Savivaldybės savanoriai maistą koronaviruso ligoniams pristato triskart per dieną

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-11-25
Peržiūrėta
1147
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybės savanoriai maistą koronaviruso ligoniams pristato triskart per dieną

Visoje šalyje neatslūgstant COVID-19 pandemijos antrajai bangai, kuri, deja, neaplenkė ir Palangos, miesto Savivaldybės savanoriai ir prie karantino nuo pavasario „prisitaikiusiems“ palangiškiams, ir juolab pavojingu virusu sergantiesiems yra didelė parama ar vienintelė išeitis.

Komandos branduolys – tas pats
„Didžiąja dalimi pasikliauname tais pačiais savanoriais kaip ir pavasarį. Kaip ir pavasarį, taip ir dabar jie vyresnio amžiaus, mažiau mobiliems žmonėms, taip pat koronaviruso ligoniams pristato maistą, vaistus, siuntinius. Kai kuriomis mano čia paminėtomis asmenų kategorijomis rūpinasi ir Palangos socialinių paslaugų centras, tačiau mes jam pagal savo galimybes padedame – mūsų savanoriai būtinas paslaugas teikia dažniausiai savaitgaliais, tačiau kai kurie – ir darbo dienomis,“ – sakė Albertas Martinaitis, Palangos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos narys.
Anot jo, kai kai kuriuos žmones, pavyzdžiui, koronaviruso ligonius savanoriai aplanko net tris kartus per dieną.
„Paimame jiems skirtą maistą iš socialinių paslaugų centro ir saugiai pristatome,“ – sakė A. Martinaitis.

Pakitęs elgesys
Nors miesto savivaldybė ieško savanorių, galinčių padėti teikti paslaugas izoliuotiems ar su sergančiais kontaktą turėjusiems asmenims, tačiau Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos narys pastebi, kad per karantiną šį rudenį dauguma palangiškių elgiasi kitaip.
„Mažiau panikos. Daugiau racionalumo. Galbūt mažiau ir baimių, bet palangiškiai yra disciplinuoti ir suvokia ligos pavojingumą – laikosi karantino suvaržymų,“ – sakė A. Martinaitis. „Dabar sulaukiame gerokai mažiau skambučių nei pavasarį,“ – pridūrė.
Paklaustas apie aktyviausiu savanorius, jis išskyrė Klaudiją Kuprijonavaitę, Mantą Srėbalių, Karoliną Žilinskaitę, Ievą Rudytę, Laimoną Jocį.
„Paskutinysis – jaunas vaikinas, neseniai persikraustė gyventi iš Plungės į Palangą iš iškart kreipėsi į mus dėl savanoriavimo. Labai pagirtinas pavyzdys,“ – pastebėjo A. Martinaitis.
„Žinoma, aš ir pats daug ką padarau. Kitąkart paprasčiau pačiam viską padaryti, negu perpasakoti ką daryti,“ – sakė pašnekovas.

Priemonių buvo imtasi lapkričio pradžioje
Įvertinus dėl koronaviruso vis nestabilią situaciją šalyje, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos Operacijų centras lapkričio pradžioje nusprendė atnaujinti savanorių veiklą ir registraciją Palangoje.
„Buvo sutarta, kad tai būtina daryti. Todėl ir dabar kviečiame sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą, teikiant kitas paslaugas“, – sakė A. Martinaitis.
Svarbu žinoti, jog savanoriu gali būti fizinis asmuo nuo 18 iki 50 metų, neturintis sveikatos sutrikimų ir nekontaktavęs su sergančiais koronaviruso (COVID-19) liga. Norintieji tapti savanoriais, kviečiami užpildyti anketą, kurią rasite Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje: https://www.palanga.lt/savanorystes-anketa/6337.
„Pastebėjau, kad per vasaros sezoną į Palangą nuolat gyventi atvyko naujų jaunų žmonių, todėl bandome ir juos įtraukti į savanorystę, – kalbėjo A. Martinaitis. –Atidžiai sekame „kovido“ situaciją, pokyčius.“

Švenčių metas – atsakomybės išbandymas
Ne mažiau, nei savanorių pagalba, svarbu ir atsakingas visuomenės elgesys. Nors Vyriausybė pratęsė karantiną iki gruodžio 18-osios, artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems metams, visi palangiškiai, planuojantys didžiąsias metų šventes, raginami tai daryti atsakingai.
„Vyresnio amžiaus, lėtinių ligų turintys žmonės turėtų susilaikyti nuo kelionių, svečių priėmimo“, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovė Ramunė Vaičiulienė.

Patarimų turi ir policija
Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja, teigė, kad policija primygtinai prašo piliečių laikytis Vyriausybės nurodymų bei rekomendacijų ir visose viešose vietose dėvėti kaukes, o esant galimybei – ir dezinfekuoti rankas.
Visą lapkritį pareigūnai vykdė įvairias prevencines ir policines priemones, tačiau dėl kaukių nedėvėjimo ar dėl jų netinkamo dėvėjimo nieko nenubaudė.
„Labai prašome visų, ir palangiškių, elgtis atsakingai bei rūpintis savo ir kitų saugumu“, – sakė A. Grauslienė.

Reikalingas sąmoningumas
Apie tai, kad būtinas visuomenės sąmoningumas, kalbėjo ir Palangos miesto savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja Irma Babičaitė-Kučinskienė.
„Kaip ir pirmoje COVID-19 ligos „bangoje“, taip ir šiandien reikalingas mūsų visų sąmoningumas. Jei galime, atidėkime išvykas, keliones, gausių draugų ar artimųjų susitikimus. Taisyklingai nešiokime veido kaukes – ji turi dengti burną ir nosį. Laikykimės viešoje vietoje socialinio atstumo, dažnai plaukime rankas. Jei pasijutome ar jaučiamės prastai, likime namuose. Jeigu pasireiškė karščiavimas, kosulys, sunku kvėpuoti, kreipkitės telefonu medicininės pagalbos. Viskas praeina, pasibaigs ir COVID-19 liga, tik būkime sąmoningi, šiek tiek daugiau kantrybės. Saugokime save ir kitus", – ragino specialistė.
Palangoje – koronaviruso protrūkis
Palangos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai atkreipia dėmesį, kad visoje Lietuvoje šiuo laikotarpiu yra rekomenduojama atsisakyti nebūtinų kelionių, išvykų ir likti namuose. Tai ypač svarbu artėjant didžiausioms metų šventėms. Deja, Palanga šią savaitę registravo koronaviruso protrūkį Palangos senelių globos namuose.

Dėmesys – nuotoliniam darbui
Savivaldybių institucijose, įstaigose, savivaldybių valdomose įmonėse darbas laikinai organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Tai reiškia, kad svarbiausios, gyventojams aktualiausios neatidėliotinos paslaugos ir toliau teikiamos darbo vietoje (jei nėra kitos galimybės), pavyzdžiui, esant būtinybei, gyventojus tiesiogiai ir toliau priima Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos, Civilinės metrikacijos skyriai, tačiau čia laikomasi ypatingų saugumo reikalavimų.
Savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbuotojų posėdžiai, pasitarimai organizuojami nuotoliniu būdu, o jeigu nėra galimybės organizuoti nuotoliniu būdu, privalu griežtai laikytis visų būtinų COVID-19 ligos prevencijos priemonių, nustatytų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimuose. Minėtų įstaigų ir įmonių darbuotojai nevyksta į komandiruotes, o seminaruose ar mokymuose gali dalyvauti tik nuotoliniu būdu.

Stiprinamos prevencinės priemonės
Savivaldybės teritorijoje esančių asmens sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigų, viešojo maitinimo bei prekybos ir paslaugų teikimo vietų administracijos, viešojo transporto paslaugų tiekėjai (tarp jų ir taksi, pavežėjimo) bei ugdymo įstaigų vadovai įpareigoti sustiprinti būtinų prevencinių priemonių taikymą.
Policija, bendradarbiaudama su BĮ Palangos rinkliavų centru bei Viešosios tvarkos skyriumi, aktyviau tikrins viešojo transporto vežėjus, taksi ir kito pavežėjimo paslaugų teikėjus dėl būtinų prevencinių priemonių taikymo.

Svarbūs kontaktai
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirti asmenys, atsakingi už konkrečių paslaugų teikimo gyventojams koordinavimą karantino laikotarpiu.
Esant Savivaldybės numatytų izoliavimosi patalpų poreikiui skambinti tel. 8 615 59396.
Jei asmuo izoliavimosi namuose metu neturi artimųjų, galinčių pristatyti maisto ir kitų būtinųjų priemonių, skambinti tel. 8 686 01378.
Vaikų priežiūra išimtiniais atvejais, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose – el. p. [email protected] arba tel. 8 620 69275.
Žmonių su negalia bei pagyvenusių žmonių priežiūra išimtiniais atvejais – [email protected] arba tel. 8 611 16120, 8 615 27568.
Atpažinę koronaviruso simptomus, nedelsiant skambinkite nemokama karštąja koronos linija – 1808. Kitais atvejais telefonu susisiekite su savo šeimos gydytoju – konsultacija bus vykdoma nuotoliniu būdu.
Dėl Jūsų pačių ir Jūsų artimųjų saugumo skatiname likti namuose – saugokime save ir aplinkinius.
Koronaviruso informacija – 1808

Atsargiai – sukčiai apsimeta savanoriais
Šalyje jau esant atvejams, kuomet sukčiai apsimeta savanoriais, Palangos miesto Savivaldybė primena, kad savanoriai niekada nesiprašys pas jus į namus.
Apie prekės atvežimą savanoris Jums praneš telefonu. Savanoriai gali palaukti, kol jūs pasiimsite atvežtas prekes saugiu atstumu nuo savo durų.
Savanoris niekada neprašys pasirašyti jokių dokumentų ir neteiks dezinfekavimo ar kitokių paslaugų.
Jeigu abejojate, kad turite reikalų su Savivaldybės savanoriu, prašykite, kad savanoriai pateiktų pažymėjimą arba kitą dokumentą, patvirtinantį savanorišką veiklą.
Paskambinkite savanorius siuntusiai organizacijai, kad įsitikintumėte, ar atvykę asmenys tikrai yra savanoriai.
Savanoriai visada dėvės apsaugos priemones (kaukes arba respiratorius, pirštines).
Jei kilo įtarimų dėl sukčiavimo (ar kitų nusikalstamų veikų) nedelsdami skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

FOTO NUOTRAUKOJE: Albertas Martinaitis

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ sulaukė piktoko palangiškės laiško dėl neva menkos Savivaldybės paramos onkologinėmis ligomis sergantiems palangiškiams. Ar Palanga išties nereikšmingai padeda savo onkologiniams ligoniams?


Palangos centre valstybinę žemę užėmusio ir niekur neregistruoto kiosko savininko nestabdo net praėjusią savaitę panaikintas leidimas čia ruošti maistą.


Kaunas Jazz pristato: Dana Masters (Didžioji Britanija)


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297, 61 punktu, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus...


Palangos miesto savivaldybė ragina kurorto gyventojus, kurie turi mobilumo (judėjimo) sunkumų, serga koronaviruso infekcija, taip pat – asmenis, kurie dėl koronaviruso infekcijos vengia ar negali išeiti iš namų, pasikliauti savanorių pagalba – jie jums į namus pristatys maistą, vaistus, siuntinius, mėgstamą leidinį, pagal galimybes įgyvendins kitus prašymus....


Visoje šalyje neatslūgstant COVID-19 pandemijos antrajai bangai, kuri, deja, neaplenkė ir Palangos, miesto Savivaldybės savanoriai ir prie karantino nuo pavasario „prisitaikiusiems“ palangiškiams, ir juolab pavojingu virusu sergantiesiems yra didelė parama ar vienintelė išeitis.


Buvusiuose Tiškevičių dvaro rūmuose veikiančio Kretingos muziejaus oranžeriją ketinama atnaujinti, pritaikant ją neįgaliesiems, taip pat ir ligoniams iš Palangos reabilitacijos ligoninės. Tam iš kitų metų valstybės biudžeto prašoma beveik 0,5 mln. eurų.


Kaip sakė „Palangos tiltui“ Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, per dieną Palangos miesto savivaldybės savanoriai įprastai sulaukia apie 2-3 skambučių su tais pačiais prašymais – pristatyti maisto, vaisto, paimti siuntas.O praėjusį penktadienį ir šeštadienį Savivaldybės savanoriai išdalino 500 kaukių.


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius