Meras Š. Vaitkus Vilniuje aptarė kurortams aktualius klausimus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-06-13
Peržiūrėta
1719
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Š. Vaitkus Vilniuje aptarė kurortams aktualius klausimus

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Premjero Algirdo Butkevičiaus kvietimu, pirmadienį lankėsi Vilniuje, Vyriausybėje bei susitiko su Premjeru A. Butkevičiumi, aplinkos ministru V. Mazuroniu, energetikos ministru J. Neverovič, užsienio reikalų ministru L. Linkevičiumi, susisiekimo viceministru V. Kondratovič bei įvairių ministerijų valdininkais.
Susitikime, organizuotame Premjero patarėjo Antano Vinkaus, taip pat dalyvavo Merų klubo nariai, tarp jų – ir palangiškis Seimo narys Pranas Žeimys bei Rimantas Antanas Mikalkėnas.
Kartu su didžiųjų bei kurortinių miestų merais buvo aptartos savivaldai aktualios problemos: daugiabučių namų renovacijos, energetikos, vietinių kelių finansavimo modelių ir vizų išdavimo klausimai.
Aptariant problemas, buvo iškeltas finansavimo naujiems keliams tiesti bei remontuoti klausimas – merai akcentavo, jog daugelio kelių būklė yra prasta, o skiriamų lėšų nepakanka sutvarkyti šią infrastruktūrą. Pasak Š. Vaitkaus, tiek Premjeras, tiek susisiekimo viceministras pripažino žinantys šią problemą bei ieškantys jos sprendimo galimybių. „Gera žinia ta, kad nuo kitų metų savivaldybėms planuojama padidinti finansavimą vietiniams keliams tiesti ir juos tvarkyti“, – sakė meras.
Susitikimo metu Š. Vaitkus iškėlė visoms Savivaldybėms itin aktualią finansavimo problemą – valstybės lėšos keliams tvarkyti skiriamos tik vasaros viduryje, dar apie tris mėnesius užtrunka viešieji pirkimai, tad sutartys su rangovais pasirašomos tik vėlyvą rudenį. Tačiau pasitaiko, kad spalį ar lapkritį šąla, ir gatvių tvarkymo darbų atlikti jau nebegalima, o skirtas lėšas reikia panaudoti iki metų pabaigos, antraip jos sugrąžinamos į valstybės biudžetą.
„Kurortai susiduria su didele problema net tuo atveju, jei sprendimai skirti lėšas gatvėms tvarkyti priimami antroje pavasario pusėje ar vasaros pradžioje – norėdami iki metų pabaigos panaudoti pinigus, esame priversti remonto darbų imtis vasarą, nepaisydami didžiulio poilsiautojų srauto. Todėl iškėliau klausimą, kad šiuo metu galiojančią tvarką reikėtų pakeisti, numatant galimybę negrąžinti į valstybės biudžetą iki metų pabaigos nepanaudotų lėšų, jei darbai užtruko dėl pateisinamų priežasčių (pvz., nepalankių oro sąlygų, paaiškėjus, jog būtina atlikti daug papildomų požeminių darbų ar kurortams nesiimant remontų vasarą)“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Susitikimo metu keltas ir dar vienas kurortams itin aktualus klausimas – galimybė įvesti supaprastintą vizų išdavimo tvarką Rusijos, Kaliningrado srities piliečiams, į Lietuvą įvažiuojantiems ne didesniu nei 100 kilometrų atstumu nuo sienos. Neabejojama, jog radus galimybę tai padaryti, pajūrio kurortai sulauktų daugiau svečių iš Rusijos.
„Kėlėme ir konsulatų skaičiaus didinimo Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje klausimą. Be abejo, progresas šioje srityje yra, tačiau pasitempti dar turime kur – reikia daryti viską, kad šių šalių piliečiams Lietuvos vizą gauti būtų galima kuo patogiau ir greičiau“, – sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

vaidas 2013-06-17 13:14 (IP: 80.243.30.12)
Tai , kad Palangos gatves auksines! 5.6mln uz Zveju gatve normalu? Kai autostrados 1km kainuoja tik 1mln lt??? Bet kur nebus normalu, kai konkursa laimi viena imone, perduoda tiesti kitai , o si samdo trecia, bet gi niekam neidomu turbut kodel savivaldybe taip rengia konkursus? Aisku , kad ne gi tada nieks nenubires i Palangos ponu kisenes

Taip pat skaitykite

Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 


Su praėjusį penktadienį, rugsėjo 3 d., Palangoje apsilankiusiu susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu kurorto meras Šarūnas Vaitkus aptarė ne vieną miestui aktualų klausimą. Kurhauze vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo gausi Susisiekimo ministerijos delegacija, taip pat – Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys...


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje, kur su premjeru Algirdu Butkevičiumi bei kultūros ministru Šarūnu Biručiu aptarė Palangos koncertų salės rekonstrukcijos darbų finansavimo klausimus.


Partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Palangos skyriaus kvietimu, praėjusį penktadienį „Pušyne“ su gausiai susirinkusiais palangiškiais susitiko vienas TT lyderių, Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, viceministras Almantas Petkus, Seimo narė, Seimo Audito kontrolės komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė ir partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus...


Meras Š. Vaitkus Vilniuje aptarė kurortams aktualius klausimus  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 13 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Premjero Algirdo Butkevičiaus kvietimu, pirmadienį lankėsi Vilniuje, Vyriausybėje bei susitiko su Premjeru A. Butkevičiumi, aplinkos ministru V. Mazuroniu, energetikos ministru J. Neverovič, užsienio reikalų ministru L. Linkevičiumi, susisiekimo viceministru V. Kondratovič bei įvairių ministerijų valdininkais.


Meras Š. Vaitkus susitiko su susisiekimo viceministru A. Šliupu

"Palangos tilto" informacija, 2013 01 25 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį savo kabinete priėmė susisiekimo viceministrą Arijandą Šliupą bei Tarptautinio Palangos oro uosto direktorę Jolantą Jucevičiūtę.  


Palangoje įvyko vienuoliktasis kasmetinis Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jo metu ministrai - Lietuvos Vygaudas Ušackas, Vokietijos Frankas Valteris Steinmeieris, Latvijos Maris Riestinis ir Estijos Urmas Paetas – aptarė galimybes dėl glaudesnio bendradarbiavimo Europos Sąjungos instituciniais klausimais, įgyvendinant Lisabonos sutartį ir kuriant Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius