Loterijai į 61 vietą verslui vasarą Šventojoje – 169 paraiškos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-04-11
Peržiūrėta
2026
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Balandžio 2 d. verslininkai bandė laimę konkurse dėl leidimų Palangos centrinėje dalyje, balandžio 9-ąją – dėl leidimų Šventojoje.
Balandžio 2 d. verslininkai bandė laimę konkurse dėl leidimų Palangos centrinėje dalyje, balandžio 9-ąją – dėl leidimų Šventojoje.

Antradienį į salę Savivaldybės administracijos pastate rinkosi verslininkai, kurie buvo pateikę paraiškas antrajam šių metų konkursui-loterijai dėl galimybės pirmumo teise įgyti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas tam numatytose viešosiose vietose Šventojoje. Tie, kuriems tikrąją to žodžio prasme, sėkmė nusišypsojo, džiaugėsi, kam sėkmė palanki nebuvo – raukėsi, bet visi vienu balsu tikino: loterija – labai jau keistas būdas išsiaiškinti, kas metus laiko vasarą galės užsiimti verslu.

Šiam konkurso-loterijos etapui buvo pateikta 61 Šventosios gyvenvietėje ir paplūdimyje (9 vietos Kopų g., 17 – Prieplaukos g., 1 – Šventosios g, 20 – Jūros g., 2 – Šventosios upės krantinėse, 12 – Šventosios paplūdimiuose) nustatytos vietos, kuriose, įgijus leidimą, bus galima metus laiko, o realiai – vasaros sezono metu prekiauti arba teikti kitas paslaugas. Prasidėjus konkurso procedūrai ir atidarius dėžę su paraiškomis, suskaičiuota, jog jų pateikta net 169.
Brangiausiai – 6,5 tūkst. Lt – įvertintas leidimas pasistačius nesudėtingą laikiną statinį (iki 20 kv. m) prekiauti maisto produktais bei ne maisto prekėmis Jūros g. Beje, kitose Jūros g. vietose už leidimą Kopų g. kitose vietose loterijoje įgavę pirmumo teisę mokės ir 5 tūkst. Lt, ir 3,7 tūkst. Lt, ir 1,5 tūkst. Lt. Pigiausiai – 1 tūkst. Lt – prašyta mokėti už leidimą pasistačius laikinąjį prekybos įrenginį prekiauti dirbiniais iš gintaro ir odos toj pačioj Jūros g.
Dar pigiau kainuoja leidimai užsiimti verslu Šventosios paplūdimiuose iki keistokai skambančios datos – 2015-ųjų metų gegužės 31-osios. Norintieji užsiimti paplūdimio reikmenų nuoma už leidimą turi mokėti 200 Lt, pasistatyti mobilųjį batutą – nuo 300 iki 500 Lt, o pripučiamąjį batutą – nuo 400 iki 700 Lt. Pageidaujantiems iki 2015-ųjų kalendorinės vasaros pradžios nuomoti vandens dviračius ir valtis leidimas kainuos 800 Lt, o įrengsiantiems vandens atrakcionus vaikams – 1 tūkst. 400 Lt.
„Leidimai užsiimti verslu Palangos savivaldybės nustatytose viešosiose vietose yra išduodami nuo einamų metų birželio 1-osios iki kitų metų gegužės 31-osios, jeigu tas leidimas įsigyjamas metams, o ne trims. Ir jeigu konkurse dalyvaujantis verslininkas, anksčiau dirbęs toje vietoje, nelaimi, naujasis leidimą įsigijęs verslininkas nuo birželio pirmosios gali pradėti savo veiklą“, – aiškino datų subtilybes Rinkliavų skyriaus vedėja Žaneta Žulkuvienė.
Kaip sakė konkurso komisijos narė, Šventosios seniūno pavaduotoja Elena Vigelienė, kaip ir prieš tai vykusio konkurso metu į kai kurias vietas sulaukta nuo 8 iki 10 paraiškų, o kai kurios vietos verslininkų nesudomino.
„Daugiausiai – net 11 pretendentų pageidavo įsigyti 5 tūkst. Lt kainuojantį leidimą prekiauti maisto bei ne maisto produktais Jūros g. Mažiausiai norinčiųjų buvo prekiauti odos ir gintaro dirbiniais. Nei Prieplaukos, nei Jūros g. nebuvo nei vieno pretendento, į 5 vietas Kopų g. atsirado tik vienas norintysis. Nebuvo pageidaujančių užsiimti vaikiškų elektromobilių nuoma Prieplaukos g. Ir kas išties keista, į 12 vietų paplūdimiuose atsirado tik du pretendentai: vienas panoro verstis paplūdimio reikmenų nuoma, kitas – pastatyti mobilųjį batutą“, – vardijo E. Vigelienė.
Tačiau Šventosios seniūno pavaduotoja mano, jog, paskelbus konkurso etapą, kuriame bus siūloma įsigyti leidimus tose vietose, kurios nebuvo paklausios pagrindinio konkurso metu, atsiras norinčių verslauti, nes nemenka dalis žmonių, pretendavusių po kelis į vieną vietą, liko be galimybės užsiimti vasaros verslu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykiteBendrovės „Šilkas“ poilsio namai Palangoje iškilo 1992 metais ir veikė vos kelis metus, po to buvo apleisti ir gamtos bei žmonių niokojami daugiau nei du dešimtmečius. Praėjusiais metais į pastatą vaiduoklį ryžosi investuoti nekilnojamo turto vystytojai „Reefo“ ir jau šią vasarą buvę poilsio namai taps prabangiu apartamentų projektu...


Praėjusio penktadienio rytas ir šis pirmadienio rytas buvo karšti Palangos verslininkams, siekiantiems laimėti leidimus prekiauti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nustatytose viešosiose vietose. Buvo atrenkami laimėtojai, kurie gavo leidimus užsiimti prekyba viešose kurorto vietose.


Kai visi „trenkti“ gerąja to žodžio prasme

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir jaunimo centro Kamerinis choras, įžengęs į penktuosius gyvavimo metus, gegužės 19 d. surengė dar vieną visiems įsimintiną pasirodymą chorinės muzikos šventėje „Cantate Palangai“ Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Choro vadovas Edmundas Jucevičius atvirame pokalbyje su „Palangos tiltu“ atsakė į klausimus apie...


Kaip žinia, nuo praėjusių metų dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija pernai baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys...


Šį savaitgalį vykusiose Nacionalinės krepšinio lygos rungtynėse sėkmė „Palangos“ krepšininkams nebuvo palanki: kurorto ekipa pralaimėjo abejas žaistas rungtynes.


Kas gaus leidimą prekiauti lemia nebe laimė, o pinigai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 24 | Rubrika: Miestas

Šiemet dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys lėšų miesto...


Antradienį į salę Savivaldybės administracijos pastate rinkosi verslininkai, kurie buvo pateikę paraiškas antrajam šių metų konkursui-loterijai dėl galimybės pirmumo teise įgyti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas tam numatytose viešosiose vietose Šventojoje. Tie, kuriems tikrąją to žodžio prasme, sėkmė nusišypsojo, džiaugėsi, kam sėkmė palanki nebuvo...


Antradienį prie salės, kurioje vyksta Palangos miesto Tarybos posėdžiai, būriavosi būrys verslininkų, kurie buvo pateikę paraiškas antrus metus vykstančiam konkursui-loterijai dėl galimybės pirmumo teise įgyti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas tam numatytose viešosiose vietose Palangos centre. Tie, kuriems tikrąją to žodžio prasme sėkmė nusišypsojo, džiaugėsi, kam...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius