Menininkas rekordinį žąsies kiaušinį pavertė meno kūriniu

„Lietuvos rytas", 2013-03-25
Peržiūrėta
1000
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kiaušinius raižantį palangiškį V. Kusą nustebino rekordinio žąsies kiaušinio dydis palyginti jį su įprastu žąsų kiaušiniu.
Kiaušinius raižantį palangiškį V. Kusą nustebino rekordinio žąsies kiaušinio dydis palyginti jį su įprastu žąsų kiaušiniu.

Palangoje gyvenantis dailininkas Vytautas Kusas ryžosi išsaugoti rekordinio dydžio žąsies kiaušinį, kurį palangiškis papuošė išpjaustytu ažūriniu raštu. Prieš trejus metus kiaušinius ėmęs raižyti V.Kusas meno kūriniais yra pavertęs apie 100 vištų, ančių, žąsų, stručių ir net putpelių kiaušinių.
Jis kiaušinių lukštą išpjausto įvairiais ažūriniais raštais, o tokius kiaušinius įsigudrina dar apšviesti iš vidaus.
Prieš mėnesį vos tik išgirdęs apie Lietuvoje užfiksuotą didžiausią žąsies kiaušinį, menininkas susirado Trakų rajone gyvenančius Jevgeniją ir Mindaugą Gražulius, kurių ūkyje auginama žąsis padėjo net 260 gramus sveriantį kiaušinį.
Rekordinio kiaušinio šeimininkai patys suko galvą, kaip jį reiktų išsaugoti, todėl palangiškio pasiūlymas jį meniškai išraižyti trakiškiams labai patiko.
„Žąsiukai iš šio kiaušinio vis vien nebūtų išsiperėję, nes apžiūrėję prieš šviesą pamatėme, kad jame yra du tryniai. Du žąsiukai kiaušinio viduje būtų uždusę.
Ruošėmės šį kiaušinį sudaužyti ir išsikepti kiaušinienę, bet V.Kusas mums paskambino pačiu laiku”, – pasakojo Jevgenija Gražulienė.
Išskaptuotoje putplasčio dėžutėje žąsies kiaušinis į Palangą buvo atsiųstas paštu.
„Man yra tekę raižyti nemažai žąsų kiaušinių, bet tokio dydžio šių paukščių kiaušinį mačiau pirmą kartą”, – pradaręs suntinį stebėjosi V.Kusas.
Rekordinio kiaušinio lukštas buvo plonesnis nei įprastas žąsies kiaušinis, todėl išraižęs vieną pusę, kitą jis paliko nepaliestą.
„Išsigandau, kad jei imsiu pjaustinėti visą kiaušinį, jis paprasčiausiai suluš”, – pasakojo menininkas.
Kiaušinio raižymas reikalauja nemenko pasiruošimo.
Pro dvi skylutes išpūtęs kiaušinio turinį dailininkas išplauna jo vidų ir palaukia kol lukštas išdžiūva.
Tuomet ant kiaušinio piešiamas būsimas raštas ir pagal jį lukštas pjaustomas ir gręžiamas graviravimo įrankiais.
Bet kokia klaida kruopštų darbą gali paversti niekais. Tuo teko įsitikinti svečiuojantis dailininko dirbtuvėse.
Vakar demonstruojant anties kiaušinį, kuriame menininkas išbadė 5 tūkstančius skylučių, jis netyčia nusviro nuo laikiklio ir tėškėsi ant grindų.
„Savaitės darbas šuniui po uodega”, – apmaudžiai tarstelėjo ažūrinius kiaušinio lukštus rinkdamas V.Kusas.
Tačiau ši nesėkmė menininką pastūmėjo naujam išbandymui. „Nieko, paimsiu didesnį žąsies kiaušinį ir išgręžiosiu 8 tūkstančius skylučių”, – save nuramino atkaklus palangiškis.

 

Jūsų komentaras:

Valdonė 2013-04-12 11:38 (IP: 82.135.209.106)
Manau, kito tokio kūrybiško menininko Lietuvoje nerastume. Jo darbai vis susilaukia dėmesio tiek spaudoje, tiek televizijoje.

Taip pat skaitykite

Paklaustas, kodėl nekuriąs realistinių jūros atvaizdų, palangiškis menininkas Tomas Daukša, gyvenantis ir kuriantis sostinėje, o praėjusį rudenį Palangos kurorto muziejuje surengęs savo parodą „Prie Baltijos“, gūžteli pečiais: „Todėl, kad nejaučiu poreikio tiesiogiai atvaizduoti jūrą. Bet kada galiu nueiti ir ją pamatyti, o joks mano sukurtas atvaizdas neprilygs tikram pojūčiui.“ Vis tik jo...


Jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ įvyks Palangoje rugpjūčio 20-22 dienomis. Palangos žiemos aikštė trims dienoms virs juoko ir geros nuotaikos oaze. Apie 50 dalyvių, lektorių, trenerių, edukatorių ir atlikėjų iš Lietuvos ir svetur, bei per pusšimtis įvairiausių veiklų suburs aktyviai ir prasmingai praleisti priešpaskutinį vasaros...


Lietuvos Respublikos Seimas 2019 metus paskelbė Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metais. Pritardami šiai iniciatyvai, Kurorto muziejus ir Palangos meno mokykla suvienijo jėgas ir parengė bei įgyvendino edukacinį projektą „Prezidentas Antanas Smetona ir Palanga“.


Palangoje – pirmoji meno degustacija

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 07 | Rubrika: Kultūra

Pirmą kartą į Palangą, į „Ramybės“ galeriją, atkeliauja originalus projektas – meno degustacija. Palangiškius ir poilsiaujančius miesto svečius tik vieną – birželio 9-osios vakarą – suburs meno degustacijos „išradėja“ ir kuratorė Vilma Jankienė. Vilniuje įsikūrusi „AP galerija“ jau ketvirtus metus organizuoja...


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


Šiandien Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus atidaryta jubiliejinė, kaip tik gimtadienio dieną, Juozo Griušio paroda „Mano meno dienoraščiai“. Kodėl dienoraščiai? Ogi todėl, jog Juozas kasdien savo mintis atvaizduoja popieriaus lape. Ir tai daryti niekas nesutrukdo – nei ligos patalas, nei energijos stoka....


Praėjusį penktadienį viešbučio „Žilvinas“ konferencijų salėje skambėjo Palangos ir Šventosios jaunųjų Žemės meno festivalio „Jaunimo Eco LandArt 2014“ dalyvių balsai. Čia pristatyti savaitę trukusio asociacijos „Ateities specialistų klubas“ iniciatyva surengto projekto, kuriame dalyvavo Palangos ir Šventosios mokyklų bei Karaliaus...


Palangoje gyvenantis dailininkas Vytautas Kusas ryžosi išsaugoti rekordinio dydžio žąsies kiaušinį, kurį palangiškis papuošė išpjaustytu ažūriniu raštu. Prieš trejus metus kiaušinius ėmęs raižyti V.Kusas meno kūriniais yra pavertęs apie 100 vištų, ančių, žąsų, stručių ir net putpelių kiaušinių.


Palangą vėl puošia rekordinio dydžio margučiai

„Palangos tilto” informacija, 2011 04 12 | Rubrika: Miestas

Į Palangos J.Basanavičiaus gatvę, kaip ir pernai, vėl „suriedėjo“ rekordinio dydžio margučiai. Džiuginę praėjusiais metais, ne ką mažiau kelia susižavėjimą ir šiemet. Didieji margučiai šias Velykas pasitiks papuošti Žemaitijai ir pamario kraštui būdingais raštais.


Pramogų komplekso „HBH Juozo alus“ parkas kiekvienais metais nustebina vis originalesnėmis naujovėmis. Šiais metais parkelyje „išdygo“ keturios naujos skulptūros. Tačiau jos ypatingos tuo, jog jomis galima ne tik grožėtis, bet ant jų galima ir sportuoti. „Su keliais bendraminčiais skulptoriais sumąstėme tokią idėją – pagaminti kinetines, su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius