pasikonsultuodami su bibliotekininke ar lietuvių kalbos mokytoja. „Papuošti širdį“ prieš ką nors sutinkant mokoma A. de Sent Egziuperiknygoje „Mažasis princas“; išmoktieilėraštį, jį padeklamuoti Kalėdų seneliui – labai sena lietuvių vaikų tradicija.
Į šį Advento renginį susirinko tie, kurie ne tik puikiai išmoko ilgai ieškotą poetinį kūrinį, bet ir pasiruošė nuoširdžiai išklausyti draugą, suprasti eilėmis perduodamą jausmą, žinią. Popietė vyko jaukioje aplinkoje, degant žvakėms, garuojant kvapniai žiemos uogų – spanguolių– arbatai, vaišinantis sausainiais.
Džiugu buvo, kad pasidalinti savo eilėraščiais į renginį atvyko ir poetė: bibliotekininkė ZofijaKlapatauskienė pasirūpino, kad mokiniai susipažintų su Lietuvoje vis garsėjančiaŠventosios miestelio literate Renata Kuršyte, jos kūryba. Poetė pristatė savo antrąją eilėraščių knygą „Laikas būtį jaukindamas dyla“, papasakojo apie save. Malonu buvo išgirsti, kad ir ji mokėsi šioje mokykloje, sužinoti, kad ji kuriair žemaitiškai,pasiklausyti skaitomų giliaprasmių, turtingų unikaliomis metaforomis eilių.
Eilėraščius deklamavo penkiolika vyresniųjų klasiųmokinių. Ramią nuotaiką melodingu kankliavimu pagyvino PalangosS.Vainiūnomeno mokyklos Šventosios skyriaus auklėtinė šeštokė Neringa Vaškytė.
Kadangi visose Lietuvos mokyklose vyksta mokinių meninio skaitymo konkursai, padedantys išsiaiškinti talentingus skaitovus, renginyje dalyvaujantys suaugusieji – etikos mokytoja Danutė Petkienė, bibliotekininkė ZofijaKlapatauskienė, poetė Renata Kuršytė–atliko ir vertinimo komisijos pareigas. Jautriai, nuoširdžiai deklamavo visi renginio dalyviai, tačiau prasmingiausius, sudėtingiausius tekstus pasirinko, talentingiausiai juos perteikė septintokai Elėja Vilkauskaitė, Motiejus Dagilis, šeštokės Egidija Japertaitė, Violeta Želvytė.
Lietuvių kalbos kabineto lentoje likusi R.Kuršytėsranka užrašyta poetinė frazė „Laikas būtį naikindamas dyla“ iki pat Kalėdų atostogų bus mokiniams kaip filosofinės minties, apmąstant prabėgusius metus, pavyzdys.

Nijolė ŠAUKLIENĖ
Lietuvių kalbos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, gegužės 7 dieną, Palangos Koncertų salėje Ukrainos Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras surengė jaudinantį ir širdį veriantį pasirodymą.


Kaip papuošti namus Kalėdoms?

"Palangos tilto" informacija, 2021 10 25 | Rubrika: Miestas

Pasiruošimas gražiausioms žiemos šventėms kartais pareikalauja ne tik nemažai laiko, bet taip pat ir gana didelių investicijų, tačiau viskas vyks gerokai greičiau ir paprasčiau, jei to nepasiliksite paskutinei dienai. Tikrai nereikia persistengti puošiant namus – kartais prireikia vos kelių akcentų, kurie padeda sukurti šventišką atmosferą. Žemiau rasite keletą naudingų patarimų, kurie...


Adventas ateina tada, kada atveri Jam savo sielos duris. Esame ne kartą apie tai girdėję. Simbolinę durų prasmę galime interpretuoti įvairiai. Pro duris galima įeiti, išeiti, užrakinti ar laikyti jas atviras. Elgiamės kaip norime ,jos yra mūsų. O ką daryti, kai prieš tavo nosį duris uždaro valdžia, artimas draugas ar šeimos narys? Tu pasimeti, pasaulis, kuriuo tikėjai...Šventosios pagrindinėje mokykloje jau keliolika metų laikomasi tradicijos prasmingu renginiu pagerbti Advento – Kalėdų laukimo–laikotarpį, „papuošiant širdį“ gerais lietuvių poetų eilėraščiais. Jų mokiniai pradeda ieškoti lapkričio mėnesį, dėl pasirinkimo pasikonsultuodami su bibliotekininke ar lietuvių kalbos mokytoja....


Kodėl palangiškes – darbštuoles moteris prisiminiau dar Žolinių išvakarėse skindamas sveikatingąsias gražuoles erškėtrožes? Aistringai žydi, aistringai ir gydo, visai žiemai stiprina imunijos sistemas, atsparumą... visaligėms. Stipresnės už cheminius vaistus, sintetiką.


....2003 metų šventų Kalėdų išvakarėse namuose Saulėtekio take laimingi skaitėme giminišką, šiltą, savą laišką iš Kelmės, paties Juozo Liaudanskio meniškos širdies inžinieriaus sūnaus Romo. Su juo dirbau sykiu 1972-1973 m. Mažūnuose, Kelmės mezgimo ceche. Štai šis autentiškas, dar vienas meninės prigimties...


Papuošti širdį eilėraščiu

N.Šauklienė, mokytoja, 2012 12 13 | Rubrika: Miestas

Viena iš Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos tradicijų – pasitikti Adventą, susikaupimo prieš Kalėdas laikotarpį, skaitant lietuvių rašytojų kūrybą ir išmokstant mintinai gerą eilėraštį ar prasmingą prozos kūrinio ištrauką. Todėl jau nuo spalio 1 d. vyresniųjų klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti projekte ,,Žodis į...


Šią savaitę Palangos bažnyčios duris atvėrė ir palangiškiams prisistatė naujasis miesto klebonas Marius Venskus, pakeitęs septynerius metus ištarnavusį kleboną Algį Genutį. Naujais rūpesčiais, pažinimo akimirkomis kol kas gyvenantis tikėjimo keliu vesiantis naujasis vedlys pripažino buvęs sužavėtas palangiškių trykštančiu nuoširdumu, kurie ėmė vienas paskui kitą skubėti susipažinti su...


Iš pedagogo lūpų – vaikui į širdį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 02 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei Mokytojų dienai visas mokyklas ir darželius aplanko pakylėta nuotaika. Mokytojai džiugiai nusiteikę pasitinka visus plačiomis šypsenomis, o mokiniai nekantriai brazda, galvodami, kaip pradžiuginti juos globojančius pedagogus. Itin aktyviai tam ruošiasi mažiausieji, kurie labiausiai nori pasidalinti savo mažose širdelėse sukauptu visu nuoširdumu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius