Palangiškių turtas „parceliuojamas“ be jokių įsipareigojimų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-07-03
Peržiūrėta
1462
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artimiausiame miesto valdžios posėdyje, įvyksiančiame kitą savaitę, vienas iš svarbiausių klausimų, kuris „stumiamas“ neregėtais tempais, - į kauniškių rankas panaudai perduoti kurorte dar išlikusias unikaliąsias medinės architektūros vilas „Anapilis“, „Romeo“ ir „Džiuljeta“.

 

Vilų „gelbėtojai“

Sprendimo projektas svarstytas tarybos Statybos ir miesto ūkio komitete. Po komiteto posėdžio jo narys Dainius Želvys „Palangos tiltui“ sakė, jog tenka pripažinti, kad pastatai yra griūvantys kultūros paveldo objektai ir niekas neprieštarauja, kad juos reikia gelbėti. Tačiau, anot politiko,  išgirdus, kad vilos gelbėti atiduodamos kažkokiam Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centrui, kurio vienas filialas įsikūręs reabilitaciniame centre „Vyturys“, tai ne tik  nustebino, bet ir suglumino. Anot D.Želvio, regis, minėtas centras žymiai galingesnis prikelti pastatus naujam gyvenimui, nei Palangos savivaldybė.

 

Objektai su teritorija

Pasak komiteto nario, atidžiau išnagrinėjus panaudos sutartį, tapo aišku, kad centrui dešimčiai metų atiduodami pastatai su visa teritorija. Ir ta nuostata įsigalios nuo sutarties pasirašymo dienos. Todėl, anot D.Želvio, kyla natūralus klausimas, kokia tuose pastatuose  bus vykdoma veikla bei minėtoje teritorijoje, kurioje šiuo metu įrengtos krepšinio ir tinklinio aikštelės. Taip pat sutartyje nėra aptartos sąlygos, jei atiduodamas „Anapilis“, kur įsikurs Kultūros centras bei saviveikliniai kolektyvai, repetuojantys šiame pastate.

 

Nervinga reakcija

Kaip sakė komiteto narys, nustebino keistas faktas – Palangos miesto mero Vytauto Stalmoko dalyvavimas. Nors sprendimo projektą pristatė Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, tačiau į visus miesto Tarybos narių klausimus atsakinėti stengėsi pats miesto galva. „Kurorto vadovo nervinga reakcija į bet kokį klausimą buvo labai ryškiai pastebima. Pasiteiravus, ar šios viešosios įstaigos steigėja Švietimo ministerija žino apie projektą, atsakymo neišgirsta. Nepatiko ir kitas klausimas dėl sutarties vieno iš punktų, kur kalbama dėl techninio darbo projekto atlikimo termino – 2012 metų sausio 1 dienos, ir iki kada pastatai turi būti rekonstruoti, restauruoti, suremontuoti, nes nei datos nėra, nei už kokią sumą tai bus padaryta,“- apie posėdyje analizuojamą sutartį pasakojo politikas.

 

Dar vienas „velnio ratas“?

Opozicijai atstovaujančio D.Želvio teigimu, merui akivaizdžiai nepatogus buvo ir dar vienas klausimas – dėl sutartyje numatytų sąlygų neįvykdymo, nes jokių sankcijų dėl sutarties nutraukimo nerasta. Be to, anot komiteto nario, sutartyje apie žemės sklypo naudojimą prie šių pastatų taipogi neužsimenama. „Ar tik nenutiks taip, kad aikštelių vietoje išdygs dar vienas „velnio ratas?“, - ironijos neslėpė apie paminklosauginėje kurorto dalyje dygstančius atrakcionus miesto Tarybos narys.

 

Abejonės dėl restauravimo

Dar vienas panaudos sutarties punktas apskritai kelia abejonių – kad pastatai bus rekonstruojami ar restauruojami už europinius pinigus. Jame sakoma, jog sutarčiai pasibaigus ar jai nutrūkus prieš terminą, centras privalo grąžinti daiktą savivaldybei tos būklės, kokios jam buvo perduotas, atsižvelgiant į normalų nusidėvėjimą bei su visais atliktais pagerinimo elementais. Ką galima manyti apie pastaruosius elementus, tai išties, regis, ne restauracija, o tik remontas.


Pasiūlyta pasirašyti ketinimų protokolą

Komiteto narys Rimantas Mikalkėnas siūlė iš principo pritarti panaudos sutarčiai, tačiau tik pasirašius ketinimų protokolą. Kai įstaiga, jo nuomone, gaus tuos penkiolika milijonų iš Europos Sąjungos, tuomet ir  bus galima atiduoti į kauniškių rankas šiuos kultūros paveldo objektus.

 

Tik atlikus darbus

Komiteto nariai vienbalsiai pritarė siūlymui koreguoti sutartį, įrašant nuostatą, kad pastatais naudotis įstaiga galės tik tuomet, kai bus atlikti rekonstrukcijos, restauravimo, remonto darbai. „Šie objektai – tai ne vien mero ar valdančiosios daugumos nuosavybė. Norisi  miesto vadovui priminti,  kad jis dirba ne savo privačioje kepykloje, o atstovauja palangiškių interesams,“ –  piktinosi dėl „buldozerio“ principu „parceliuojamo“ palangiškių turto D.Želvys.

Politiko tvirtinimu, miesto Tarybos nariai gerai supranta šių objektų svarbą ir balsuoti už tokią „slidžią“ sutartį gali tik vienadieniai politikai, nes apskritai vilos atiduodamos be jokių įsipareigojimų, o  masalas „europiniai pinigai“ – blefas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 46-asis posėdįis įvyks 2023 m. kovo 29 d. 9 val. Palangos miesto savivaldybės administracijos salėje, Gintaro g. 33A. Jam pateikta 70 klausimų.


„Lietuvos paštas“ šiomis dienomis pranešė apie, anot įmonės, sėkmingą sandorį: už kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų  viešojo aukciono būdu atseit sėkmingai pardavė buvusias pašto patalpas Palangoje, Vytauto g. 53. Tokia žinia neliko nepastebėta kurorto mero Šarūno Vaitaus. Jo nuomone, visuomenės interesas šiuo atveju turėjo būti keliamas į pirmąją vietą. Deja, taip neatsitiko.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Miesto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį prašydamas Palangos miesto savivaldybei perduoti valstybei priklausantį ir šiuo metu valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdomą pastatą, esantį Savivaldybės kieme. Jei Vyriausybės sprendimas bus palankus, šiose patalpose neilgai trukus įsikurs Socialinių...


Šią šeimą neabejotinai suvienija bendras pomėgis. Tuomet visi šeimos nariai daugiau praleidžia laiko kartu, visi supranta apie ką eina kalba, kai užverda karšta diskusija. Tą patvirtino ir Aurelijos, Alvydo, Justės ir Roko Jocių šeima. Jiems visiems labai patinka krepšinis. Vaikus, galima sakyti, šiuo žaidimu užkrėtė tėtis Alvydas, tačiau ne...


„Šiandien pasiekėme rekordą – šioje kadencijoje tokio ilgo posėdžio dar nebuvo. Tiesa, ir klausimų buvo daug – beveik pusšimtis“, – trečiadienį apie trečią valandą popiet kalbėjo Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai. Tiesa, patys politikai pripažino, jog ir diskusijų buvo kaip reta daug, ir net ne tiek dėl patvirtinto šių metų miesto biudžeto, kiek net pačiais, regis...


Liepos 6 dieną, Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Medinės architektūros šedevras „Anapilis“ – atiduotas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 10 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos balsais kurorto medinės architektūros šedevras – vila „Anapilis“ bei vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“ be jokių įsipareigojimų atiduotos į kauniškių rankas.


Artimiausiame miesto valdžios posėdyje, įvyksiančiame kitą savaitę, vienas iš svarbiausių klausimų, kuris „stumiamas“ neregėtais tempais, - į kauniškių rankas panaudai perduoti kurorte dar išlikusias unikaliąsias medinės architektūros vilas „Anapilis“, „Romeo“ ir „Džiuljeta“.


Kurorto paveldas atiduodamas į kauniškių rankas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 19 | Rubrika: Miestas

Susitikime su spaudos atstovais meras Vytautas Stalmokas patvirtino, jog rengiamas sprendimo projektas dėl vilų „Anapilis“ bei „Romeo“ ir „Džiuljeta“ perdavimo panaudos pagrindais viešąjai įstaigai „Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius