Ligoniams bei neįgaliesiems – adventiniai rytmečiai „Paslaptingų ženklų metas“

Palangos tiltas, 2014-12-18
Peržiūrėta
5399
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ligoniams bei neįgaliesiems – adventiniai rytmečiai „Paslaptingų ženklų metas“

Adventas – tai susikaupimo, maldos, vilties ir ramybės metas bei noras trumpam stabtelėti ir pamąstyti apie amžino laiko rato prasmę, gyvenimo vertybes, pabūti kartu ir pasidalinti žmogiškąja šiluma su tais, kuriems labiausiai jos reikia.
Jau trečius metus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai ir mokytojai organizuoja adventinius rytmečius Palangos miesto įstaigose.
Gruodžio 4-11 dienomis trečio kurso mokiniai kartu su kunigu Jonu Lioranču, vokaliste Galina Mikalauskiene bei profesijos mokytojomis Aiste Balčiūnaite-Samaviče ir Angelina Buteikiene aplankė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus ligonius, Neįgaliųjų dienos centro lankytojus bei Palangos globos namų gyventojus.
Kurorto verslo skyriaus mokinės Aušra ir Radvilė visus susirinkusius pakvietė „keliauti Dievo gimimo taku“, kur, grojant tyliai muzikai visi klausėsi pranašų Izaijo ir Michėjo žodžių, Viešpaties angelų ir piemenų pokalbių. Dalyvavusieji susipažino su keturių Advento vainiko žvakių reikšmėmis, Jėzaus gimimo simboliais. Didžiulį įspūdį paliko vokalistės Galinos Mikalauskienės atliekamos kalėdinės giesmės, ne vienas susijaudinęs nubraukė ašarą kartu giedodamas „Sveikas Jėzau gimusis“.
Kiekvienam dalyviui mokinys Vaidas padovanojo pačių mokinių sukurtus simbolinius ženklus, nešančius sėkmę ir gėrį visus ateinančius metus.
Kunigas Jonas pasveikino susirinkusius su artėjančiomis šventėmis, pasidalijo mintimis apie Kristaus užgimimo laukimo laikotarpį, žmogiškojo gyvenimo laikinumą ir amžinąsias dvasines vertybes.
Neįgaliųjų dienos centro lankytojai pakvietė susėsti prie bendro stalo. Norėdami ilgiau pabūti kartu jie pasakojo apie savo veiklą, rodė meno darbelius, iš kurių kelis padovanojo kurorto verslo skyriui.
Tikimės, kad meilės, tikėjimo ir gėrio kupini žodžiai ir palinkėjimai pasiliko kiekvieno dalyvio širdyje.

Angelina BUTEIKIENĖ

Jūsų komentaras:

Puiku !.. 2014-12-30 08:06 (. / IP: 86.100.63.40)
Ačiū Gerb.p. Angelinai;-Ji kaskart stebina naujom idėjom, jų įgyvendinimu,tuo maloniai aplanko kiekvieno žmogaus sielą!..

Taip pat skaitykite

Jau kitą savaitę, spalio 25 d., „Regitra“ paskelbs 69 naujus automobiliams planuojamus gaminti numerio ženklų derinius iš „M“ raidės, tad iš viso bus net 69 tūkst. galimų raidžių ir skaičių kombinacijų.


„Palangos tiltas“ sulaukė piktoko palangiškės laiško dėl neva menkos Savivaldybės paramos onkologinėmis ligomis sergantiems palangiškiams. Ar Palanga išties nereikšmingai padeda savo onkologiniams ligoniams?


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Palangos gintaro muziejuje rugsėjo 17 d., 10-14 val. vyks naujo, Lietuvos Kultūros tarybos finansuojamo, edukacinio projekto „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“ išplėstinis pristatymas skirtas pedagogams ir edukatoriams.


Buvusiuose Tiškevičių dvaro rūmuose veikiančio Kretingos muziejaus oranžeriją ketinama atnaujinti, pritaikant ją neįgaliesiems, taip pat ir ligoniams iš Palangos reabilitacijos ligoninės. Tam iš kitų metų valstybės biudžeto prašoma beveik 0,5 mln. eurų.


Paplūdimiuose atnaujintos neįgaliesiems skirtos aikštelės

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 23 | Rubrika: Miestas

Palangos komunalininkai paplūdimyje atnaujino dvi aikšteles, skirtas neįgaliesiems, tad judėjimo sunkumų turintys palangiškiai ir kurorto svečiai gali patogiai grožėtis jūra.  


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus su palangiškiu, aktyviu visuomenininku Tomu Vilucku aptarė miesto pritaikymo neįgaliesiems klausimus.


Adventas – tai susikaupimo, maldos, vilties ir ramybės metas bei noras trumpam stabtelėti ir pamąstyti apie amžino laiko rato prasmę, gyvenimo vertybes, pabūti kartu ir pasidalinti žmogiškąja šiluma su tais, kuriems labiausiai jos reikia.


Nepaisė ženklų, nepakluso pareigūnams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 29 | Rubrika: Kriminalai

Palangos mieste ant šaligatvio sustojusi moteris maištavo prieš pareigūnus, tačiau nusipelnė tik baudos už kelio ženklų nepaisymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius