LDS namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ Palangoje vyksta profesorės Giedrės Riškutės tapybos paroda

Palangos tiltas, 2021-10-23
Peržiūrėta
7445
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Giedrė Riškutė-Kariniauskienė
Giedrė Riškutė-Kariniauskienė

Palangoje, Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ vyksta tapytojos Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos paroda. Giedrės Riškutės tapyba yra unikali, sako Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.

„Giedrės Riškutės- Kariniauskienės tapyba yra kupina geros emocijos, prisodrinta vaiskiomis spalvomis, bylojanti harmoniją, pozityviai nuteikianti. Labai kviečiu visus pamatyti šią parodą,“ – sako E. G. Bogdanienė.

Menininkė yra žymi scenografė, tapytoja, pedagogė. 

„Giedrė yra labai intelektuali, kūrybinga, darbšti asmenybė. Nuosekliai plėtoja savo kūrybą, žiūrėdama į ją dvejopai – kaip į malonumą valdyti vizualios raiškos priemones savo asmeninių idėjų realizavimui ir kaip į sunkų kasdienį darbą, siekiant įtaigiausio meninio rezultato. Ji – tikra profesionalė,“ – sako LDS pirmininkė.

Giedrė Riškutė- Kariniauskienė dirbo Kauno muzikiniame ir Vilniaus operos ir baleto teatruose, sukūrė virš 40 scenografijų ir kostiumų spektakliams. 

„Mane žavėjo jos kurti scenovaizdžiai, kurie kaip ir tapybos darbai demonstravo jos unikalų santykį į spalvą erdvėje,“ – sako menotyrininkas Aleksej Kondrašov.

„Giedrės paroda yra išskirtinė, tapyba originali: per obstrakciją  atskleidžiama pajūrio ir gamtos tematika,“  sako E. G. Bogdanienė.

Menininkė yra dalyvavusi LDS tapybos pleneruose Palangoje, mėgsta pajūrio peizažus ir jūros aistrą. Nemaža dalis parodoje eksponuojamų darbų tiesiogiai arba asociatyviai siejasi su gamtos stichijomis, jos kūryboje ryški meninė gamtos formų ir nuotaikų interpretacija.

Anot E. G. Bogdanienės, Palangos dailininkų namų erdvė ilgus metus „miegojo“. 

„Gimė noras ją pabudinti, juk puiki vieta, ją lanko daug žmonių, kurie neabejotinai atkreips dėmesį į kolegės  dailininkės kūrinius. Tikiuosi, kad ši parodinė erdvė įgaus galerijos „Holas“ pripažinimą ir joje nuolat bus organizuojamos LDS narių darbų parodos,“ – tikisi Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.

PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Viešosios bibliotekos skaityklos salėje vasario mėnesį eksponuojama Palangos TAU dalyvės Angelės Skurdauskienės tapybos darbų paroda ,,Artyn savęs“.  


Palangoje, Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ vyksta tapytojos Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos paroda. Giedrės Riškutės tapyba yra unikali, sako Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.


Menas kaip individualybės, tautybės ir modernumo ekspresija“ – šia Juozo Keliuočio citata „Individualistų“ grupė atidarė savo pirmąją dailės parodą ir šią veiklą, neprarasdama aktualumo, tęsia jau 27-tus metus.


Rugsėjo 18 d., penktadienį, 17 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma menininko, tapytojo Lino Liandzbergio kūrybos paroda „Following Myself“ (iš angl. k. „Savo paties pėdsakais“).  


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Prano Griušio tapybos paroda – reveransas miestui

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 11 | Rubrika: Kultūra

Palangos kurorto muziejuje 2019 m. spalio 18 d. 17 val. atidaroma Prano Griušio tapybos paroda.


Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“. Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais...


„Ramybėje“ – tapybos paroda „Kintanti Tapati“

„Palangos tilto“, „Ramybės“ inf., 2013 06 10 | Rubrika: Kultūra

Ketvirtadienį jaukioje „Ramybės“ galerijoje ne mažiaus jaukiai ir šiltai atidaryta personalinė dailininkės Monikos Furmanavičiūtės tapybos paroda „Kintanti Tapati“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius