Meras Šarūnas Vaitkus apie „Lietuvos pašto“ patalpų Palangoje pardavimą: „Kodėl valstybės turtas parceliuojamas palangiškių nenaudai?“

"Palangos tilto" informacija, 2021-10-05
Peržiūrėta
1964
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus apie „Lietuvos pašto“ patalpų Palangoje pardavimą: „Kodėl valstybės turtas parceliuojamas palangiškių nenaudai?“

„Lietuvos paštas“ šiomis dienomis pranešė apie, anot įmonės, sėkmingą sandorį: už kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų  viešojo aukciono būdu atseit sėkmingai pardavė buvusias pašto patalpas Palangoje, Vytauto g. 53.

Tokia žinia neliko nepastebėta kurorto mero Šarūno Vaitkaus.

„Sulaukiau labai daug gyventojų reakcijų ir klausimų, kodėl parduotos patalpos miesto centre, strategiškai itin geroje ir patogioje vietoje, kur ilgus dešimtmečius veikė „Lietuvos pašto“ pagrindinis skyrius Palangoje ir kur patogiai buvo aptarnaujami ir palangiškiai, ir turistai. Kad patalpos bus privatizuojamos, buvo aišku jau balandžio mėnes kai, neinformavus nei savivaldybės, nei pasitarus su gyventojais, šios paslaugos buvo perkeltos į vieną iš prekybos centrų. Panašu, kad dėl privatizavimo „Lietuvos paštas“  buvo sutaręs iš anksto, juo labiau kad pastato pirmajame aukšte jau veikia parduotuvės, o antrajame – prabangūs privatūs apartamentai,“ – savo Facebook įraše antradienį, spalio 5 dieną, mintis dėstė Š. Vaitkus.

„Turto valdymo optimizavimas – tai nėra blogai, bet ar tinkamas toks optimizavimas, kai visame kurorte paliekamas vienas skyrius Palangoje ir vienas Šventojoje, veikiantis tik gerą pusdienį? Aštuoniolika tūkstančių gyventojų turinčiame mieste, kur akivaizdi demografinė padėtis leidžia suponuoti, jog dauguma pagyvenusių žmonių nesinaudoja internetinėmis paslaugomis ir senjorams dabar teks priverstinai kulniuoti į nuo centro atokesnę vietą, toks Lietuvos pašto sprendimas neatrodo nei valstybiškas, nei sėkmingas. O ką bekabėti apie koronaviruso pandemijos valdymą, kai dabar norintiems patekti į pašto skyrių teks būriuotis vienoje vietoje su didžiuliais srautais turistų, kurių Palangoje vasaromis apsilanko daugiau nei milijonas?“ – retoriškai klausia Palangos meras.

„Lietuvos paštas“ – tai valstybės įmonė, tad ar ji turi užsiimti nekilnojamojo turto komercija, ar jos pagrindinės funkcijos vis dėlto yra tenkinti gyventojų poreikius, atsižvelgiant į tos vietovės ypatybes? Žinoma, nemažos patalpos pačiame kurorto centre – tai itin gardus kąsnelis investuotojams, kurie, žinant pasakiškas nekilnojamojo turto kainas Palangoje, padarys gerą biznį. Bet kuo čia dėti Palangos gyventojai, ypač senjorai, kuriems dabar laukiant eilėse ir grūstyse nepasiūlyta net elementaraus suoliuko prisėsti, ir kodėl valstybės turtas parceliuojamas palangiškių nenaudai? Ar valstybės turto pardavimas, nepasitarus ir nepadiskutavus su vietos bendruomene, ir visiškas abejingumas savo vartotojams – tai ir yra „Lietuvos pašto“ sėkmė?“ – klausia Šarūnas Vaitkus.

Jo nuomone, visuomenės interesas šiuo atveju turėjo būti keliamas į pirmąją vietą.

„Tenka apgailestauti, kad „Lietuvos pašto“ pozicija yra kitokia. Panašu į tai, jog dabar „Lietuvos paštas“ daro viską, kad jo paslaugomis žmonės nebesinaudotų, štai tokia optimizacija,“ – įsitikinęs Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per dešimt metų Palangoje registruota beveik 12 milijonų nakvynių, ir, jei ne pandeminiai 2020 ir 2021 metai, šis skaičius būtų buvęs dar didesnis.  Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, pernai buvo pasiektas nakvynių rekordas:  Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais tie, kurie turėjo prievolę deklaruoti duomenis (viešbučiai, poilsio namai ir kiti juridiniai asmenys)...


Kaip gyvensime rytoj ir artimiausius mėnesius?  „Situacija išskirtinai sudėtinga,“ – pripažįsta Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Pirmadienį, rugsėjo 12-ąją, šalies Prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda darbo dieną leido Klaipėdos regione, kur jis susitiko su pajūrio krašto savivaldybių merais ir aptarė infliacijos poveikio savivaldai, energijos resursų brangimo, savivaldybių...


Į žinią Delfi.lt, kad, Palangą talžant didelei vėtrai, penktadienį, sausio 21 d., įgriuvo poilsio namai „Auska“, sureagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris penktadienį, sausio 21 d., vakare savo Facebook paskelbė tokį įrašą.


„Lietuvos paštas“ šiomis dienomis pranešė apie, anot įmonės, sėkmingą sandorį: už kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų  viešojo aukciono būdu atseit sėkmingai pardavė buvusias pašto patalpas Palangoje, Vytauto g. 53. Tokia žinia neliko nepastebėta kurorto mero Šarūno Vaitaus. Jo nuomone, visuomenės interesas šiuo atveju turėjo būti keliamas į pirmąją vietą. Deja, taip neatsitiko.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Į žinią, kad valstybė į privačias rankas ketina atiduoti 1973 metais statytą legendomis apipintą Palangos vilą „Auska“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus reagavo greitai. www.palangostiltas.lts kelbia jo pareiškimą.


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Artimiausiame miesto valdžios posėdyje, įvyksiančiame kitą savaitę, vienas iš svarbiausių klausimų, kuris „stumiamas“ neregėtais tempais, - į kauniškių rankas panaudai perduoti kurorte dar išlikusias unikaliąsias medinės architektūros vilas „Anapilis“, „Romeo“ ir „Džiuljeta“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius