Liepą kurorte prasidės automobilių apmokestinimo era

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-06-30
Peržiūrėta
1078
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo liepos 7 dienos turėtų prasidėti automobilių stovėjimo apmokestinimas nustatytose miesto savivaldybės vietose. Dvylika jau įsigytų taip vadinamų stovos skaitiklių pradės skaičiuoti litus bei pakratys kišenes tų poilsiautojų, kurie norės patogiai savo ratuotas transporto priemones palikti centrinėje miesto dalyje ar arčiau jūros esančiose gatvelėse.

 

Sumontuos bendrovė „Fima“

Kaip „Palangos tiltui“ sakė pernai gruodį įkurtos viešosios įstaigos „Palangos miesto rinkliavų centras“ direktoriaus pavaduotojas, miesto savivaldybės Tarybos narys Eugenijus Simutis, rinkliavos mokestis turėtų būti pradėtas rinkti liepos 7 dieną. Skelbtą konkursą dėl automobilių stovėjimo įrangos laimėjusi bendrovė „Fima“ turi ne tik pristatyti šiuos automatus, bet ir juos sumontuoti. Pasiteiravus apie pasirodžiusį spaudoje  Rinkliavų centro skelbimą, kuriame viešoji įstaiga išsinuomotų 12 automobilių stovėjimo automatų ir, kad pasiūlymus reikia teikti iki š. m. liepos d dienos, E.Simutis nepasimetė ir noriai paaiškino, jog įrenginius nupirko UAB „Palangos klevas“, t. y. turgus, o nuomoti reikia todėl, jog nesą kito būdo dokumentams sutvarkyti.


Suveltas reikalas

Į klausimą, kiek buvo sumokėta už minėtus dvylika stovos skaitiklių, centro direktoriaus pavaduotojas sakė negalįs pasakyti, nes pinigai buvo skirti iš biudžeto ir visos procedūros buvo atliktos. Be to, Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija apklausos būdu išaiškino, jog sutartį reikia pasirašyti su UAB „Fima“, pasiūliusią mažiausią kainą už automobilių stovėjimo automatus. Kad reikalas „suveltas“, aišku, nes daiktas nuperkamas, o po to dar tą patį daiktą norima išsinuomoti.

E.Simučio teigimu, minėti stovos skaitikliai bus įrengti S.Daukanto, A.Mickevičiaus gatvėse bei Vytauto ir Jūratės gatvių sankirtoje.

 

Tikisi išsilaikyti

Rinkliavų centro direktoriaus pavaduotojas E.Simutis, kalbėdamas apie naujos įmonės veiklą, guodėsi dėl dar „neįsilingavusio“ vasaros sezono, nes poilsiautojai į Palangą plūsteli tik savaitgaliais. Pasak jo, automobilių stovėjimo aikštelėje Rąžės gatvėje vietų automobiliams statyti yra. „Šiuo metu įrenginėjama Bangų gatvėje esanti automašinų stovėjimo aikštelė, kuri turėtų pradėti dirbti liepą. Į šias dvi aikšteles investicijos nedidelės, tad per vasaros sezoną joms išlaikyti ir darbuotojų atlyginimams turėtume užsidirbti,“ – sakė E.Simutis.

 

Rinks ir sezoniniai darbuotojai

Mokestis, pasak pavaduotojo, už automobilių stovėjimą bus renkamas ne tik stovos skaitiklių pagalba, bet ir bus samdomi sezoniniai darbuotojai kurie rinks rinkliavos mokestį Neringos, Kastyčio gatvių atkarpoje bei prie poilsio namų „Pušynas“ ir kitose nustatytose vietose, kuriose miesto Tarybos sprendimu už automobilių statymą mokama vietinė rinkliava. „Norima sukomplektuoti apie 18 jaunų žmonių, kurie bent minimaliai sugebėtų pabendrauti su atvykusiais anglų, rusų kalbomis. Taip pat jiems visiems bus nupirkta speciali apranga“, - kalbėjo E.Simutis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai renkama rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių. Rinkliavos dydis priklauso nuo zonos, kurioje statomas automobilis.


Nuo rugsėjo 16 dienos - nemokamas automobilių stovėjimas Palangos miesto gatvėse. 


Trečiadienį, liepos 14 d., Palangoje pakelta didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse vadinamų „Aurum 1006 km lenktynių“, surengtų čia jau 22-ą kartą paeiliui, vėliava.


Palangos savivaldybės taryba posėdyje praėjusį ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje ir kitose penkiose vietose. Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėja Aušra Dangėlaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad mokamų automobilių stovėjimo vietų skaičius Palangos miesto savivaldybėje plečiamas siekiant...


Palangos savivaldybė informuoja, kad nuo trečiadienio, rugsėjo 16 d., keičiasi automobilių stovėjimo Palangos gatvės apmokestinimas. Iki gegužės 14 d. (imtinai) automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas.  


Išnuomojamos patalpos biurui miesto centrinėje dalyje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 09 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto centrinėje dalyje (Vytauto 85a, laikraščio „Palangos tiltas“ patalpose) išnuomojamos patalpos ofisams. Daugiau informacijos tel. 8 620 5340


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Palangos centrinėje dalyje, Vytauto 85a, laikraščio „Palangos tiltas“ (šalia Darbo biržos) redakcijoje išnuomojamas atskiras 8 kv. cm. kabinetas. Tinka mažam biurui. Su baldais, internetu, seifu, šviesus. Yra galimybė šalia patalpų pasistatyti automobilį. Kaina su komunaliniais patarnavimais – 180 eurų mėnesiui.


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Nuo liepos 7 dienos turėtų prasidėti automobilių stovėjimo apmokestinimas nustatytose miesto savivaldybės vietose. Dvylika jau įsigytų taip vadinamų stovos skaitiklių pradės skaičiuoti litus bei pakratys kišenes tų poilsiautojų, kurie norės patogiai savo ratuotas transporto priemones palikti centrinėje miesto dalyje ar arčiau jūros esančiose gatvelėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius