Liepą kurorte prasidės automobilių apmokestinimo era

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-07-01
Peržiūrėta
173
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo liepos 7 dienos turėtų prasidėti automobilių stovėjimo apmokestinimas nustatytose miesto savivaldybės vietose. Dvylika jau įsigytų taip vadinamų stovos skaitiklių pradės skaičiuoti litus bei pakratys kišenes tų poilsiautojų, kurie norės patogiai savo ratuotas transporto priemones palikti centrinėje miesto dalyje ar arčiau jūros esančiose gatvelėse.

 

Sumontuos bendrovė „Fima“

Kaip „Palangos tiltui“ sakė pernai gruodį įkurtos viešosios įstaigos „Palangos miesto rinkliavų centras“ direktoriaus pavaduotojas, miesto savivaldybės Tarybos narys Eugenijus Simutis, rinkliavos mokestis turėtų būti pradėtas rinkti liepos 7 dieną. Skelbtą konkursą dėl automobilių stovėjimo įrangos laimėjusi bendrovė „Fima“ turi ne tik pristatyti šiuos automatus, bet ir juos sumontuoti. Pasiteiravus apie pasirodžiusį spaudoje  Rinkliavų centro skelbimą, kuriame viešoji įstaiga išsinuomotų 12 automobilių stovėjimo automatų ir, kad pasiūlymus reikia teikti iki š. m. liepos d dienos, E.Simutis nepasimetė ir noriai paaiškino, jog įrenginius nupirko UAB „Palangos klevas“, t. y. turgus, o nuomoti reikia todėl, jog nesą kito būdo dokumentams sutvarkyti.


Suveltas reikalas

Į klausimą, kiek buvo sumokėta už minėtus dvylika stovos skaitiklių, centro direktoriaus pavaduotojas sakė negalįs pasakyti, nes pinigai buvo skirti iš biudžeto ir visos procedūros buvo atliktos. Be to, Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija apklausos būdu išaiškino, jog sutartį reikia pasirašyti su UAB „Fima“, pasiūliusią mažiausią kainą už automobilių stovėjimo automatus. Kad reikalas „suveltas“, aišku, nes daiktas nuperkamas, o po to dar tą patį daiktą norima išsinuomoti.

E.Simučio teigimu, minėti stovos skaitikliai bus įrengti S.Daukanto, A.Mickevičiaus gatvėse bei Vytauto ir Jūratės gatvių sankirtoje.

 

Tikisi išsilaikyti

Rinkliavų centro direktoriaus pavaduotojas E.Simutis, kalbėdamas apie naujos įmonės veiklą, guodėsi dėl dar „neįsilingavusio“ vasaros sezono, nes poilsiautojai į Palangą plūsteli tik savaitgaliais. Pasak jo, automobilių stovėjimo aikštelėje Rąžės gatvėje vietų automobiliams statyti yra. „Šiuo metu įrenginėjama Bangų gatvėje esanti automašinų stovėjimo aikštelė, kuri turėtų pradėti dirbti liepą. Į šias dvi aikšteles investicijos nedidelės, tad per vasaros sezoną joms išlaikyti ir darbuotojų atlyginimams turėtume užsidirbti,“ – sakė E.Simutis.

 

Rinks ir sezoniniai darbuotojai

Mokestis, pasak pavaduotojo, už automobilių stovėjimą bus renkamas ne tik stovos skaitiklių pagalba, bet ir bus samdomi sezoniniai darbuotojai kurie rinks rinkliavos mokestį Neringos, Kastyčio gatvių atkarpoje bei prie poilsio namų „Pušynas“ ir kitose nustatytose vietose, kuriose miesto Tarybos sprendimu už automobilių statymą mokama vietinė rinkliava. „Norima sukomplektuoti apie 18 jaunų žmonių, kurie bent minimaliai sugebėtų pabendrauti su atvykusiais anglų, rusų kalbomis. Taip pat jiems visiems bus nupirkta speciali apranga“, - kalbėjo E.Simutis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė informuoja, kad nuo trečiadienio, rugsėjo 16 d., keičiasi automobilių stovėjimo Palangos gatvės apmokestinimas. Iki gegužės 14 d. (imtinai) automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas.  


Palangos miesto Rinkliavų centras skelbia 1000 kv.m. (iš 5504,4 bendro ploto) automobilių stovėjimo aikštelės (unikalus Nr. 4400-1850-0915), esančios Taikos g. 2, Palangoje, viešą nuomos konkursą.


Išnuomojamos patalpos biurui miesto centrinėje dalyje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 09 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto centrinėje dalyje (Vytauto 85a, laikraščio „Palangos tiltas“ patalpose) išnuomojamos patalpos ofisams. Daugiau informacijos tel. 8 620 5340


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Palangos centrinėje dalyje, Vytauto 85a, laikraščio „Palangos tiltas“ (šalia Darbo biržos) redakcijoje išnuomojamas atskiras 8 kv. cm. kabinetas. Tinka mažam biurui. Su baldais, internetu, seifu, šviesus. Yra galimybė šalia patalpų pasistatyti automobilį. Kaina su komunaliniais patarnavimais – 180 eurų mėnesiui.


Jūratės gatvės 26 ir 28 daugiabučių namų gyventojai ne tik gyvena atnaujintuose namuose, bet jiems dar ir įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Tačiau Palanga nebūtų Palanga, jeigu laisva aikštelė neįskeltų kivirčų kibirkšties. Joje kartais automobilius pasistato ir prašalaičiai, o tai labai nepatinka gyventojams, kurie tikina, jog dėl to patys kartais...


Palangos oro uostas, atsižvelgdamas į keleivių pageidavimus, sukūrė internetinę automobilių stovėjimo vietų rezervacijos sistemą. Ją galima išbandyti oro uosto interneto svetainėje. Nuo šiol, dar prieš vykdami į oro uostą, keleiviai gali iš anksto užsisakyti automobilio stovėjimo vietą ir už ją sumokėti, kad netektų šiais reikalais rūpintis atvažiavus į...


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Ketvirtadienį posėdžiausianti miesto valdžia svarstys klausimą dėl rinkliavos mokesčio už automobilių stovėjimą kurorto gatvėse. Siūloma, kad nuo rugsėjo 1 dienos iki kitų metų gegužės 31 dienos palikti transportą nustatytose automobilių statymo vietose pusvalandžiui kainuotų 50 centų, o vienai valandai – 1 litas.


Nuo liepos 7 dienos turėtų prasidėti automobilių stovėjimo apmokestinimas nustatytose miesto savivaldybės vietose. Dvylika jau įsigytų taip vadinamų stovos skaitiklių pradės skaičiuoti litus bei pakratys kišenes tų poilsiautojų, kurie norės patogiai savo ratuotas transporto priemones palikti centrinėje miesto dalyje ar arčiau jūros esančiose gatvelėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius