Meras pasiklydo tarp informacijos ir reklamos

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010-02-25
Peržiūrėta
983
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos padangėje trinktelėjo lyg iš giedro dangaus – miesto meras Vytautas Stalmokas pagrasino svarstysiąs galimybę atsistatydinti.

 

Kad tai nesą tušti žodžiai, miesto vadovas įrodinėjo mėginimu laikinai nusišalinti nuo pareigų. Kol Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs galimą mero Viešųjų ir privačių interesų derinimo tarnyboje įstatymo pažeidimą. Tačiau paaiškėjus, kad tokio laikino nusišalinimo teisės aktai nenumato, lieka dirbti meru kol VTEK-as nepaskelbs savo tyrimo išvadų.

Kas gi V.Stalmoką šitaip sujaudino, kad jis bevelytų pasitraukti iš mero pareigų? Pasirodo, miesto vadovą iš kėdės išklibino tarnybinės etikos sargams skundą surašiusių dešimties palangiškių įtarimas dėl galimo savivaldybės lėšų naudojimo mero asmeninei politinei reklamai. Sausio viduryje miesto laikraštyje buvo išspausdinta savivaldybės užsakyta publikacija, kurioje išvardinti pernai atlikti valdžios darbai.

Iš tiesų, Palangos gyventojai turi teisę žinoti, ką yra nuveikusi jų rinkta valdžia.  Savivaldybė, savo ruožtu, tokią informaciją viešinti privalo. Bet kodėl ją palangiškiams asmeniškai pateikti nori būtent meras? Publikacija nebūtų užkliuvusi nei gyventojams, nei opozicijai, jei jos nebūtų pasirašęs miesto meras, publikaciją papuošęs dar ir savo nuotrauka. V.Stalmokas teigia, kad prie šių įvykdytų darbų jis pats jaučiasi nemažai prisidėjęs. Tuomet kas gi tai, jei ne asmeninė reklama ir kraunami politiniai dividentai artėjant savivaldos rinkimams?

Laikraštyje paskelbta informacija panaši į mero darbo ataskaitą rinkėjams, tačiau tuomet ją prieš tai turėjo patvirtinti miesto taryba. Be to, pagal tarybos veiklos reglamentą, laikraštyje spausdinama ne visa mero ataskaita, o tik nuoroda, kur su ja galima susipažinti. Kita vertus, ir pats meras teigia, kad ši publikacija tesanti tik informacija, o mero ataskaitos palangiškiai sulauksiantys vėliau. Įdomu, ką naujo visuomenei jis praneš ataskaitoje?

V.Stalmokas tvirtina, kad pasiskelbęs laikraštyje jis tenorėjęs miesto gyventojus informuoti apie pernai savivaldybės nuveiktus darbus. Tuomet kodėl šios informacijos nėra ir savivaldybės internetiniame puslapyje? Juk nemažai internetą turinčių palangiškių laikraščiams pinigų neleidžia ir jų neskaito. Jei savivaldybė sunkmečiu skaičiuoja kiekvieną centą, miesto valdžios nuveiktų darbų sąrašą buvo galima nemokamai įdėti į internetinį puslapį, o laikraštyje pasitenkinti tik trumpa nuoroda, kur su ja galima susipažinti.

Kita vertus, kokia būtinybė vertė prie pateiktos publikacijos spausdinti ir mero nuotrauką? V.Stalmokas aiškina, kad ir jo atvaizdas esanti informacija. Negi jis baiminasi, kad palangiškiai jau užmiršo, kaip Palangos meras atrodo?

Užuot vaizdavus įsižeidusį, miesto vadovui derėtų ramiai palaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos verdikto ir, komisijai nusprendus, jog Palangos meras pažeidė įstatymo reikalavimus, prisipažinti suklydus bei miesto biudžetui grąžinti tuos 122 litus, kiek savivaldybei kainavo užsakyta publikacija. Kitas kelias – kreiptis į teismą, kad šis vis dėlto išaiškintų, ar meras turi teisę savo vardu skelbti savivaldybės informaciją už tai apmokant biudžeto lėšomis.

Tačiau kam merui svaidytis grasinimais atsistatydinti, jei jis jaučiasi esąs teisus? V.Stalmokas teigia, kad jam mesti įtarimai dėl biudžeto lėšų švaistymo asmeniniams tikslams yra pakankamai rimti. Tuomet garbingiausia būtų iš karto palikti mero postą. Be vaikų pykčius smėlio dėžėje primenančio mėginimo laikinai nusišalinti arba ketinimo tartis su valdančiosios koalicijos partneriais dėl atsistatydinimo. Ką V.Stalmokui patartų politiniai liberalų partneriai, aišku jau šiandien.

Nepaisant to, teisus meras, ar ne, miesto vadovo veiksmai negali kelti nė menkiausios abejonės jo padorumu. Jei tokie įtarimai palangiškiams kilo – jau yra rimtas signalas ir be tarnybinės etikos komisijos sprendimo. Visiems suprantama, kad artėjant rinkimams bet kokia savivaldybės skelbiama informacija turėtų atrodyti kuo neutralesnė, be konkretaus politiko šešėlio. Juoba, kad ir taip visi žino, kokios partijos atstovai dabar vadovauja Palangai.

Svarbiausia, kad būdamas patyrusiu politiku, V.Stalmokas to nesupranta, arba apsimeta nesuprantąs. Savo vardu skelbiant tai, ką privalo pranešti savivaldybė – jau yra asmeninė politiko reklama. Ir ne tryliktus metus miesto taryboje dirbančiam V.Stalmokui aiškinti, ką laikraštyje reiškia politiko nuotrauka.

“Jei būčiau žinojęs, kad tai – reklaminis straipsnis, tuos 122 litus būčiau susimokėjęs ir pasidaręs sau reklamą”, - atsakydamas “Balticum” televizijos žurnalistei rėžė V.Stalmokas.

Ir vėl suklydo. Puslapio dydžio informacijos paskelbimas miesto valdžiai kiek daugiau nei šimtas litų kainavo todėl, kad už tokį įkainį laikraštis laimėjo konkursą skelbti savivaldybės medžiagą. Visą puslapį užimantis pasigyrimas atliktais darbais miesto politikui V.Stalmokui, pagal laikraščio politinės reklamos kvadratinio centimetro kainą, būtų atsiėjęs 3185 litus.

Tai jau gerokai daugiau, nei devynis mėnesius vilkinta 200 litų skola už sunaudotą vandenį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Atostogos Nicoje: Perkūnas iš giedro dangaus

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 22 | Rubrika: Kultūra

Žaibas trenkė vos tik atvykus į Villefranche Sur Mer, nespėjus sušilti kojų viloje „Villa America“, kurią dukra Severija buvo išnuomojusi internetu. Malonus šeimininkas Manuelis jau laukė mūsų, paaiškino, kaip naudotis buities prietaisais, atidarė prancūziško vyno butelius, įdavė raktus ir pasakė, kad išvyksta į Italiją, o jei ko nors...


Šeši drąsūs palangiškiai praėjusį sekmadienį, spalio 6 d., lėšas Palangos specialųjų poreikių turintiems vaikams rinko dar neregėtu būdu – mindami vintažinių dviračių pedalus mažame Italijos miestelyje Gaiole in Chianti, esančiame Toskanos regione. Kartu su Dainiumi Drungilu, Jūrate Mitkevičiūte ir Ilona Emanuelsson įveikęs 46 kilometrus, Palangos meras...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Meras pasiklydo tarp informacijos ir reklamos

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 02 25 | Rubrika: Miestas

Palangos padangėje trinktelėjo lyg iš giedro dangaus – miesto meras Vytautas Stalmokas pagrasino svarstysiąs galimybę atsistatydinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius