Prano Griušio tapybos paroda – reveransas miestui

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-11
Peržiūrėta
1318
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto muziejuje 2019 m. spalio 18 d. 17 val. atidaroma Prano Griušio tapybos paroda.
Pranas Griušys gimė 1955 m. Medsėdžiuose, Klaipėdos raj. 1982 m. baigė Valstybinį dailės institutą Vilniuje, tapybos specialybę. Nuo 1982 m. dirba Vilniaus dailės akademijos, Kauno dailės fakultete. Šiuo metu yra VDA, KDF, Vizualaus meno katedros vedėjas, profesorius. Dėsto piešimą, tapybą ir kompoziciją. Nuo 1988 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1982 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Dailininko kūrinių turi įsigijęs nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos Kultūros ministerija, Vilniaus Dailės muziejus, Tretjakovo galerija bei privatūs asmenys Lietuvoje ir užsienyje.
1997 m. ir 2001 m. jam buvo suteikta Lietuvos Respublikos aukščiausiojo laipsnio valstybės stipendijos.
Pranas Griušys kartu su kitais menininkais atstovavo Lie¬tuvos meną pirmoje tarptau¬tinėje Pekino meno bienalėje vykusioje Kinijoje 2003 metais.
Jis yra 7 kartus tapęs Kauno parodos-konkurso „Geriausias metų kūrinys“ laureatu. Parodos lankytojai be kitų darbų galės pamatyti geriausiu 2018 metų Kauno darbu pripažintą paveikslą „Ką daryti?“.

„Drobė atspindi bruožus, būdingus naujau¬siems Prano Griušio, vieno geriausių Lietuvos vidurinės kartos tapytojų, darbams. Me¬nininkas naudoja fotografinio natūralizmo stilistiką, kartais panaudoja dekoratyvinę orna¬mentiką. Paprastai jo origina¬lus siužetas yra praturtintas is¬torinių prisiminimų ir žmonių elgesio stereotipų. Viename kūrinyje gali tilpti šventumas ir banalumas, simbolizmas ir ironija. Menininkas absor¬buoja visą gaunamą patirtį ir informaciją bei eksperimen¬tuoja.
Hie¬rarchijos ir tvarkos nepaisy¬mas, manipuliavimas meni¬niu palikimu bei šiandienių laikų jutimas išgarsino meni¬ninką kaip postmodernios pakraipos atstovą Lietuvoje. Tuo pat metu P. Griušys yra atsidavęs Lietuvos karinės is¬torijos temai: tik menininko dėka atgimė diskredituotas tarybinio laikotarpio karinis-istorinis žanras.“
Saulius Mikėnas – menotyrininkas

„Esu tapytojas ir todėl visiškai įsitikinęs, kad tapyba visada atras savo vietą. Paveikslų paviršiuje su¬sikaupia visos menininko mintys, idėjos, jausmai. Nuo klasikos niekur nepabėgsime, nes su tapyba la¬bai glaudžiai susijusi visa Europos kultūra.“
Pranas Griušys
„Nemunas“, 2009 m. vasario 26 - kovo 4 d., Nr. 8

„Gyvenimas Vakarų Lietuvoje neabejotinai yra išskirtinis metas mano gyvenimiškoje patirtyje. Klaipėdos kraštas, miesto kultūrinės patirtys, vėliau Palangos miestelis bei jo sunkiai nusakomas plevenimas yra gana ryškiai ir asmeniškai įsispaudę praeities metuose. Palangą teko pamatyti šiek tiek “iš vidaus“, o tai teikė galimybę regėti naujų ir netikėtų vaizdinių apie „vasaros sostinę“ Ši paroda dar vienas reveransas ir nusilenkimo ženklas miestui , kuris yra man svarbus.“
Pranas Griušys
Parodos atidarymas ir susitikimas su autoriumi vyks spalio 18 d. 17 valandą.


Paroda veiks iki 2020 m. sausio 10 dienos.
Maloniai kviečiame apsilankyti.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželį Palangos viešosios bibliotekos parodų salės ekspozicijoje – viešnios iš Vilniaus, tapytojos ir scenografės Giedrės Riškutės-Kariniauskienės originalūs ir nepakartojami paveikslai. 


Ji gali būti tikra sielos gydytoja, – žvilgtelkite ir Jūs Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje gegužės 6 – 31 dienomis.


Viešosios bibliotekos skaityklos salėje vasario mėnesį eksponuojama Palangos TAU dalyvės Angelės Skurdauskienės tapybos darbų paroda ,,Artyn savęs“.  


Palangoje, Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ vyksta tapytojos Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos paroda. Giedrės Riškutės tapyba yra unikali, sako Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.


Viktoro Šato drobės yra pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas yra surengęs ne vieną parodą Lietuvoje, Argentinoje.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Prano Griušio tapybos paroda – reveransas miestui

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 11 | Rubrika: Kultūra

Palangos kurorto muziejuje 2019 m. spalio 18 d. 17 val. atidaroma Prano Griušio tapybos paroda.


Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“. Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais...


„Ramybėje“ – tapybos paroda „Kintanti Tapati“

„Palangos tilto“, „Ramybės“ inf., 2013 06 10 | Rubrika: Kultūra

Ketvirtadienį jaukioje „Ramybės“ galerijoje ne mažiaus jaukiai ir šiltai atidaryta personalinė dailininkės Monikos Furmanavičiūtės tapybos paroda „Kintanti Tapati“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius