Lietuvos šaulių sąjungos Palangos kuopos nariai paminėjo Kovo 11 – ąją

Palangos tiltas, 2021-03-17
Peržiūrėta
1066
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos šaulių sąjungos Palangos kuopos nariai paminėjo Kovo 11 – ąją

Vis dar tebesiautėjant COVID – 19 šmėklai, palangiškiai vis vien surado ir laiko, ir entuziazmo tinkamai pažymėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 31 - ąsias metines. Pirmiausia prie nepriklausomybės signataro Jono Basanavičiaus paminklo rinkosi Lietuvos šaulių sąjungos Palangos kuopos nariai, kurių pagrindą tądien sudarė miesto kultūros ir jaunimo centro vyrų choro „Jūros šauliai“ dalyviai.

Vos ne pusei metų priverstinai nutrauktos choro repeticijos visiems sugadino ne tik nuotaiką, bet dar ir balsų kokybę, tačiau Rimgaudo Juozapavičiaus paduotu tonu rytmetinis šaltukas nei kiek nesutrukdė Tautiškos giesmės pakiliam skambesiui. Paminklas buvo šauniai papuoštas gyvų tulpių didžiule puokšte, uždegtos sakralinės žvakutės, padarytos puikios atminimo nuotraukos.

Netrukus vyrai sugužėjo į automobilius ir jau Palangos miesto kapinėse pagarbiai padėjo gėles nepriklausomybės signataro Algimanto Vinco Ulbos amžino poilsio vietoje. Algimantas Vincas Ulba taip buvo išrinktas Palangos miesto meru. Gėlių puokštę mūsų kolektyvui perdavė Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, todėl galime drąsiai konstatuoti, jog šis pavedimas įvykdytas be priekaištų.

Mūsų visų nuotaiką pakėlė ir dar vienas faktas – Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas Albertas Dapkus Palangos kuopos vadui Adolfui Sendrauskui tąryt Klaipėdoje įteikė Antrojo laipsnio pasižymėjimo ženklą „Už nuopelnus šaulių sąjungai“. Tokiu pat pasižymėjimo ženklu buvo apdovanotas ir Klaipėdos 3 - osios šaulių rinktinės vadas Rolandas Lukšas, bet A. Sendrausko apdovanojimui, kaip buvo konstatuota, nemažą įtaką turėjo Palangos jaunimo ir kultūros centro vyrų choro „Jūros šauliai“ populiarumas.

„Neveltui ir pats Adolfas yra ne tik entuziastiškiausias choro dainininkas, bet ir nenuilstantis kolektyvo organizatorius“ – taip Adolfą Sendrauską šiltai apibūdino šaulių choro maestro Rimgaudas Juozapavičius, – todėl šis apdovanojimas džiugina mus visus“.

Donatas Žuolys

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Jūros šaulių vyrų choras susiformavo iš 1981 m. Arvydo Krisiukėno įkurto Palangos kultūros centro vyrų choro. Nuo 1985 m. chorui vadovavo Aloyzas Žilys, o nuo 2008 m. – Edmundas Jucevičius. Dabartinis choro vadovas Rimgaudas Juozapavičius chorą veda nuo 2014 m.


Vis dar tebesiautėjant COVID – 19 šmėklai, palangiškiai vis vien surado ir laiko, ir entuziazmo tinkamai pažymėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 31 - ąsias metines. Pirmiausia prie nepriklausomybės signataro Jono Basanavičiaus paminklo rinkosi Lietuvos šaulių sąjungos Palangos kuopos nariai, kurių pagrindą tądien sudarė miesto kultūros ir jaunimo centro vyrų...


Palangoje startavo naujas šaulių paramos policijai projektas

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 30 | Rubrika: Miestas

Įsibėgėjus vasaros sezonui, Lietuvos pajūrį užplūsta vis daugiau poilsiautojų, tad ir pajėgų, palaikant viešąją tvarką ir užtikrinant piliečių saugumą, reikia daugiau. Kiekvieną savaitgalį liepos ir rugpjūčio mėnesiais kartu su policijos pareigūnais patruliuos ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai (LŠS). Už atskirus savaitgalius bus atsakingos skirtingos LŠS rinktinės...


Intensyvus Palangos „Jūros šaulių“ choro savaitgalis

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Jūros vaikai

Šauliai nuolat dalyvauja visuose miesto šventiniuose renginiuose. O Palangos kultūros ir jaunimo centro vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) šį savaitgalį dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos organizuotame meno kolektyvų apžiūroje, skirtoje pažymėti Šaulių sąjungos įkūrimo 100-metį bei Tauragėje organizuotame...


Palangos senojoje gimnazijoje rugsėjo 18 ir 20 dienomis vyko Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šauliųPalangos 306 kuopos jaunųjų šaulių pristatymas su sportinėmis estafetėmis. Jį organizavo III klasės gimnazistai – būrio vadas Marius Gruzdys ir būrio vado pavaduotojas Dominykas Nuraševas. Jiems talkino kuopos jaunieji šauliai.


Praėjusį šeštadienį Kaune, karininkų ramovėje, vykusiame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) suvažiavime dalyvavo 191 delegatas. LŠS sudaro 10 rinktinių, veikiančių teritoriniu principu visose Lietuvos apskrityse. Šiandien rinktines sudaro daugiau nei 100 kuopų, įkurtų visuose Lietuvos rajonuose. Ir Šaulių sąjungai priklauso per 10 tūkst. narių....


Praėjusį šeštadienį Kelmėje įvyko Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 25-ečio minėjimas-sąskrydis, kuriame dalyvavo ir grupelė Palangos šaulių.


Kovo 23 dieną Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga savo būstinėje Klaipėdoje šventė neeilinę sukaktį – šiemet sukako 90 metų nuo sąjungos įkūrimo. Iškilmėse dalyvavo ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai.


Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šią dieną prieš 94 metus tuometis Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Oficiali Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena penktadienį paminėta ir Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius