„Lietuvos šalelėj – skamba mūs dainelė“

Palangos tiltas, 2018-03-02
Peržiūrėta
1178
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Lietuvos šalelėj – skamba mūs dainelė“

Eilių posmais Lietuvą sveikino Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai su gražia sukaktimi. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – ypatinga šventė, todėl įstaigos bendruomenė šiai šventei ruošėsi nuo rudens.
Mūsų ugdytiniai dalyvavo Palangos miesto inicijuotame projekte „Prie istorijos prisilietus“ ir gamino keraminę plytelę, kuri vėliau buvo įdėta į monolitinį suoliuką, atidengtą Nepriklausomybės aikštėje. Savo įstaigos langus puošėme trispalvėmis širdelėmis, koridorius apjuosė vaikų su tėveliais sukurtos tautinės juostos, grupėse vis daugėjo darbelių, skirtų Lietuvai, o visas darželis skambėjo nuo lietuvių liaudies dainų, jas keitė rateliai, eilėraščiai apie Lietuvą. Prisiminti ir Lietuvos simboliai – himnas, herbas, vėliava. Daug diskutuota apie tai, ką reiškia LAISVĖ, NEPRIKLAUSOMYBĖ. Susipažinome su Lietuvos regionų tarmėmis, lietuvių liaudies instrumentais, dalyvavome respublikinėje piešinių parodoje „Mano širdelėj – Lietuva“. Priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą“, kuri vyko Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ ir atstovavo Aukštaitijos regionui. Rugilė Kaminskaitė dalyvavo eilėraščių deklamavimo konkurse „Liejas žodžiai iš širdelės Lietuvos šalelei“, kuris vyko Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“.
Vasario 15 dieną visa tai vainikavo šventė „Lietuvos šalelėj – skamba mūs dainelė“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui. Pasipuošę tautiniais rūbais visų grupių vaikučiai, auklėtojos, tėveliai susirinko į papuoštą įstaigos salę paminėti šios neeilinės datos. Šventė prasidėjo iškilmingai skambant Lietuvos himnui. Visus sveikino renginio vedantieji – „Sraigelių“ grupės ugdytiniai ir jų auklėtoja Salomėja Dobromilskienė.
Spindinčiomis džiaugsmu akimis ir gera nuotaika vaikai apdainavo Lietuvą, smagiai sukosi rateliuose bei skyrė Tėvynei daugelį gražių žodžių. Dainomis džiugino ir įstaigos pedagogių ansamblis „Gilė“, o šventę vainikavo jungtinis pedagogių ir vaikų choras.
Iš salės šventės dalyviai buvo kviečiami į savo grupes, kuriose vaišinosi kastiniu, karštomis bulvėmis, varškės sūriu su juoda duona ir kmynų arbata. Prie vaišių stalų dar ilgai netilo kalbos: susirinkusieji dalijosi šventės įspūdžiais, prisiminė lietuvių tradicijas, aptarė, kaip paminės Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį.
Skambėjo dainos, eilės, pleveno trispalvės, veiduose neblėso šypsenos – tokia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė buvo mūsų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“. Šiandien ypač svarbu mūsų visų laisvės, nepriklausomybės, vienybės siekis, todėl skatiname vaikus minėti tokias svarbias mūsų šaliai datas.

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“auklėtojos Raimonda VAINORĖ ir Daiva VAIDŽIŪNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iš skirtingų Lietuvos kampelių į LRT didžiąją studiją sugužėjo jaunieji „Dainų dainelės“ dainorėliai, atvežę LRT PLIUS žiūrovams gražiausias savo dainas.


Po trumpos pertraukos dėl pasaulį ir Lietuvą užgriuvusios koronaviruso pandemijos Palanga šiemet vėl ryškiai suspindo kalėdine nuotaika ir šventine atmosfera. Visą šį šventinį mėnesį kurorto kultūrinėse erdvėse skamba nuostabūs koncertai, žiūrovus stebina įdomūs spektakliai, kino filmai, o šeimos ar bičiuliai kartu leidžia laiką linksmuose kalėdiniuose edukaciniuose užsiėmimuose. O rytoj...


Palangos Kurhauzo salėje birželio 23 dieną, 18 valandą, liepos 25 dieną,18 valandą, ir rugpjūčio 21 dieną. 18 valandą, vyks muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“. Spektaklyje skamba žinomiausios melodijos iš žiūrovų pamėgtų operečių „Silva“, „Čigonų baronas“, „Cirko princesė“ ir kt.


„1,8 mln. eurų skamba įspūdingai, bet šiuo namu domimasi ir, manau, jį parduos“, –15min.lt sako nekilnojamojo turto agentė Ona Mackevičienė. Būtent tokios sumos, 1,8 mln. eurų, prašoma už erdvų apie 350 kv. m privatų namą Palangoje.


Aktyvus poilsis – geriausias atostogų planas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 04 | Rubrika: Sportas

„Žmonės sportuoja“ – šis pavadinimas Palangoje skamba jau ne vienerius metus, tiksliau, ketverius. Ir žmonės jau žino, atpažįsta šią veiklą, kaip sakė šios idėjos iniciatorė Vilija Gečaitė, jau ir nebėra nedrąsu žmonėms užsiimti aktyvia veikla būryje viešose vietose. O taip būdavo pirmais metais. Vadinasi, žmonės, galima sakyti, prisijaukino...


Eilių posmais Lietuvą sveikino Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai su gražia sukaktimi. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – ypatinga šventė, todėl įstaigos bendruomenė šiai šventei ruošėsi nuo rudens.


Regis, dar visai neseniai laiškų rašymas ranka buvo įprastas ir nieko nestebinantis dalykas. Šiais laikais tai skamba tarsi tikra egzotika, o ypač jaunosios kartos atstovams. Ranka rašytų laiškų nebegauname, patys jų nerašome, o ką ir bekalbėti apie kadaise buvusius ir dabar tik romantiškai įsivaizduojamus pašto karvelius. Spalio 9-ąją...


„Paskolink pinigų, labai reikia. Atiduosiu rytoj“, – taip skamba draugo žinutė. O vėliau paaiškėja, kad tas draugas niekada pinigų neprašė. Įsivėlėte į panašią istoriją? Tikriausiai susidūrėte su tapatybės vagišiais.


„Neseniai lankėmės Ukrainoje. Patikėkite, Lietuvos vardas ten plačiai skamba. O po šios akcijos, į kurią, kaip matau, aktyviai įsijungė ir palangiškiai, Lietuvos vardas skambės dar plačiau“, – sakė TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius. Palangoje viešėjęs opozicijos lyderis su bendrapartiečiais vakar, paskutiniąją akcijos „Padėkime Ukrainos...


Liberalcentristams requiem skamba ne tik Vilniuje, bet ir Palangoje  6

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 12 06 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Po Seimo rinkimų į, regis, jau aklinai užkaltą Liberalų ir centro sąjungos karstą šią savaitė įmušta dar viena vinis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius