„Maisto banko“ akcijos metu sulaukta rekordinio dosnumo

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-24
Peržiūrėta
2067
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Maisto banko“ akcijos metu sulaukta rekordinio dosnumo

Spalio 21-22 dienomis Palangoje bei Šventojoje, kaip ir visoje Lietuvoje, labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ prekybos centruose vykdė maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją. Organizatoriai džiaugėsi, jog akcija pavyko puikiai – rekordiškai aukota įvairių maisto produktų, Palangoje žmonės buvo ne ką mažiau dosnesni.

Auga pasitikėjimas organizacija
Kaip pasakojo„Maisto banko“ Klaipėdos regiono padalinio vadovas Raimondas Danupas, Palangoje maisto produktus rinko trys organizacijos – Palangos socialinių paslaugų centras, Kretingos socialinių paslaugų centras ir Dienos veiklos centras. Iš viso surinkta 3341 vienetų įvairių maisto produktų, aukotojų būta 1294, sulaukta 55 savanorių pagalbos renkant maisto produktus.
„Pažvelgus, kiek maisto produktų buvo surinkta ankstesnėse akcijose, ši akcija buvo rekordinė. Kasmet vis skaičius augo, tačiau tokio iki šiol nebuvo. Pastarosios akcijos metu suaukota 3200 vienetų, pernai į aukojimo krepšelį sukrauta 2800 vienetų maisto produktų, dar anksčiau – 1900. Džiugu, jog žmonės išreiškia pasitikėjimą organizacija, noriai padeda skurstantiems. Kai kurių net nereikia raginti. Įprastai savanoriai užsukusiems į parduotuves žmonėms įteikia skrajutes, kuriose nurodyta, kokių pageidaujama maisto produktų. Kiti net neima, sako, jog ir taip žino, kokia akcija vyksta ir ko reikia – nuperka ir atneša. Džiaugiamės ne tik augančiu aukotojų skaičiumi, bet ir savanoriais“, – kalbėjo Klaipėdos regiono padalinio vadovas.
R. Danupas akcentavo, jog dosnumas, parodytas akcijos metu, parodo, jog žmonių gerumas – beribis. Aplinkiniai nėra abejingi svetimo vargui. „Norisi padėkoti kiekvienam aukotojui, kuris suprasdamas, jog turi galimybę padėti, nenumoja ranka“, – teigė pašnekovas.

Įvairesnis krepšelis
Klaipėdos regiono padalinio vadovas paminėjo, jog žmonės pastarosios „Maisto banko“ akcijos metu aukojo daugiau įvairesnio maisto. „Krepšelio turinys išties buvo labai įvairus. Žinoma, tendencija išlieka – populiariausi maisto produktai išliko makaronai ir kruopos, tačiau žmonės jau suvokia, kad vien makaronais gyvas taip pat nebūsi. Į aukojimo krepšelį nemenkai prikrauta cukraus, aliejaus, įvairių konservų. Tai parodo, jog žmonės atsakingai vertina akcijos idėją ir supranta, ko reikia skurstantiems žmonėms“, – kalbėjo R. Danupas.
Jis akcentavo, jog toks žmonių dosnumas – net ir menkiausias dėmesio parodymas – atskleidžia, jog bendruomenėje nesame vieni. Prireikus pagalbos, neabejotinai išvysime ištiestą pagalbos ranką.

Viena iš populiariausių akcijų
Tradicine tapusios „Maisto banko“ akcijos metu geros valios žmonės kasmet kviečiami solidarizuotis su nepritekliuje gyvenančiomis šeimomis, socialinių įstaigų, nevyriausybinių organizacijų globojamais vaikais, neįgaliais, senyvo amžiaus žmonėmis ir paaukoti jiems taip reikalingų maisto produktų.
Praėjusios „Maisto banko“ akcijos metu Lietuvos gyventojai skurstantiesiems paaukojo 371 tūkst. vienetų ilgai negendančių maisto produktų už daugiau nei 329 tūkst. eurų. Vykdant „Maisto banko“ akciją bendradarbiaujama su 350 socialinių įstaigų ir organizacijų, maistą prekybos centruose surinkti talkina beveik 8000 savanorių.
Tyrimų duomenys rodo, kad „Maisto banko“ akcija yra vienas populiariausių labdaros vajų šalyje – maisto nepasiturintiems aukoja 35 proc. šalies gyventojų. Akciją globoja miestų merai, aukoti skatina žinomi šalies žmonės. Per akcijos savaitgalį nepasiturinčių maitinimui paaukojama apie 200 tonų maisto produktų.
„Maisto banko“ akcijai startą davė pirmadienį „Maisto banko“ sandėliuose apsilankiusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kalbėdama apie nesitraukiantį skurdą, šalies vadovė akcentavo: „Lietuvoje maisto pakanka ir pakaktų visiems, bet, deja, ne visada tas maistas yra paskirstytas vienodai". ES statistikos tarnybos EUROSTAT duomenys rodo, kad nepriteklių patiria 29,3 proc. šalies gyventojų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.


Spalio 8-9 dienomis visoje Lietuvoje, ir Palangoje, vyko tradicine tapusi rudeninė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Pasirodo, kad palangiškiai akcijai dosniau atvėrė savo pinigines.


Startavo „Maisto banko“ projektas, kviečiantis žmones peržiūrėti savo maisto atsargų spinteles. Maisto surinkimo dėžės jau įrengtos ir iki birželio 18 dienos geradarių Palangos gyventojų laukia Palangos savivaldybės Socialinių paslaugų skyriuje (Vytauto g. 112) .Birželio 10 d. šios iniciatyvos autobusiukas lankysis Palangoje. Nuo 15 iki 16:30 val. maistu pasidalinti galinčių...


Šeštadienį Palangoje vyks "Maisto banko" akcija

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 21 | Rubrika: Miestas

Šį šešadienį visoje Lietuvoje, ir Palangoje, jau 28-ąjį kartą vyks "Maisto banko" akcija. Šiemet pavasarį vykusioje „Maisto banko“ akcijoje geradariai paaukojo maisto produktų už daugiau nei 479 tūkst. eurų. Suaukoti maisto produktai 366 socialinių organizacijų dėka pernai pasiekė 61 tūkst. nepasiturinčių gyventojų stalą. Palangos m....


Spalio 21-22 dienomis Palangoje bei Šventojoje, kaip ir visoje Lietuvoje, labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ prekybos centruose vykdė maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją. Organizatoriai džiaugėsi, jog akcija pavyko puikiai – rekordiškai aukota įvairių maisto produktų, Palangoje žmonės buvo ne ką mažiau dosnesni.


Šalia šeimininko Palangoje bėgantis keturkojis augintinis – dažnas vaizdas. Jei esate vienas iš tokių gyvūnų augintojų, paklauskite savęs, ar tikrai viską žinote apie viešąją tvarką, kuri galioja Palangos mieste?


Prevencinės akcijos metu šunų augintojams primintos Gyvūnų laikymo taisyklės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 05 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovais penktadienį surengė prevencinę akciją – tikrino, ar gyvūnų savininkai paiso Gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose teritorijose taisyklių.


„Visiems visiems jums šiltų ir sočių švenčių!“, „Linkime jums visų svajonių išsipildymo, kad jūsų širdelės visada būtų pačios laimingiausios!“, „Šiltų, laimingų Kalėdų ir Naujųjų metų!“, „Linkime vienas kitam supratingumo, stiprybės ir džiaugsmo!“ – tai tik maža dalis linkėjimų, kuriuos ant kalėdinių...


Visuose 46-iuose SEB banko skyriuose Lietuvoje, taip pat ir Palangoje, jau veikia grynuosius pinigus priimantys bankomatai, kuriais naudodamiesi gyventojai ir įmonės gali nemokamai pervesti lėšas į savo sąskaitas. Apie tai, kaip Palangos banko skyriaus klientai priėmė naujovę ir kaip dažnai ja naudojasi, kalbamės su SEB banko Palangos skyriaus vadove Rita Jatuliene.  


Palangą vėl puošia rekordinio dydžio margučiai

„Palangos tilto” informacija, 2011 04 12 | Rubrika: Miestas

Į Palangos J.Basanavičiaus gatvę, kaip ir pernai, vėl „suriedėjo“ rekordinio dydžio margučiai. Džiuginę praėjusiais metais, ne ką mažiau kelia susižavėjimą ir šiemet. Didieji margučiai šias Velykas pasitiks papuošti Žemaitijai ir pamario kraštui būdingais raštais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius