„Mano augintinyje“ – maistas, vaistai, žaislai ir klinika palangiškių numylėtiniams

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-02-13
Peržiūrėta
738
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Mano augintinyje“ – maistas, vaistai, žaislai ir klinika palangiškių numylėtiniams

„Kaip smagu, kad Palangoje bus antra veterinarijos vaistinė ir klinika. Ir dar smagiau, kad nebereikės savo augintinių vežti į Kretingą pas gydytoją Jaroslavą“, – vakar, atidarant veterinarijos vaistinę ir kliniką „Mano augintinis“, kalbėjo gausiai į atidarymą susirinkę palangiškiai, kai kurie iš jų atsivedę ar ant rankų atsinešę savo numylėtinius.

 

Reikėjo antros įstaigos

Ir išties, žiūrint, kiek palangiškių atėjo pasidžiaugti naująja vaistine ir klinika, įsikūrusia prie pat kurorto Autobusų stoties, kiek jų nešė gėles ir sveikino veterinarijos gydytoją Yaroslav Tkhir, galima tik pritarti į šventę atvykusiam ir kartu su „Mano augintinio“ įkūrėju simbolinę juostelę perkirpusiam Palangos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkui, valstybiniam veterinarijos inspektoriui Arūnui Elijošiui: Palangai tikrai reikėjo antrosios veterinarijos vaistinės su gyvūnų gydykla.

„Labai malonu dalyvauti tokioje šventėje, labai smagu, kad atsigaunant ekonomikai Lietuvoje, ir pas mus, Palangoje, atsiranda jaunų žmonių, nebijančių pradėti savo verslą. O ypač malonu tai, kad atidarome būtent veterinarijos vaistinę ir gydyklą“, – kalbėjo A. Elijošius.

Pasak tarnybos viršininko, nors Palangoje jau buvo viena panašias paslaugas teikianti įmonė, dvi – visada geriau. Nes konkurencija leidžia pasirinkti, o ir patiems toje pačioje srityje dirbantiesiems – pasitempti ir teikti kuo geresnes, kuo kokybiškesnes paslaugas tiems, kam jų reikia.

„Patys matote – čia yra visko: ir vaistų, ir maisto, ir skanėstų bei žaislų jūsų augintiniams, o šalia įkurta klinika, kad būtų galima teikti skubią pagalbą negaluojantiems“, – sakė A. Elijošius, padėkojęs ir tarnybos, ir visų palangiškių vardu „Mano augintinio“ įkūrėjui.

 

Dovanos, linkėjimai ir palaiminimas

Dovanas – daugiausiai gėles, – ir pačius nuoširdžiausius linkėjimus tiek startuojant, tiek įsibėgėjant gydytojui Jaroslavui sakė ir tie palangiškiai, kuriems jau yra tekę su juo bendrauti, ir tie žmonės, su kuriais gydytojui teko dirbti.

„Jaroslavas yra gydytojas nuo Dievo ir verslininkas iš prigimties. Mums visiems tikrai labai smagu, kad tu pradedi savo verslą Palangoje. Džiugu, kad ir Maisto bei veterinarijos tarnyba priėmė ir parėmė tavo ketinimus, tad belieka palinkėti pačios didžiausios sėkmės“, – kalbėjo sveikinusieji.

„Dievas sukūrė žmogų, kuriam patikėjo visus kitus savo kūrinius, duodamas jam ne tik teisę, bet ir pareigą rūpintis augintiniais“, – priminė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos kunigas Sigitas Žilys, palaiminęs naujosios veterinarijos vaistinės bei klinikos patalpas.

Po iškilmingų ir nuoširdžių sveikinimo kalbų žmonės pasklido po vaistinę. Vieni domėjosi, kokiu maistu geriau šerti kastruotus katinus, kiti ieškojo lempučių į akvariumus, treti klausinėjo, kokiu tepalu tepti kažkodėl pradėjusį plikti šuns paausį. Su keturkojais augintiniais į atidarymą atėjusios ponios, apžiūrinėdamos papuošalus šuniukams, juokavo: „Vieną pirksiu jam, kitą – sau: pasirinkimas didžiulis, papuošalai labai gražūs“. Dar kiti rinko žaislus tiek lakstantiems, tiek skraidantiems augintiniams. Ir džiaugėsi, kad atidarymo proga jų laukia siurprizai bei nuolaidos.

O pats gydytojas vos spėjo suktis, jau pačiomis pirmomis „Mano augintinio“ gyvavimo minutėmis atsakinėdamas į gyvūnų globėjų klausimus bei čia pat teikdamas konsultacijas. „Manau, kad jūsų šuniui letenos skauda todėl, kad jos tokiu metų laiku skeldi, ir į tuos įtrūkimus patenka mišinio, kuriuo barstomi šaligatviai. Mišinys žaizdeles graužia“, – apžiūrėjęs keturkojo paciento letenas sakė gydytojas, čia pat pataręs, kokiu tepalu jas reikia tepti.

 

Laukia visų augintinių

Truputį nuslūgus pirmajam klientų antplūdžiui, pasiteiravome „Mano augintinį“ įkūrusio gydytojo, kaip kilusi mintis pradėti verslą Palangoje?

„Į Palangą „ėjau“ gan ilgai, – nusišypsojo prieš dešimtį metų iš Ukrainos į Lietuvą persikėlęs Y. Tkhir. – Baigiau mokslus Ukrainoje, Lvovo veterinarijos akademijoje, dirbau Anglijoje, kur susitikau būsimą žmoną, su kuria nusprendėme grįžti dirbti į Lietuvą.  Prieš porą metų baigiau dar vienas studijas Sankt Peterburgo veterinarijos akademijoje, ir prie turėto zootechniko diplomo įgijau ir veterinarijos gydytojo diplomą. Dirbau veterinarijos vaistinėje „Kretingos vettiekimas“, o nelabai seniai su žmona nusprendėme pabandyti kurti savo verslą. Dažniausiai vaistinės ir klinikos paslaugos būna atskirtos, mes nusprendėme jas sujungti po vienu stogu, kad galėtume visapusiškai padėti gyvūnams ir pagelbėti jų šeimininkams“.

Pasak gydytojo, jis suprantąs, kad pradžia gali būti nelengva, tačiau, kai myli savo darbą, sunkumai nėra labai baisūs.

„Tikrai atsižvelgsime į žmonių poreikius, neužaukštinsime nei paslaugų kainų, nei vaistų antkainių. Norime dirbti taip, kad žmonės pas mus eitų“, – kalbėjo Y. Tkhir, pridūręs, kad be jo „Mano augintinyje“ dirbs vaistininkė konsultantė Inga Rimkienė.

Paklaustas, ar į naująją gydyklą pacientus teks atvežti arba atvesti, ar bus galima gydytoją ir į namus sunegalavusiam gyvūnui iškviesti, gydytojas sakė, jog išsikviesti pagalbą bus galima.

„Jeigu iškvietimas bus pačiame mieste, už gydytojo atvažiavimą mokėti nereikės. Jeigu už miesto ribų, kviečiančiam teks truputį primokėti – tiesiog už kurą. Tad padėsime visiems, kas tik į mus kreipsis: suteiksime gydymo ir kitas paslaugas čia, gydykloje, jei reikės – ir į namus atvažiuosime“, – sakė gydytojas, pridūręs, jog klinikoje bus teikiamos ir žaizdų gydymo, ir sterilizacijos paslaugos, o su laiku, įsigijus daugiau modernios aparatūros, paslaugų spektras plėsis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje nuo koronaviruso skiepija ir „Ave Medica“ klinika. Kaip pranešė „Palangos tiltui“ Jurgita Ruikė, K. Preibio gamybinė įmonės „Ave Medica“ klinikų teisininkė, plėtros vadovė, klinika vakcinaciją vykdo nuo sausio 15 dienos. „Esame paskiepyję virš 100 asmenų,“ – sakė ji.


Praėjusį sekmadienį, spalio 13 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus su savo patarėju, buvusiu kurorto meru Pranu Žeimiu ir Tarybos nariu Dainiumi Želviu praleido grybaudami Latvijos miške, vos už keleto kilometrų už Lietuvos ir Latvijos sienos.


„Jaučiamės čia nepageidaujami. Nors įstaiga gauna „ligonio krepšelį“, tačiau ne viskas čia pritaikyta ligoniams, patyrusiems sunkias traumas, o labiausiai žeidžia čia dirbančiųjų požiūris ir bendravimo kultūra“, – aptarnavimu ir paslaugomis, teikiamomis „Gradiali“ sanatorijoje Palangoje, skundėsi pacientė Rūta , rašo "Vakarų...


Pirmadienį Palangoje veiklą pradeda nauja klinika „AveMedica“, kurioje dirbs du gydytojai odontologai Lolita Juodakė ir Kęstutis Grabliauskas bei burnos higienistė Skirmantė Pažėrienė, pasirengę įgyti palangiškių pasitikėjimą. Ateityje klinikoje, įsikūrusioje adresu Sodų g. 6-1, dirbs ir daugiau specialistų, galėsiančių padėti gyventojams pagerinti jų sveikatą.  


Artimiausiu metu pacientus pasieks vaistai, skirti gydyti išsėtinei sklerozei, pažengusiam prostatos (priešinės liaukos) vėžiui ir virusiniam hepatitui C, kuriuos nuspręsta įtraukti į kompensuojamų vaistų sąrašą.


„Kaip smagu, kad Palangoje bus antra veterinarijos vaistinė ir klinika. Ir dar smagiau, kad nebereikės savo augintinių vežti į Kretingą pas gydytoją Jaroslavą“, – vakar, atidarant veterinarijos vaistinę ir kliniką „Mano augintinis“, kalbėjo gausiai į atidarymą susirinkę palangiškiai, kai kurie iš jų atsivedę ar ant rankų atsinešę savo...


Vicemerui kritika – dar nesukramtomas maistas  3

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 03 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Lietuvos žurnalistų etikos inspektorės Zitos Zamžickienės užtarimo tikėjęsis Palangos vicemeras Saulius Simė sulaukė savotiško antausio – jo skundas pripažintas nepagrįstu, o pats pareiškėjas dar sulaukė pamokymų.


Gruodžio 1-oji – Pasaulinė kovos su AIDS diena. Vakar centrinėje miesto aikštėje Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius minėjo pasaulinę AIDS dieną bei kvietė miestiečius prisidėti prie projekto „Drąsinkime ateitį“.


„Reikia džiaugtis tuo, ką turi, o ne apgailestauti, ko neturi. Mano patarimas visuomet buvo, jog reikia pasveikinti kiekvieną dieną, nesvarbu, kokia ji išauštų, vėjuota ar lietinga“, - savo patarimais pasidalijo Pasaulinę sveikatos dieną kalbinta Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vidaus ligų gydytoja Jolanta Baronienė. Išties, sveikata žmogui pati brangiausia, o tik jos netekęs...


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius