Pradedami dalinti maisto atliekų rūšiavimo kibirėliai bei maisto atliekų ir stiklo pakuočių atliekų konteineriai

Palangos tiltas, 2024-02-22
Peržiūrėta
1337
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pradedami dalinti maisto atliekų rūšiavimo kibirėliai bei maisto atliekų ir stiklo pakuočių atliekų konteineriai

Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas. Palangos miesto savivaldybė jau pasirūpino biologinių/maisto atliekų surinkimo priemonėmis, kurios artimiausiu metu bus dalinamos palangiškiams. Visi palangiškių namų ūkiai bus aprūpinti dailiais kibirėliais, skirtais maisto/biologines atliekoms rinkti namuose, o  gyventojams, turintiems galimybę atliekas tvarkyti individuliai (lauke) bus papildomai dalinami 120 l. konteineriai. Iki 2024 metų balandžio 1 d, planuojama išdalinti 3500 vnt. 120l  konteinerių ir 9000 vnt. kibirėlių. Pažymėtina, kad maisto/biologinių atliekų surinkimo konteineriai ir kibirėliai yra su biologiniais filtrais nemalonius kvapus sulaikančiais konteinerio/kibirėlio viduje.

Kodėl tai naudinga?

Rūšiuojant maisto/biologines atliekas bus sumažintas mišrių komunalinių atliekų srautas, t. y. į mechaninio apdorojimo įrenginius bei sąvartyną patenkantis atliekų kiekiai. Taip ne tik bus mažinamos atliekų tvarkymo sąnaudos bet bus mažinama aplinkos tarša, o tai savo ruožtu gerinama jos būklė. Biologinio apdorojimo įrenginiuose maisto/biologinės atliekos bus paverčiamos aukštos kokybės kompostu, kartu išgaunamos biodujos, šilumos ir elektros energija. Tikėtina jog, pašalinus iš mišrių atliekų srauto visas biologines ir maisto atliekas, vienam gyventojui tenkantį atliekų kiekį būtų galima sumažinti daugiau kaip perpus – nuo 200 kg iki 50–70 kg per metus. Tad visų pirma rūšiavimo prasmės reikėtų ieškoti švaresnėje aplinkoje. „Reikia atsikratyti mąstymo, kad galime „truputį“ rūšiuoti. Į maisto/ biologinių atliekų sąrašą patenka ne vien apelsino žievės ar papuvę vaisiai – jomis laikomas ir popierinis rankšluostis, supurvintos servetėlės ar net popierinė riebaluota dėžutė. Didžioji dalis popieriaus ar kartono, turinčio tiesioginį kontaktą su maistu, yra laikoma biologinėmis atliekomis, kurių jau nebegalima perdirbti, bet galima panaudoti kompostui.

Daugiau informacijos apie maisto/biologinių atliekų rūšiavimą galite rasti čia:

Aplinkos ministerija paaiškina, kaip rūšiuoti biologines atliekas - Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija (lrv.lt)

Kaip gauti maisto/biologinių atliekų surinkimo priemones:

Daugiabučių namų gyventojai maisto atliekų rūšiavimo kibirėlius gali atsiimti atvykę į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ (Ganyklų g. 34, Palanga, I aukšte 106 kabinete):

Pirmadienį  - ketvirtadienį 9.00 - 16.00 val.

Penktadienį 9.00 - 13.30 val.

Individualių namų gyventojai panaudos sutartis dėl maisto atliekų surinkimo konteinerių (120 l) gali pasirašyti atvykę į įmonę adresu: Ganyklų g. 34, Palanga, I a., 106 kabinetą (darbo metu) arba turi kreiptis elektroniniu paštu [email protected] bei sutartį pasirašyti elektroniniu būdu.

Pasirašius panaudos sutartis gyventojas galės pasiimti konteinerį pats arba 10 darbo dienų laikotarpiu konteineriai bus pristatyti nurodytu adresu.

Papildomai informuojame, kad Palangos miesto gyventojai į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ gali kreiptis ir dėl individualių konteinerių skirtų:

Stiklo atliekoms ir pakuotėms rinkti;Plastiko, popieriaus/kartono atliekoms ir pakuotėms rinkti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip jau įprasta, kovo mėnesį Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pakviečia visus norinčius pasiimti iš žaliųjų atliekų pagamintą kompostą.


Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.


Gyventojams primename, kad būtina ne tik nuolat rūpintis tvarka savo privačiuose sklypuose, bet ir neteršti viešųjų erdvių, tad atliekas (taip pat – ir žaliąsias) rūšiuoti bei atsikratyti jomis reikia atsakingai, paisant nustatytų Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių.


Ši medžiaga, nors ir neatsiejama nuo mūsų kasdienybės bei palengvinanti buitį, palieka didžiulį pėdsaką gamtoje. Neperdirbamas plastikas suyra ypač lėtai: gali prireikti net iki 1000 m.


Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas praėjusią savaitę pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai...


Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 07 | Rubrika: Miestas

Palanga šią savaitę ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu jau įrengta pirmoji mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai galės pamiršti jau...


Palangoje ir Šventojoje šiais metais bus įdiegta moderni atliekų surinkimo sistema – daugiabučių namų rajonuose esančiose septyniolikoje komunalinių atliekų surinkimo aikštelių bus įrengti 98 požeminiai konteineriai. Šis projektas visuomenei buvo pristatytas sausio 7 d., viešojo svarstymo metu gyventojų pastabų nesulaukta.


Artėjantis kurortinis sezonas tradiciškai paskatina palangiškius apsikuopti ruošiantis priimti gausų būrį svečių. Šiemet paspirtimi pajūrio tvarkos šalininkams taps naujoji didžiųjų bei žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė.


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Prasidėjus žaliajam sezonui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ tęsia nemokamų kompostavimo konteinerių dalinimą Palangos savivaldybės gyventojams. Į jas gyventojai kviečiami mesti biologiškai skaidžias atliekas – žolę, lapus, smulkias šakas, vaisių bei daržovių likučius. Daugelyje pasaulio šalių rūšiuodami žaliąsias atliekas gyventojai savo reikmėms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius