Lietuvos pajūrio NT rinka turi rimtą konkurentą: apartamentus su vaizdu į jūrą šioje šalyje galima įsigyti ir už 150 tūkst. eurų

Palangos tiltas, 2022-02-11
Peržiūrėta
1182
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Būstas Ispanijoje, Costa Del Sol regione
Būstas Ispanijoje, Costa Del Sol regione

Praėjusius metus galima vadinti antrojo būsto įsigijimo proveržio laikotarpiu. Lietuviai pirko po antrą, trečią butą ne tik didmiesčiuose, bet ir kurortuose. Populiariausiu jų pasirinkimu buvo šalies pajūris. Tačiau kiek apsukresni ir saulės išsiilgę tautiečiai ėmė domėtis NT šiltuose kraštuose. Kaip teigia Ispanijoje NT brokeriu dirbantis Dainius Markevičius, lietuviai čia pirko ir kelis šimtus tūkstančių kainuojančius apartamentus ir džiaugėsi, kad gali sutaupyti, nes Palangoje NT kainuoja brangiau nei kai kuriuose Ispanijos regionuose.

Lietuviai pirko butus ne tik Lietuvoje 

Praėjusieji metai kai kuriems lietuviams, svajojantiems apie būstą šiltuose kraštuose, buvo lemtingi. NT brokeris D. Markevičius, dirbantis Costa Del Sol regione (Ispanija), sako, kad kasmet į jį kreipiasi apie 10-15 tautiečių, kurie domisi būstu Ispanijoje, o pernai tokių klientų tikrai pagausėjo. Tiesa, išskirti konkrečių lietuvių poreikių ar pageidavimų dėl ieškomo būsto pašnekovas išskirti negalėjo.

„Kasmet tekdavo sutikti maždaug 10-15 lietuvių, besidominčių galimybe nusipirkti NT Costa Del Sol regione. Reikia pripažinti, kad nuo 2021 antro pusmečio jaučiamas didesnis susidomėjimas. Kažkokiu konkrečių lietuvių kriterijų ieškomam turtui išskirti negalėčiau, kiekvienas turi savas idėjas ir galimybes. Dažniausias noras vis tik yra pabėgti nuo lietuviškų žiemų. Čia žiemą temperatūra svyruoja nuo maždaug laipsnių vėsesnėmis dienomis iki 18-23 šiltesnėmis“, – tikina D. Markevičius.

NT brokeris, paklaustas, kiek už NT saulėtuose kraštuose pasiryžę mokėti lietuviai, sako, kad pastaraisiais metais mūsų tautiečių turimas biudžetas atostogų būstui gerokai paaugo.

„Labiausiai domina objektai, kurie kainuoja maždaug nuo 150 tūkst. iki 200 tūkst. eurų. Natūralu, kad žmonėms reikia būsto kuo arčiau jūros, idealu – kelios minutės pėsčiomis. Jaučiamas padidėjęs susidomėjimas ir brangesniais objektais – vilomis ir apartamentais prestižinėse zonose“, – pasakoja D. Markevičius.

Pašnekovo teigimu, visi būsto pirkėjai dažniausiai nori įsigyti NT naujos statybos pastatuose, kuo arčiau jūros ir, kad pro jų būsto langus būtų galima ją matyti. Taip pat ieškoma turto su didelėmis terasomis.

Prabangiose vilose ilsisi turtingiausieji 

Lietuvių norai ir poreikiai būstui Costa Del Sol regione niekuo nenusileidžia pirkėjų iš kitų užsienio šalių. NT brokeris D. Markevičius sako, kad turtu čia domisi ne tik europiečiai.

„Pandemija NT pirkimo nesustabdė, sakyčiau, atvirkščiai. Esame pardavę NT objektų netgi vaizdo konferencijos metu arba paprasčiausiai nusiuntę objekto vaizdo įrašą. Situacija ir pirkėjų grupės keičiasi, bet nuosmukio nejaučiame, išskyrus finansines krizes. Pavyzdžiui, vieni dažniausių klientų yra britai, kurie turtą čia visada pirko ir perka, nepaisant Brexit. Rusai buvo aktyvūs, kol nepritaikė apribojimų. Prieš maždaug 5 metus skandinavai stipriai susidomėjo turtu šiame regione, dabar aktyvūs olandai, belgai, prancūzai“, – apie pirkėjų grupes pasakoja pašnekovas.

NT brokerio teigimu, dviejų miegamųjų ir dviejų vonių apartamentai Costa Del Sol regione kainuoja nuo 100 tūkst. iki 150 tūkst. eurų ir daugiau, priklausomai nuo jų vietos, įrengimo, būklės ir pan. Kotedžas šiame regione gali kainuoti nuo 250 tūkst. eurų, o vilos (senesnės statybos) – nuo 300 tūkst. iki 400 tūkst.

„Be abejo, kainos priklauso nuo daug veiksnių: zonos, atstumų, būklės, dydžio, orientacijos ir t.t. Yra keletas zonų apie Marbelją, kur vilos už 5-10 ar daugiau mln. eurų jau seniai nieko nestebina. Absoliuti dauguma šių prestižinių objektų savininkų yra užsieniečiai. Apie žymiąją Marbelją yra daug ganėtinai unikalių objektų. Keletas Arabijos ir princų čia turi savo rūmų kompleksus, nors paprastai apsilanko tik kartą ar du per metus. Būtent pernai buvo parduotas brangiausias objektas per keletą paskutinių metų – vila, kurios kaina 32 mln. eurų. Taip pat kalbama, kad pasaulinė teniso žvaigždė Novak Džokovič nusipirkęs čia vilą. Pandemijos metais išaugo klientų, ieškančių būtent brangių, prestižinių objektų, skaičius“, – priduria pašnekovas.

Konkurencija Lietuvos pajūriui – sveika 

NT brokeris D. Markevičius sako, kad pastaruoju metu NT Ispanijoje besidomintys lietuviai skaičiuoja, jog pirkti apartamentus čia gali būti pigiau nei Lietuvos pajūryje. Tiesa, jo paties teigimu, lyginti šių dviejų rinkų nereikėtų, nes skiriasi ir jų pasiūlos kiekis, ir aplinkybės.

„Paprastai galime pasiūlyti nuo 25 tūkst. iki 30 tūkst. objektų bet kuriuo metu. Lietuvoje pasiūla žymiai mažesnė, labiau ribota, todėl ir pirkimas greitesnis ten greitesnis. Klientai iš Lietuvos pasakoja, kad paskutiniu metu kainos panašios ar net aukštesnės nei Costa Del Sol regione. Tai viena padidėjusio lietuvių susidomėjimo Costa Del Sol priežasčių. Kiti jaučia, kad Lietuvoje viskas vyksta kiek per greitai ir baiminasi NT kainų burbulo. Kitos priežastys, kodėl žmonės domisi turtu čia, yra labai paprastos: atsiradęs tiesioginis skrydis iš Kauno – 3,5 valandos skrydžio, panašiai kaip nusigauti iš sostinės į pajūrį“, – aiškina pašnekovas ir priduria, kad privalumų būstui šiose apylinkėse suteikia ir geras klimatas.

NT analitikas Arnoldas Antanavičius sako jau kurį laiką stebintis didesnė lietuvių susidomėjimą NT šiltuose kraštuose. Jis pabrėžia, kad tokios tendencijos yra teigiamos: konkurencija su Lietuvos pajūrio NT rinka gali vesti prie kainų pajūryje korekcijų arba bent jau sustabdyti jų augimą.

„Galimybė rinktis už Lietuvos ribų yra gera ir sveikintina, nes atsiranda konkurencija mūsų pajūrio NT rinkai. Pardavėjai, kurie įsivaizduoja, kad mūsų pajūryje kainas galima kelti iki begalybės, turi pakeisti savo požiūrį, nes atsiranda alternatyvos užsienio rinkose. Pastebiu, kad pastaruoju metu susidomėjimas būstais šiltuose kraštuose išaugęs ir tarp pirkėjų, ir tarp pardavėjų. Siūlomi turai Bulgarijoje, kur būstą galima įsigyti kelis kartus pigiau nei Palangoje, taip pat Kipre, Ispanijoje“, – teigia NT ekspertas.

Jis tęsia, kad lietuvius vilioja NT šiltuose kraštuose privalumai: ilgesni vasaros sezonai, jūra, nesudėtingas nuvykimas. 

„Aišku, visuomet yra nerimas dėl atstumo ir to būsto priežiūros, tačiau yra galimybių pasamdyti vietinius žmones, įmones, kurios rūpinsis priežiūra ir nuoma“, – sako A. Antanavičius.

Pašnekovas primena, kad būstas Lietuvos pajūryje brango 30-40 proc., tačiau abejojama, ar toks kainų šuolis yra tvarus. Ištikus ekonominiams sunkumams, antras, atostogoms skirtas būstas parduodamas pirmiausia, o gauti už jį tiek, kiek buvo sumokėta krizės metu yra sudėtinga.

Justina Maciūnaitė

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) bankrutuojančiai Gargždų statybos bendrovei „Hidrostatyba“ turi grąžinti pusę iš nuskaičiuotų 127,4 tūkst. eurų delspinigių už pavėluotą kelio Šiauliai-Palanga atkarpų remontą.


Praėjusius metus galima vadinti antrojo būsto įsigijimo proveržio laikotarpiu. Lietuviai pirko po antrą, trečią butą ne tik didmiesčiuose, bet ir kurortuose. Populiariausiu jų pasirinkimu buvo šalies pajūris. Tačiau kiek apsukresni ir saulės išsiilgę tautiečiai ėmė domėtis NT šiltuose kraštuose. Kaip teigia Ispanijoje NT brokeriu dirbantis Dainius Markevičius, lietuviai čia pirko ir kelis...


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienas asmuo kaltinamas iš vartojimo kreditų įmonių apgaule pasisavinęs beveik 23 tūkst. eurų, o kitas – ėmęs kreditus žmonėms sukčiaudamas.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Buvusius poilsio namus „Zunda“ Palangoje už 1,3 mln. eurų (be PVM) įsigijusi transporto įmonė „Elveda“ ketina pastatą atnaujinti, įrengti apartamentus ir juos parduoti. „Didelę dalį pastato tikrai planuojame renovuoti, nes jis pakankamai geros būklės, o dėl kitos dalies dar vyksta diskusijos. Po to skirstysime pastatą į turtinius vienetus ir pardavinėsime kaip...


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Liepos 18-osios naktį, apie 02.07 val., pastebėta, kad Palangoje, Žemaičių g., iš daugiabučio namo kiemo, pavogtas automobilis BMW. Žala – 110 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė delfi.lt


  Palangoje nėra sudėtinga gauti vadinamosios žolės. Taip kalba vietinis jaunimas. „Man mokykloje yra siūlę žolės. Sakė, kad pažįstami gali parduoti. Tačiau tokie dalykai manęs visiškai nedomina”, – pasakojo kurorte besimokanti mergina. Ji pati girdėjusi, kad žolės Palangoje galima įsigyti už 35-50 litų.


Važiuojant į Šventąją, nuo šiol degalų – ir dyzelino, ir dujų, ir įvairių rūšių benzino – bus galima įsigyti visą parą, adresu Miško takas 10b, įvažiuojant į Šventąją. Ir ne tik: UAB „Šventosios investicija“ steigėjai Rimvydas Grikšas ir Vytautas Kryževičius žada, kad degalinėje, kuriai jie vadovaus pagal sutartį su UAB...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius