Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019-07-07
Peržiūrėta
2185
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu įrengė pirmąją mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelę su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai netruks pamirš jau netrukus, kai bus įrengtos modernios bendro naudojimo atliekų surinkimo aikštelės su požeminiais konteineriais.
Įrengiamos aikštelės
Šiais metais kurorte tokia moderni, aplinkai draugiška atliekų surinkimo sistema bus kuriama itin sparčiai. Kaip sakė Reda Kairienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyrius vyriausioji specialistė, Palangos miesto savivaldybės administracija šiuo metu įgyvendina projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Palangos mieste“. Projekto įgyvendinimo metu Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, daugiabučių namų kvartaluose iki metų pabaigos planuojama vietoje antžeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių įrengti 17 modernių bendrojo naudojimo atliekų surinkimo aikštelių su 98 požeminiais konteineriais. „Tai sudaro 18 procentų Palangos miesto teritorijoje esančių bendro naudojimo rūšiuojamųjų atliekų surinkimo aikštelių“, – sakė R. Kairienė.
Konteineriai - pranašesni
„Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu esančios antžeminės rūšiuojamųjų atliekų surinkimo aikštelės užima daug teritorijos bei nėra vizualiai patrauklios – dažnai yra išverčiamos vėjų ar gyvūnų, pasitaiko ir vandalizmo atvejų – buvo priimtas sprendimas įrengti modernias požemines komunalinių atliekų surinkimo aikšteles, kurios pagerins estetinį miesto vaizdą, mažins vizualiai didelį antžeminių konteinerių skaičių“, – pabrėžė R. Kairienė.
Požeminiai konteineriai pasižymi penkiskart didesne talpa, tad bus taupoma vieta kiemuose, be to, apie juos neturėtų mėtytis netilpusios atliekos, po šiuos konteinerius neturi galimybės kuistis paukščiai, tad ir vaizdas – visai kitoks. Be to, šie konteineriai gerokai pranašesni ir dėl nemalonių kvapų sulaikymo. Atliekos bus kaupiamos beveik 3 metrų gylyje po žeme, o konteineriai turės specialius dangčius, įmetimo angos bus pritaikytos konkrečios rūšies atliekoms įmesti. Mišrių ir maisto komunalinių atliekų konteineriuose bus įmontuota dvigubo būgno atliekų įmetimo angos uždarymo sistema, kuri užtikrins, kad aplinkui nepasklis nemalonūs kvapai. Vienu metu į šiuos konteinerius bus galima įdėti iki 60 litrų talpos atliekų maišą.
„Šie konteineriai ir estetiškai atrodys gerokai patraukliau, nei mums įprastos antžeminių konteinerių virtinės daugiabučių namų kiemuose. Atliekų surinkimo aikštelės bei patys konteineriai bus pritaikyti žmonių su negalia reikmėms“, – teigė pašnekovė.
Prašo sąmoningumo
Vis dėlto įrengti požemines atliekų surinkimo aikšteles nėra itin paprasta, kaip tai gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. „Kaip ir bet kokį naują įrenginį pradėjus eksploatuoti, gali kilti tam tikrų sunkumų, tačiau tai yra laikini dalykai. Gyventojai taip pat turėtų pasistengti, kad aplinka apie atliekų surinkimo konteinerius būtų tvarkinga. Šiuo metu įrenginėjant naujas atliekų surinkimo aikšteles su požeminiais konteineriais, greta stovės antžeminiai (senieji) atliekų surinkimo konteineriai. Prašytume miesto gyventojus būti pakančius ir antžeminiais (senaisiais) konteineriais naudotis iki pranešimo apie atliekų surinkimo aikštelių su požeminiais konteineriais eksploatacijos pradžią. Prašytume nebandyti per prievartą atidarinėti naujųjų konteinerių, nelaužyti, negadinti jų. O siekiant išlaikyti estetišką vaizdą, prašome neapstatyti naujųjų konteinerinių aikštelių pilnais atliekų maišais“, – sakė R. Kairienė.
Moderni sistema
Šiuo metu daugelyje Lietuvos miestų yra vykdomi analogiški projektai, t. y. atnaujinama, plečiama rūšiuojamojo atliekų surinkimo sistema. Dalyje miestų ir miestelių statomi visiems įprasti antžeminiai konteineriai, kitur pusiau požeminiai.
„Palangoje pasirinkta bene pati moderniausia atliekų surinkimo sistema su požemiais konteineriais. Tokio tipo konteineriai yra itin populiarūs Vakarų Europoje. Naujieji konteineriai į Palangą atkeliauja tiesiai iš gamintojų Nyderlanduose. Konteineriai visiškai atitinka ES standartuose numatytus reikalavimus“, – pabrėžė R. Kairienė.
Mažins sąnaudas
Kaip sakė Gintautas Mackevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadybininkas, palyginti su dabar mieste esančiais konteineriais, naujieji, požeminiai, bus 5 kartus talpesni bei gerokai patogesni tiek miesto gyventojams, tiek konteinerius prižiūrintiems specialistams. „Požeminiai konteineriai pagerins estetinį miesto vaizdą, mažins vizualiniai didelį konteinerių kiekį. Svarbu ir tai, jog įrengus naujus požeminius atliekų konteinerius, atsiras daugiau vietos daugiabučių namų kiemuose“, – sakė jis. Pažymėtina, kad gyventojų laukia naujovė – jie galės atskirti ne tik stiklo, plastiko ir popieriaus, bet ir maisto atliekas.
Nauja atliekų surinkimo sistema leidžia sumažinti atliekų tvarkymo išlaidas beveik ketvirtadaliu. Palangoje atsirasiantys konteineriai bus išskirtiniai ir tuo, kad juose planuojama įdiegti atliekų užpildymo lygio stebėjimo sistemą. „Tuomet mes galėsime šiek tiek rečiau tuštinti atliekų konteinerius – tai taupys mūsų sąnaudas, nereikės darbuotojams gaišti laiko tvarkant aplinką apie antžeminius konteinerius“, – sakė G. Mackevičius.
Prasidėję atliekų tvarkymo sistemos pokyčiai turi aiškų tikslą – švarus miestas, sklandžiai veikianti ir miestiečiams kuo mažiau kainuojanti sistema. Projekto įgyvendinimas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Palangos miesto savivaldybės lėšomis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip jau įprasta, kovo mėnesį Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pakviečia visus norinčius pasiimti iš žaliųjų atliekų pagamintą kompostą.


Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.Atitarnavusioms Kalėdų eglėms – specialios surinkimo vietos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2022 01 04 | Rubrika: Miestas

Pasibaigus kalėdiniam laikotarpiui, palangiškiai raginami būti sąmoningi ir tinkamai atsisveikinti su eglutėmis – nupuoštų žaliaskarių nemesti į buitinių atliekų surinkimo konteinerius, o palikti jas specialiai šiam tikslui įrengtose eglių surinkimo vietose ar specialiuose konteineriuose.


Šventoji turės naują, modernią miesto aikštę pačioje miestelio širdyje.


Atitarnavusios Kalėdų eglėms – specialios surinkimo vietos

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 04 | Rubrika: Miestas

Pasibaigus kalėdiniam laikotarpiui, palangiškiai raginami būti sąmoningi ir tinkamai atsisveikinti su eglutėmis – nupuoštų žaliaskarių nemesti į buitinių atliekų surinkimo konteinerius, o palikti jas specialiai šiam tikslui įrengtose eglių surinkimo vietose ar specialiuose konteineriuose.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 07 | Rubrika: Miestas

Palanga šią savaitę ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu jau įrengta pirmoji mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai galės pamiršti jau...


Palangoje ir Šventojoje šiais metais bus įdiegta moderni atliekų surinkimo sistema – daugiabučių namų rajonuose esančiose septyniolikoje komunalinių atliekų surinkimo aikštelių bus įrengti 98 požeminiai konteineriai. Šis projektas visuomenei buvo pristatytas sausio 7 d., viešojo svarstymo metu gyventojų pastabų nesulaukta.


Artėjantis kurortinis sezonas tradiciškai paskatina palangiškius apsikuopti ruošiantis priimti gausų būrį svečių. Šiemet paspirtimi pajūrio tvarkos šalininkams taps naujoji didžiųjų bei žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius