„Marso naujienos“ Palangos kurhauze kalba apie globalias ir žmogiškas problemas

Palangos tiltas, 2022-01-27
Peržiūrėta
1782
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aldo Kazlausko nuotr.
Aldo Kazlausko nuotr.

Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras artėja prie savo 30-ojo jubiliejaus 2024 metais ir stebina palangiškius bei miesto svečius unikaliais pasirodymais. Palangos „Grubųjį“ teatrą 1993 metais įkūrė režisierius Virginijus Milinis, teatre vaidina vaikai, jaunimas, senjorai. 2001 m. teatras apdovanotas „Aukso paukštės” nominacija kaip geriausias metų teatras už spektaklį „Vaidiname Valančių“, 2021 m. spektaklis „Tanato viešbutis“ (pagal A. Morua novelę Mirties pensionas”, režisierius Virginijus Milinis) respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ nominuotas net keturiose kategorijose. 

Praėjusiais metais premjerą „Marso naujienos” (rež. V. Milinis) parodęs „Grubusis” teatras nepaliko abejingų. Nespėjusiems pamatyti šios komiškos dramos turime puikių žinių - jau vasario 5 d. 18 val. vėl išvysime „Grubųjį“ teatrą kurhauzo teatro salėje.

 

Teatro mylėtoja Valdonė Venskūnaitė dalinasi savo refleksijomis apie šį spektaklį: 

„Koks malonumas apsilankyti kurorte, kur be saulėlydžių į jūrą ir pasivaikščiojimų Basanavičiaus bulvaru dar gali ir pamalonint savo širdį apsilankydamas teatre, ypač dabar, kai teatras turi naują žiūrovų salę legendiniame Kurhauze. Palangos „Grubusis teatras“ jau seniai išaugo mėgėjiško teatro kelnytes. Aktuali ir įdomi spektaklių medžiaga, netikėti režisūriniai sprendimai, aktorių meistriškumas byloja apie teatro profesionalumą, nuolatinį augimą. Teatras nepataikauja žiūrovui banalybėmis ar pigiais juokeliais, bet kalba apie sudėtingas  žmogaus, visuomenės, pasaulio aktualijas.                                                                                                                                 

Lankiausi Palangoje prieššventiniu laikotarpiu, kai mieste pulsavo kalėdinė nuotaika, žibėjo papuoštos eglutės ,bet didžiausią šventę pajutau įžengus į naująją salę- žiemiškai baltą, elegantišką. Įsitaisiusi patogioje kėdėje laukiau premjerinio spektaklio „Marso naujienos“ 

(rež. V. Milinis). Nuojauta neapgavo, kad tai,  ką išvysiu - nenuvils, juolab, kad esu mačiusi ne vieną V. Milinio darbą. „Marso naujienos“ puikus spektaklis, išlaikęs vientisumą režisūrinėje ir aktorinėje plotmėje. Įdomus, su vintažo prieskoniu ir prancūzišku šarmu kostiumas, išryškinantis personažų charakterius. Taikli, iškalbinga scenografija. Režisierius sumaniai panaudoja videovizualinę medžiagą, kuri leidžia transliuoti aktualias pasaulio problemas (masinis gyvūnų žudymas, klimato atšilimas), taip spektaklis tarsi įgyja dvi erdves, o tuo pačiu ir gylį. To tikrai pakaks išlepintam (išlavintam ?) teatriniam skoniui. Nestokodamas gero humoro, žongliruodamas komiškomis ir dramatiškomis situacijomis režisierius tarsi uždeda ranką žiūrovui ant peties ir lengvai stumteli  link Marso būsto durų. Pažvelgi pro tų durų rakto skylutę ir nebenori atsitraukti-ten vyksta gyvenimas, mano ir mūsų gyvenimas, kurį trumpina paaugliai vaikai (G. Vaitkutė ir D. Vaitkus), nestabilios psichikos bendradarbis su savo drauge (A. Martinaitis ir V. Ramelytė), veidmainis narciziškas darbdavys (R. Dzimidas), karjeristė eks žmona ir savanaudė sesuo (R. Milinienė). Pažįstama, ar ne? Pasiguosti gali nebent šuneliui Bobiui. Juk dabar augintinių statusas sparčiai auga. Su jais gal ir lengviau nei su gyvu žmogumi. Bobis įneša žaismingumo ir prajuokina (puikus sprendimas pasinaudoti žaisliniu šuneliu). Spektaklyje ir daugiau aktualijų, pvz., nesusitvarkome su savimi, bet bandome gelbėti pasaulį (puikus V. Ramelytės ir A. Martinaičio duetas), negalime pasipriešinti darbdavio ar sociumo taisyklėms, esam įkalinti lyg ta beždžionė nesusikalbėjimo, negirdėjimo, visuomenės primestų  stereotipų narve. Man nuoširdžiai buvo gaila gero žmogaus Marso (V. Milinis), taip norėjau trinktelt jo darbdaviui, taip norėjau papurtyt patį Marsą-netylėk, kovok, kol galiausiai atsitokėjau, kad čia spektaklis-viskas sugalvota režisieriaus ir išpildyta aktorių. Valio, teatro magija suveikė. Nori nenori, bet teks grįžti į realybę, iš kurios dar ilgai regėsi laimingų senukų, Marso tėvų, veidus. Jie, matyt, stebi mus iš anapus tie išėjusieji... Stebi, kad atsiųstų geras naujienas ne tik Marsui, bet ir visiems užsidariusiems savyje, įstrigusiems santykiuose, įkalintiems stereotipuose, biuruose, sistemoje... Geras naujienas, kad prasmė yra būti savimi, būti mylimu ir mylėti, būti laisvu, girdėti, kaip plaka ne tik tavo, bet ir pasaulio širdis.
Geras spektaklis kviečia reflektuoti, mąstyti, tad kviečiu mėgautis „Marso naujienomis“- nenuvils. Ir ne tik. Gal tos naujienos atneš pokyčių kiekvieno iš mūsų gyvenime.

P.S. Negaliu pabaigti refleksijos be pagiriamojo žodžio jauniesiems aktoriams G. Vaitkutei ir D. Vaitkui. Aš jais  patikėjau, kaip ir „Marso naujienomis“.“

 

Bilietus platina ticketmarket.lt ir Palangos turizmo informacijos centras

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į viešumą kyla vis daugiau įtarimų, kaip savivaldybių tarybų nariai galimai grobsto lėšas: už mokesčių mokėtojų pinigus nuomojasi jiems patiems priklausančias mašinas, perkasi kompiuterius bei telefonus. 


Šiandien „Muzikos vakaruose kurhauze“ pirmą kartą skambėjo Xylos Duo – lietuvių smuikininkės Ievos Pranskutės ir kroatų violončelininko Mislav Brajković dueto muzika.


Trečiadienį Palangos kurhauze skambėjo jau antrasis Palangos dienų 770 renginių trilogijos „Kultūros vėrinys Palangai“ koncertas „Jūros paliesti“.


Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras artėja prie savo 30-ojo jubiliejaus 2024 metais ir stebina palangiškius bei miesto svečius unikaliais pasirodymais. Palangos „Grubųjį“ teatrą 1993 metais įkūrė režisierius Virginijus Milinis, teatre vaidina vaikai, jaunimas, senjorai. 2001 m. teatras apdovanotas „Aukso paukštės” nominacija kaip geriausias metų teatras už spektaklį...


Jau penktus metus iš eilės palangiškius ir miesto svečius istoriniame kurhauze džiugins originalios profesionalios muzikos programos – nuo solinių rečitalių iki koncertų visai šeimai. Palangos kultūros ir jaunimo centras sausio 28 d. 19 val. kviečia į pirmąjį šių metų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“ koncertą, kuriame skambės žymių Lietuvos muzikantų atliekami klasikos šedevrai.


Palangoje, Basanavičiaus gatvės viduryje, jau 20 vasarų galima matyti dieną iš dienos šedevrus kuriančią portretistę: moters darbų realistiškumas atima žadą, o ir pati dailininkės gyvenimo istorija – ne ką mažiau įspūdinga: dar jaunystėje patirta sunki trauma moters nesustabdė nuo tikslo atiduoti gyvenimą kokybiškam menui ir šiandien apie Anną žino ne tik Lietuva, bet ir pasaulis, o kai...


Svajojantiems apie naują telefoną, išmanųjį laikrodį su „eSIM“ technologija, televizorių namams ar apsaugos kamerą – puikios naujienos. „Tele2“ paruošė daugybę išskirtinių pasiūlymų, kuriais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus fiziniuose salonuose arba internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Birželio 6-9 dienomis Strasbūre vyko Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija. Jos metu buvo svarstomi ir Lietuvai aktualūs klausimai, kuriuos turėjo galimybę išgirsti ir „Palangos tiltas“.


Trečiadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje diskutuota neįgaliesiems aktualiais klausimais – Dienos centrą lankančio jaunimo iniciatyva surengtas susitikimas su Palangos miesto vadovais, organizacijomis bei gyventojais. Šiame susitikime dalyvavo tiek iniciatyvus Dienos centro jaunimas bei jų tėvai, tiek ir neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai.


Valstybės šventės išvakarėse – apie politiką, politikus ir jaunimo problemas

Tatjana STANKEVIČIENĖ, Lina KUNICKIENĖ, 2013 03 07 | Rubrika: Miestas

Vakar Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 7d klasės mokiniai su savo auklėtoja Tatjana Stankevičiene ir socialine pedagoge Lina Kunickiene lankėsi Palangos savivaldybėje, kur susitiko su miesto tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius